Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

ja nisam stavljala sirce, mozda je tu posao odradio onaj jedan ubogi limun 

 

yolo, gde si nasao bobice kleke?  imam zelju da zamirisem gajbu laganim krckanjem kleke, slajsova narandze i par grancica ruzmarina :)

Link to comment

dobices kao poklon, ja sam to bogtepita kada doneo sa pijace iz uzica, stoji uredno pohranjeno u staklenoj tegli i cuva aromu.

 

ne treba sirce u brine za curku

 

sirce se stavlja u jaka mesa kao sto je divljac i ovcetina

Link to comment

dok se plecka meškolji u pacu pred sutrašnje pečenje, samo da kažem da sam napravio varijaciju na baba ganuš sa kojom smem da stanem na crtu otolengiju....

 

već duže vreme razmišljam da plavi patlidžan turim u ćuškopek. veličina je idealna za jedan srednje veličine, unutra je ogromna temperatura, mnogo veća od prosečne rerne plus će blizina vrelih šamotnih zidova spaliti koru da se lako oguli a daće fini šmek dima tj nagorelog.

 

i tako i bi. tvist koji sam primenio je da sam ostavio blender neupotrebljenim. mrzim baba ganuš koji ima strukturu humusa ili majoneza! umesto toga, kada sam očistio patlidžane od kože i nagorevine, meso sa isekao na krupne komade. onda sam preko toga bacio dosta limunovog soka, maslinovog ulja, tahine, prepečenih semenki susama i čen izgnječenog belog luka.

 

jbote koliko je ovo dobro! a ladno je, pošto nisam imao vremena da ljuštim patlidžan posle pečenja, što je verovatno bolje za ljuštenje.

 

inače mi je ideja za odustajanje od blendera došla kada sam u arapskom restoranu džamila kada sam poručio baba ganush dobio sveže ispečen na roštilju plavi patližan koji je samo bio posoljen i preliven tahinom. jbte, kolio je to dobro?! skoro kao ovo moje.....  :lolol:

Link to comment

Dajte neki predlog čime da filujem tortilje a da ne mora se sprema? Sad sam uzeo neku meksičku tunjevinu i kontam da će to da bude vrhstra. Nešto što mogu na brzinu da iseckam, natrpam i požderem. :D

baciš tortilju u tiganj, bez ulja, kad ispeceš jednu stranu, okreneš i nafiluješ biločim- šunka, trapist, prcneš kečapa, origana npr. , preklopiš drugom tortiljom i okrećeš par sek jednu stranu par sek drugu dok se tortilje ne ispeku...isto tako ih možeš poredjati kao lazanju u tepsiju, fil ono što imaš, spratova kolko hoćeš, na kraju zaliješ nekim mlekom, pavlakom ili jogurtom, nebitno, i ubaciš u rernu da se zapeče...mislim da prostije i brže nemož biti

Link to comment

baciš tortilju u tiganj, bez ulja, kad ispeceš jednu stranu, okreneš i nafiluješ biločim- šunka, trapist, prcneš kečapa, origana npr. , preklopiš drugom tortiljom i okrećeš par sek jednu stranu par sek drugu dok se tortilje ne ispeku...isto tako ih možeš poredjati kao lazanju u tepsiju, fil ono što imaš, spratova kolko hoćeš, na kraju zaliješ nekim mlekom, pavlakom ili jogurtom, nebitno, i ubaciš u rernu da se zapeče...mislim da prostije i brže nemož biti

Fala probaću.

 

Ali može brže... Samo malo zagrejao tortilju i nafilovao la perla tunjevinom sa meksičkom salatom. Ta tunjevina ra-zbi-ja... Doduše, morala bi bit za skoro dve stoje dindži.

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

Fala probaću.

 

Ali može brže... Samo malo zagrejao tortilju i nafilovao la perla tunjevinom sa meksičkom salatom. Ta tunjevina ra-zbi-ja... Doduše, morala bi bit za skoro dve stoje dindži.

 

uznes bonduelle meksicki pasulj sa kuruzom i pomesas sa tunjevinom, izadje dosta jeftinije a isto super, ako ne i bolje..

 

ShotType1_328x328.jpg

Link to comment

Ne znam, ovaj ima neki sos u sebi, u njemu je tajna. Fenomenalan je. Probao sam i još neke tunjevine sa meksičkom a da nemaju taj sos, nisu joj ni prineti...

A probao sam i neku premier tunjevinu u paradajz sosu, i ta je odlična. 

Link to comment

i u ovome ima pikantan sos, a i mozes da sam odredjujes razmeru povrca i tune, bar ja tako..

 

vise ne kupujem te tuna salate od kada sam ovo otkrio, premalo tune..

Edited by Čutura
Link to comment

jel pripremao neko one nudle, taljatele, sto ih ima kod kineza u bloku 70? one providne, sto izgledaju kao zelatin u listicima? 

ja danas pripremala, i posto je to bas kineski proizvod i nema nikakvu deklaraciju, pa ni na kineskom, pripremala sam ih onako kao sto inace pripremam nudle /a koje sam donosila iz madjarske/ - dakle, samo ih prelila kljucalom vodom i poklopila. medjutim, ove su malo deblje nego one iz madjarske, pa nisu bas najsrecnije ispale, bile su bas tvrde, pa sam morala malo da ih dokuvam... odlicnog su ukusa, cak mnogo bolje no madjarske, ali nisu bile jednake tvrdoce/mekoce i malo su smrljavo izgledale.... jel ima neko neki savet da mi da kako njih pripremati? rekla bih, isto kao i obicne taljatele, dakle u kljucalu vodu, tj u dosta vode ali mozda neko ima precizniji savet...

Link to comment

da, da pirincani /pretpostavljam :-) i kao sto rekoh, na providnoj ambalazi nista bas ne pise, nikakve marke nema/...u obliku taljatela... siroki rezanac, ili kako god...dakle, ne one tanke kao rezanci za supu, vec plocasti, siroki 1cm, providni, sjajni, izgledaju kao listici zelatina, samo dugacki...

 

da, da pirincani /pretpostavljam :-) i kao sto rekoh, na providnoj ambalazi nista bas ne pise, nikakve marke nema/...u obliku taljatela... siroki rezanac, ili kako god...dakle, ne one tanke kao rezanci za supu, vec plocasti, siroki 1cm, providni, sjajni, izgledaju kao listici zelatina, samo dugacki...

 

ps. izgleda da nisu pirincani vec od batata...ovako nekako izgledaju, samo jos malo siri...

pl2201120-agradecrystals.jpg

Edited by nezvanova
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...