Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

upravo pronašla kod delie

baš mi super izgleda, samo se pitam gde bi mogli da se nabave ovakvi kalupčići, jer ovo nisu oni naši obični, za mafine 

 

ed.

i da, pitanje

da li neko ima iskustva, čime bi mogao da se zameni čedar, obzirom da ga koliko znam, nema kod nas

a ako ima, onda mogu misliti koliko je skup

obzirom da ide u ove korisce, pretpostavljam da bi moga nečim da se menja

Edited by dùda
Link to comment

upravo pronašla kod delie

baš mi super izgleda, samo se pitam gde bi mogli da se nabave ovakvi kalupčići, jer ovo nisu oni naši obični, za mafine 

 

ed.

i da, pitanje

da li neko ima iskustva, čime bi mogao da se zameni čedar, obzirom da ga koliko znam, nema kod nas

a ako ima, onda mogu misliti koliko je skup

obzirom da ide u ove korisce, pretpostavljam da bi moga nečim da se menja

s obzirom da je strong cedar - stariji kackavalj bi trebao da radi posao. 

Link to comment

ed.

i da, pitanje

da li neko ima iskustva, čime bi mogao da se zameni čedar, obzirom da ga koliko znam, nema kod nas

a ako ima, onda mogu misliti koliko je skup

obzirom da ide u ove korisce, pretpostavljam da bi moga nečim da se menja

Paladinov je hiljadarka kilo u Aromi

 

edit: mutna fotka al eno ga narandzast pozadi

 

sirenje.jpg

Edited by katamaran
Link to comment

 

baš mi super izgleda, samo se pitam gde bi mogli da se nabave ovakvi kalupčići, jer ovo nisu oni naši obični, za mafine 

 

 

napravi u velikoj okrugloj tepsiji ako nemas male. a mozes da pravis i malecne, u tepsiji za mafine. male tepsije raznih precnika inace sam videla u radnji glassline u strahinjica bana, gde prodaju ugostiteljsku opremu. 

Link to comment

Mislim da je u Univeru minimalno skuplji a moguce da je bolji (mada je mozda i potpuno isti)

 

Jedan recept sa cedarom - salcipapas (juznoamericcki fast food. najpopularniji u Peruu)

 

Odvojeno se isprze pomfrit i virsle (kobasice) pa se pomesaju. Doda se kecap i majonez, 3 lista dobrog toping sira (ja sam stavio neku vrhunsku gaudu iz arome) i narenda cedar pa se gurne u mikrotalasnu da se istopi sir. Meni super al ne uzimati dodatak jer je tesko i zasicujuce za sve pare. Ne cudi me sto se ovaj ubucio ako cesto jede salcipapas

 

 

 

Edited by katamaran
Link to comment

napravi u velikoj okrugloj tepsiji ako nemas male. a mozes da pravis i malecne, u tepsiji za mafine. male tepsije raznih precnika inace sam videla u radnji glassline u strahinjica bana, gde prodaju ugostiteljsku opremu. 

vidi, ja sam mislila da to pravim kao predjelo za slavu

mogu ranije da napravim te korpice, mogu ranije da napravim i to punjenje, pa da ga držim u fridžu

onda bi mi ostalo samo da to napunim, dodam malo kozjeg sira i gurnem na kratko u rernu

 

zato treba da bude u kalupčićima 

Edited by dùda
Link to comment

Ako je za slavu mozda ti ovo bude zanimljivo

 

http://www.bigpopust.com/sr/ponuda/790-rsd-1-kg-slanog-mixa-punjene-korpice-slani-rolati-profiterole-ekleri-pite/135705

 

Fino izgleda al sam odustao zato sto mora 4 dana unapred da se naruci

idem ja na jednu slavu gde sve divno izgleda (ketering) i gde ništa ne možeš da pojedeš

 

verujem u tvoje dobre namere i hvala ti , ali ne bih sa ovim eksperimentisala

 

 

ed.

kod mene na slavi se sto ne provaljuje, iz prostog razloga što sve pravim sama i ne postizavam da bude stotinu vrsta koječega na stolu

ali zato je sve najbolje što mogu da kupim i najbolje što mogu da napravim

 

jedino sam posustala kod sitnih kolača, to naručim, ali imam jednu ženu kod koje nema margarina, ulja, ni sličnih loših sirovina i svaki kolač se osim po izgledu, razlikuje i po ukusu

 

ipak, obavezno napravim almendradose i oblande

naravno, tortu pravi sama, u poslednje vreme baklavu

Edited by dùda
Link to comment

nemoj da ga punis do vrha testom, nego napravi proporcionalno toj sa slike, dakle mali precnik, nizak zid. posto pravis unapred imas vremena i strpljenja da to uradis kako treba. bice ti super te male korpe. 

 

ovaj njen od 9 cm je obrok, tvoje male pite iz kalupa za mafine bice taman slavski zalogaji. 

Edited by darling
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...