Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

mora sitno seckan lukac u sardinu.

 

nego, treba pomoc. juce sam pravio vegetarijanski kari, sto se tice okusa mozda i najbolji koji sam napravio u zivotu, posto sam pisao neke izvestaje za posao od kuce pa sam imao svo vreme sveta da natenane udinstam luk do raspadanja i generalno odradim taj dosadni proces koji obicno ubrzavam. znaci u jelu ima mnogo luka, onda socivo, slatki krompir i cvekla od povrca i naravno dosta indijskih zacina, ukljucujuci i beli luk u prahu (koji sam dodao da ispraznim kesicu :cry: ). 

 

elem kao sto rekoh jelo je super ali smo zena i ja nevidjeno naduli stomake, toliko da sam ja sinoc u ponoc morao da idem na pljesku u nadi da cu da se izdusim. mislim tek sam posle toga da prostite poceo da prdim, u toku dana cak nije bilo ni tog prijatelja dobre indijske hrane.

 

i sad gledam u to jelo i razmisljam sta mogu da mu uradim da smanji ovo nezeljeno delovanje u stomaku.... ima li ko ideju, da li postoji neki sastojak koji se dodaje da se ubije ovo nadimanje.

Uhhh ja sam tako nadrljao kad sam se obzderao karija kod prijatelja....Mitraljiranje celu noc!

Mislim da nana moze da pomogne...

Link to comment

nego, treba pomoc. juce sam pravio vegetarijanski kari, sto se tice okusa mozda i najbolji koji sam napravio u zivotu, posto sam pisao neke izvestaje za posao od kuce pa sam imao svo vreme sveta da natenane udinstam luk do raspadanja i generalno odradim taj dosadni proces koji obicno ubrzavam. znaci u jelu ima mnogo luka, onda socivo, slatki krompir i cvekla od povrca i naravno dosta indijskih zacina, ukljucujuci i beli luk u prahu (koji sam dodao da ispraznim kesicu :cry: ). 

 

mene upropasti beli luk u prahu (mada vise zeludac neg ostatak stomaka)

Edited by Zverilla
Link to comment

nemam pojma,ja koliko jedem povrca(a mogu reci da ga jedem mnogo) najveci problem mi bez greske i uvek pravi dinstani/karamelizovani crni luk..doduse mahunarke ne jedem cesto ali evo npr juce i danas jedem kupus sa leblebijama i nista..

 

 

 

 

ali bih rekla da bi svi koji imaju takvih problema od povrca trebali da porade na zdravlju svojih creva jer ocigledno tu nesto nije u redu

Edited by ivy
Link to comment

sasvim ocigledno da sam napravio nevidjen kurcslus u loncu. evo zena naduvena i danas, ja nisam je nisam jeo kari.

spojio si nekoliko baksuz povrčki + lukovi + začini.

zato je i nastao karambol.

bluk u prahu je no no, kao i karamelizovani cluk.

sledeći put pravi kari od leblebija sa korijanderom (lišće) i obavezno gustim jogurtom odozgo. em se pravi za 15 minuta ako koristiš kuvane leblebije em luk jedva da dinstaš, 1-2min.

za naduvenu ženu: u pola čaše vode nacedi pola limuna i dodaj kašičicu soda bikarbone. promešaj i neka odmah popije.

Link to comment

sasvim ocigledno da sam napravio nevidjen kurcslus u loncu. evo zena naduvena i danas, ja nisam je nisam jeo kari.

 

 

 

 

Za  bluk u prahu ne znam kako deluje, ali meni na primer sočivo i u mnogo jednostavnijim varijantama zna da bude teško za stomak, pomaže da se kuva sa malo kombu alge, ili celim krompirom koji baciš pred kraj kuvanja.

Što se tiče crnog luka koji se karamelizuje, koliko znam to je obavezno za indijski fazon, kari naročito. Tu mislim na c luk koji ide na ulje na početku, kao osnova, ne na onaj koji ide u kari pastu, ako je sam praviš.

Link to comment

nemam pojma,ja koliko jedem povrca(a mogu reci da ga jedem mnogo) najveci problem mi bez greske i uvek pravi dinstani/karamelizovani crni luk..doduse mahunarke ne jedem cesto ali evo npr juce i danas jedem kupus sa leblebijama i nista..

 

 

 

 

ali bih rekla da bi svi koji imaju takvih problema od povrca trebali da porade na zdravlju svojih creva jer ocigledno tu nesto nije u redu

ovo

 

redovno pravim indijski dal i humus i nikad nemam problema

doduše ne karamelizujem cluk nikad ali sumnjam da je to u pitanju

neispravna hrana?

Link to comment

svakog nadimaju razlicite stvari..mene secer iz dinstanog luka ubije i u djuveci i gulasu

 

 

ali mnogo manje od kada(vec godinama) radim na zdravlju creva koje je potpuno zanemareno a toliko vazno..bitno da postoji sestoosamsto lekova koji saniraju posledice nezdravih creva a ni reci o njihovom zdravlju..valjda zato sto je saniranje sporo i potrebno je dosta odlucnosti i istrajnosti a ko toga jos ima danas posebno za nesto cije se posledice primete tek kada se bas,bas zapusti  <_<

Link to comment

Ajd pomoć,

U zadnje vreme mi se često desi da mi se uveče prijede sardina, klasična sardina iz konzerve.

E sad naravno posle oću dumrem od neke muke ili tako nečeg.

Dakle sa čim bi mogao da pomešam da "olakšam" te sardine...

 

....shit has hit the fan...

 

imas one sardine bez ulja (u salamuri), jadranske, plava kutija, pise light. mnogo laksi teret za zeludac

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...