Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

nemoj da gubis vreme, neka ti beowl ponese kada bude dolazio iz turske, ima i na aerodromu u free shopu.

 

inace naravno da mozes da kuvas  :lolol:.... guglaj pod pomegranate molassa

Edited by yolo
Link to comment

Планирам да се мангупирам сутра са неким бифтеком. Сарма као предјело :s_d: . Интересује ме како се прави сос од бибера, али да се заобиђе павлака? НА нету само павлака ради, али ја бих да буде мало течнији, уљастији и тамнији - пробао у једној кафани било феноменално

rkni biber sa soja sosom, tabaskom i malko slatkog vrhnja, mnogo dobro

Link to comment

Vidim ima dosta nara po pijaci, jel neko probao da ukuva bobice nara u neki dzemasti preliv?

 

Nema ko nije probao :D

 

E171-500x500.jpg

Edit: opaka je navlakuša, ja ga stavljam u malte ne svaku salatu a ponekad ga isprobam i uz piletinu pošto volim slatko-kisele varijante.

Edited by beowl
Link to comment

help!

 

tri dana dumam i ne mogu da smislim šta ću. danas mi dolaze posebni gosti, imam spremljene odležale pork chops - prošarane, debele dva santima, koje ću da puknem na tuč - tako da ostanu rozi unutra. često to spremam, svi vole, svi otkidaju, ali je za ovu priliku ne mogu da smislim prilog. truba mi je da ostanemo na kupus salati...

 

dajte predloge, šta da složim sa tom svinjom, a da ne provedem dodatna dva sata u kuhinji. treba mi efekta podloga, jelo sa strane i dobra salata

Link to comment

bulgur ili kuskus sa povrćem i zelena salata.

ako nemaš vremena da seckaš povrće kupi ono zamrznuto u tamno braon kesi što ima i minijaturne klipove kukuruza.

pod zelenom salatom podrazumevam: listove zelene bilo koje salate (dobro osušene), 1 paradajz na male kriške, krastavac sa korom na tanke listove, tanki kolutići šargarepe, paprika na trake. može i rotkvica na listiće. sve se to stavi u veliku činiju. dresing je grčki jogurt sa sitno, sitno seckanim mladim lukom (2 struka), 1 kašika mirođije i 1 kašika, sad ćeš da peglaš, ali moram da kažem vegete. zbog ovoga držim vegetu u kući i ni za šta drugo je ne koristim.

gosti sami u tanjiru prelivaju salatu dresingom, a ostatak salte je upotrebljiv i sutra.

Link to comment

mah, luk je i meni bila ideja, ali  zatvoriću jelo slatkoćom... a i predjelo  je ona sarma...

 

najbliži sam ideji da bude salata od kukuruza sa mirođijom + grilovani cherry paradajz sa balzamikom. ja ću aranažirati tanjire, a pored možda neka kranči salata...

 

vuklo me na neki debeli rosti - krompir kao podlogu, ali sam odustao - ne mogu da se zezam previše da sve bude a la minut

 

eskivirao sam i bulgur i proso, biće moj domaći 'leba

 

hvala onoliko

 

PS mammy imaću ovaj dresing na umu !

Link to comment

meni guda ide carski s paradajzom - pecenim. na pola, zacinis, kanes malo mulja i u rernu na 180 jedno dvadeset minuta, kao za engleski dorucak. savrsen prilog za gudu, dzige, krvavice, sve cemu treba malo kiselkastog da ublazi masnocu. 

 

pecurke i guda isto sjajna kombinacija. mozes pecurke i paradajz u rernu zajedno, manje posla. 

 

sos od luka i jabuka je isto carski prilog za gudu. jabuke oljustis i iseces na tanke kriske. luk oljustis i iseckas na tanke kriske - odnos luka i jabuka 3-2 za luk. oveci tiganj, ulje+puter na tiganj, bacis luk i jabuke, zacinis (so, biber, ja stavim bas dosta bibera, majcina dusica, voli guda majcinu dusicu) i dinstas na laganoj vatri uz mesanje dok ne omeksa, dodas malo vode po potrebi. treba biti malo tecnije, da ima moche, da moze da se pomaze tanjir. 

 

ja bih uz to pire, nekako mi je to najdrazi prilog za uz gudu. mozes dodati malo bilja i/ili narendati nekog tvrdog sira u pire, da bude svecanije i to je to. 

Link to comment

salata - rendani celer, jabuka, kupus i cvekla, zacinjeno muljem i vinskim sircetom (belim) ako je tamno ili balsamic nije lepo naoko. 

 

e, da - odlicna salatica/prilog uz gudu je rendani celer i komadi oraha (zalogaj) + krem sir, da bude kremasto kao urnebes recimo, soli, bibera, limuna, to je to. 

Link to comment

Ja uz crveno meso obično zveknem jedan lep prilog od olovka boranije, vrlo ga je lako napraviti. Skuvaš jednu kesu smrznute olovke, dok se kuva umutiš dresing od 5 kašika maslinovog ulja, 3 kašike balzamika, malo tucane crvene paprike, bibera i pola kašičice šećera. Kada je boranija skuvana umešaš dresing i ostaviš malo da 'radi'. Za to vreme na tiganju propržiš malo luka i belog luka (pred kraj dodaš malo svežeg djumbira ako imaš pri ruci) i onda i to umešaš u boraniju. Dekoracije radi, ja ponekad skuvam jedno belance, iseckam ga na kockice i pospem odozgo.

 

 

Edit: ako ti dolaze gosti kojima možeš da uz dobru priču 'prodaš' nešto u suštini sasvim obično, evo jednog od mojih omiljenih marketinških dodataka :)

http://branislav.andjelic.rs/blog/krompir-pire-zoela-robusona/

Edited by beowl
Link to comment

ne bih ja tu mnogo eksperimentisao sa prasetom. skuvas krompir na 2/3, onda ocedis vodu, prespes u pleh za pecenje, mulje ruzmarin i 10-20 noljustenih cenova belog luka. na 220C jedno 20-30 min dok se ne oprlje krajevi krompira. u to mozes i crni luk da dodas ako hoces da s vremena na vreme zagrizes u jos nesto slatko sem belog luka.

 

to plus neka mesana salata, ajvar, kiseli kupus, tandara broc. najbrze....

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...