Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

Dajte neki predlog čime da filujem tortilje a da ne mora se sprema? Sad sam uzeo neku meksičku tunjevinu i kontam da će to da bude vrhstra. Nešto što mogu na brzinu da iseckam, natrpam i požderem. :D

Link to comment

ćufte od junećeg vrata. umuljao meso sa belim lukom, solju, biberom i maslinovim uljem. propržio na malo ulja. 

 

potopio sušene vrganje.

 

paralelno bacio komorač na malo ulja, propržio, dodao paškanat, paradajz sok sa pijace, malo crnog vina, ubacio one ćufte, jedan karanfilčić. iseckao natopljene vrganje. ostavio da se krčka još 15 minuta. 

 

milina. 

Link to comment

Reni, kad pravim rol u oblandi i navlazim je pa premazem filom i savijem je, da li onda da je ostavim u toj mokroj krpi ili da se susi onako slobodno?

 

PS. Mmmmmm, kako mi je yummy ovaj fil od maka..

Edited by MayDay
Link to comment

dakle, recept za turkey brine, nekoliko puta isproban, svaki put odusevio nadaleko i nasiroko.

 

sve sastojke nasla na pijaci/deo i u Maxiju, imaju povremeno zacinsko bilje sasvim solidnog kvaliteta.

 

potrebno:

 

- kanta od 10 litara

- 5 litara vode

- solja soli

- pola solje secera

- 1 glavica luka - iseci na cetvrtine, ne skida se ljuska

- 2 cen belog luka, preseku se na pola, takodje sa sve ljuskom

- 10-ak grancica svezeg timijana

- 2 vece grancice rumarina

- 2-3 grancice sveze zalfije

- kasika bibera u zrnu

- narendana kora 2 limuna (znam, znam, ne valja; ja sam prethodno limun potopila u rastvor sode bikarbone, limunske kiseline i vode); jedan od ta dva limuna se isece i ubaci uz sve ostale sastojke, drugi se cuva za pecenje

- saka lovorovog lista

 

svi sastojci se skuvaju u loncu, da voda prokljuca, a onda se stavi negde da se skroz dobro ohladi (terasa u ovo doba idealna za to). u hladan brine potopiti curetinu ili celu curku, pokriti plasticnom folijom, i ostaviti na terasi minimum 24 sata.

 

ja pre pecenja ubacim koliko god mogu putera curki pod kozu; deo brine-a procedim i ubacim u posudu gde se pece curka. obicno je pecem 4 sata, prvih sat na 200', pokrivenu folijom, a ostala 3 na 160', s tim sto poslednjih sat vremena nema folije i ima cestog prelivanja.

sok od pecenja malo zgusnem, dodam zacine i eventualno suve vrganje i napravim savrseni sos za curku.

Link to comment

Ja kupio neku ovcetinu koja je isto super da se turi u brine, tu je obavezno da se dodaje sirce jer to razmeksava meso i daju mu ukus da malo lici na divljac. Mislim da sve ostalo moze da ostane sem sto cu dodati i malo istucane kleke..... Javim kako je ispalo!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...