Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

+ :cry:  au bog da mu dusu prosti i bakalara na brudet, amen :cry: +

 

sutra ranom zorom zovem komazeca gazdu na stefana, poslednji put kad smo pricali o bakalaru nije bila sezona posta, obecao je da ce kuhati.

Link to comment

aj ne zaboravi i javi. zaozbiljno mi se prijelo, nešto merkam da skoknem do metroa, pa da ga namačem sam. nisam baš naročito isplativ sa bakalarom, pošto mogu da pojedem dnevi ulov jedne norveške koče.

 

@cmrlj glede ovog konzerviranog oslića, to se od kad je Postira sardina modernizovana i postala Adriatik kvin ozbiljno srozalo. prvo sam se radovao što toga sad ima uvek i svuda, onda sam pokušavao sebe da ubedim da je bolje negoli pre i sad sam odustao. na kraju, pročitah na pakovanju da oslić više nije lokalni, nego španski (oko čega i nemem problem, nego nije isti ukus finalnog proizvoda...)

Link to comment

meni tuna u maslinovom adriatik kvin kad je kupim na pijaci za 150 dinara odlicna.

 

nije mi jasno ni kako su pre pakovali jadransku tunu. plavorepa tuna koja se uzgaja na jadranu je veoma skupa + ceo tiraz otkupljuju japanci. 

 

negde sam citala da jadransku plavorepu tunu pakuje u maloj kolicini samo mardesic. celu kolicinu uzme tranzicioni gazda mardesica za sebe i svoje drugare, nema je u prodaji. pa ako si u prilici, nabavi.

 

 

a jede mi se ova. 20 eura konzerva  :fantom:

 

oExto19.jpg

Edited by darling
Link to comment

meni tuna u maslinovom adriatik kvin kad je kupim na pijaci za 150 dinara odlicna.

 

nije mi jasno ni kako su pre pakovali jadransku tunu. plavorepa tuna koja se uzgaja na jadranu je veoma skupa + ceo tiraz otkupljuju japanci. 

 

negde sam citala da jadransku plavorepu tunu pakuje u maloj kolicini samo mardesic. celu kolicinu uzme tranzicioni gazda mardesica za sebe i svoje drugare, nema je u prodaji. pa ako si u prilici, nabavi.

 

 

a jede mi se ova. 20 eura konzerva  :fantom:

 

oExto19.jpg

 

nisam probao njihovu tunu, ali to je fina cena ako je dobra konzerva. volim njihovu sardinu.

nego, nešto nisam siguran da je u onom uzgajalištu plavorepa tuna, zar jadranska nije uglavnom yellow fin?

 

white tuna belly in olive oil ....aaaaaaaaa, oćuuuuuu

 

žena predložila, ja iz mesta prihvatio, da za NG ovaj put ne pravimo ruske, prasiće i masnoće, nego da se zapuca u Metro, uzme najsvežije šta ima i krlja nešto fino riblje. ako zaluta pristojno parče tunetine za krvav odrezak ili lososovina za suši

Link to comment

Nabasao u zamrzivaču na jagnjeću plećku i univera.

Ajd nešto da skembam za NG može i ono dugačko u relni, ali šta da krnem u plek pored mesa?A i nije kasno za neko "tretiranje" od večeras do sutra...

 

Poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment

Rkni svo korenasto povrće koje imaš, krompir, celer, šargarepu, cveklu, i obavezno stavi ruzmarin

Tako sam i mislio a ona formula vreme/težina?

Daje stavim u neki pac do sutra?

Link to comment

Ma samo namaži muljetom, belim lukom, auler ako ga imaš u granulama i ruzmarinom. Niáta više ti ne treba. Pola sata po kili plus jedan sat pride. Sipaj dva prsta piva i prst vode i voziiii

Link to comment

Dobio dimljene polutke šarana.

 

Najbolji recept je?

Ajd i ja da se ukljucim u ovu carsku temu. Dimljeni saran je meni najbolji na podvarku u rerni. Jedino meti sarana jedno 1/2 h u vodu pre stavljanja u rernu, da malo izvuce dim iz mesa, hoce da bude jako posle...
Link to comment

Планирам да се мангупирам сутра са неким бифтеком. Сарма као предјело :s_d: . Интересује ме како се прави сос од бибера, али да се заобиђе павлака? НА нету само павлака ради, али ја бих да буде мало течнији, уљастији и тамнији - пробао у једној кафани било феноменално

Link to comment

Планирам да се мангупирам сутра са неким бифтеком. Сарма као предјело :s_d: . Интересује ме како се прави сос од бибера, али да се заобиђе павлака? НА нету само павлака ради, али ја бих да буде мало течнији, уљастији и тамнији - пробао у једној кафани било феноменално

 

 

mozda ovaj?

http://www.taste.com.au/recipes/18577/green+peppercorn+gravy

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...