Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

upravo sam usro taj 2/3 skuvan krompir.

skuvao ga taman koliko treba, skinuo sa vatre, zamlatio se drugim stvarima i zaboravio ga u posudi. naravno, popio je tonu vode i raspada se. ungh!!!!! :rant::fur:

 

a nema vremena za drugi. ništa, krljam u rernu, pa ću duže peći, moža ispadne nešto.

Edited by banatjanin
Link to comment

mozes da malo pritisnes kasikom, sravnis malo, tako da ima vecu hrskavu povrsinu, kad se vec raspada da izgleda da si namerno. a bice ukusno, ne mozes pokvariti. jos ako rknes bilja i bluka, izgledace ful rusticno. 

Link to comment

Gazzo, šta ti je 2/3 (stepen skuvanosti?) i šta ti je mulje?

 

pa dve trecine od toga da bude skuvan 100% - bude kuvana povrsina a unutra ostane zivuljkast, taman kada ga zamuljis ( :lolol: zalijes maslinovim uljem) onda se napravi lepa korica a unutra ispece

 

mislim, ja sam ceo zivot peko krompir od nule kao sto se to uglavnom i radi u nasim krajevima, onda sam od nemaca naucio ovu glupu foru i realno mi se sada vise svidja ovakav.

 

mada pecen krompir, jaka nauka... :jerry:

 

banatjanin, i od prekuvanog ume da ispadne da valja, samo ga dobro oprljis da gosti mogu hrskavo da grickaju

 

edit - video ovo sto adam pise, istina

Edited by yolo
Link to comment
edit - video ovo sto adam pise, istina

 

 

nije da sam se jednom zajebo pa vadio fleke.... ima fora da kad se procedi od kuvanja, rknes saku prezle i protreses da prezla svugde stigne pa zatim u rernu, bude hrskavije.

Link to comment

Nema ko nije probao :D

 

E171-500x500.jpg

Edit: opaka je navlakuša, ja ga stavljam u malte ne svaku salatu a ponekad ga isprobam i uz piletinu pošto volim slatko-kisele varijante.

pravila sam paštetu od pileće i ćureće džigerice i stavila melasu od nara (između ostalog), paštetom sam punila korpice od prhkog testa, a dekorisala bobicama nara. prste smo pojeli.

korpice mi je napravila svekrva (85g), koja nije mogla da se seti recepta za paštetu, a ni da ga nađe u kući, pa sam paštetu pravila

napamet i sa mojim dodacima. zapisujem dok se još sećam šta sam radila.

 

300-350 g džigerice (1 ćureća i tri pileće)

125 g putera, 2 kašike melase od nara, so, biber, dinstala na tihoj vatri, dok se džigerica nije skuvala, ohladila i samlela.

dodala 100 g mlevenih oraha, stavila u šerpu i na tihoj vatri uz povremeno mešanje pržuckala dok orasi nisu pustili ulje.

kad se prohladilo dodala

3 sitno secka namala kornišona i 2 kuvana i sitno seckana jajca,

začinila još sa malo cimeta, musatnog oraščića, tumerika i kumina.

 

sledeći put ću orahe i džigericu da rknem zajedno i kraće da kuvam.

Link to comment

Dobio dimljene polutke šarana.

 

Najbolji recept je?

Brzo i prosto: krompir u rernu dok je šaran bio u vodi. Posle pola sata šaran i pečurke preko krompira još 20-ak minuta.

 

Još brekćem.

uploadfromtaptalk1420562079368.jpg

Link to comment

 

Tale, on 30 Dec 2014 - 12:30, said:

snapback.png

Dobio dimljene polutke šarana.

 

Najbolji recept je?

Ako mene pitas probaj malo drugojacije ,bez krompira.U tepsiju uz ribu dodaj suvo voce:sljive,kajsije i smokve,zacini ruzmarinom + so i biber+ mulje

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...