Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

renne brate, dva pitanja. da li ovo moze da vazi za plecku od jedno 2.5 kile?dalje, da li je pekac vec ugrejan kad stavis? ja bih stavio u zemljani, da ga ugrejem prvo?

Link to comment

hvala drug, spremam mirijevski ekvivalent Noci reklamozdera koji sam nazvao Noc hranozdera. koncept se sastoji u tome da se napravi hrana i onda se to zdere.

Link to comment
  • 2 weeks later...

na vruc tiganj bacila sitno seckan beli luk i ruzmarin, dodala mrvljeni cili, pa maslinovo ulje, pa pelat, pa neutralnu pavlaku. dodala jos malo cilija, ucinilo mi se da prvi put nisam stavila dosta. krckala minut i u to sunula al dente skuvane gigantone i dimljenog lososa iseckanog i iseckane kapare, promesala, pobiberila. cili mi procistio sinuse, zalivala sam vinom, sad me boli uvo za to sto je 2014. a ja jos uvek u Srbiji.

Link to comment
  • 2 weeks later...

ja resila da zapisujem svoje uspesne kombinacije i recepte,nisam nikad ranije a postajem zaboravna i imam tendenciju da periodicno pravim slicnu hranu pa je onda ne pravim godinama a do tada vec sve zaboravim sta sam radila,to je to moje stihijsko kuvanje..pa sam resila da zapisujem,vec sam se smorila i mrzim ali bar kombinacije,uspesne,zacina i duzine pecenja i temp te takoreci ,,servisne,, info..i razna zapazanja ..pa i neuspesne kombinacije bi bilo korisno imati..ako nista drugo bice bar ,,spomenar,, na to sta sam jela u ovom periodu :lol: jel vi zapisujete svoje izmisljotine?

Link to comment
Ima li neko dobar recept za karbonara sos? Mislim onako sa detaljnim uputstvom za pripremu :)
imam ja, ali da li ces znati da ga napravis to je pitanje.postoje i komplikovani - originalni nacini, ali bolje da ne pokusavas, pogotovo ako ti je prvi put.iseckas bluk - koliko ti mislis da je ok. za tri osobe je dovoljno 4-5 cenja.mulje, i preprzis malo bluk. dodas biber [umesto bibera stavljam origano. originalni recept je biber, tako je i moj cale pravio, ali meni je sa origanom mnogo, ali mnogo bolje]iseckas slaninu na sitne kockice ili kako vec hoces. takodje proprzis malo istu. mozes da dodajes vode iz lonca u kome ti se kuva testenina, dodajes po malo, da bi sos bio kompaktan. jbg. ne znam kako ovo da objasnim, ali ne sme da bude vodenasto, vise softano, i posolis.kada je sos gotov, cekas da se skuva testenina, za to vreme [tri jaja za tri osobe] umutis cela jaja u ciniju u kojoj ces da ubacis testeninu i sos.vazno:kada budes ubacivao testeninu [da bi se napravio krem od jaja umesto papazjanija] mogao bi to da uradis na terasi, sada je hladno, i ta temperatura ce da ti bude odgovarajuca kako se jaja ne bi skuvala, tj. isprzila od vrele testenine, i cim ubacis testeninu u tu drugu posudu gde ti se nalazi sos, mesas konstantno, ali ne brzo. to je to. mesas dok se ne 'ukremi sav sos sa testeninom'edit:trebao bi [da znas kada je gotovo sa mesanjem] da vidis na dnu posude u kojoj mesas kremast sos.edit2:ovaj zabar sto pravi carbonara, to je originalni recept, i deluje prosto, ali samo tako deluje - prosto. Edited by bob mould hair style
Link to comment

imas na kuvajmo sa wallom, negde neka 8., 9. strana, citavu raspravu o karbonari, sa sve slikama. dudin post je prvi. i ne komplikuj bez razloga, lepota karbonare je upravo u njenoj jednostavnosti. kao i kod mnogih drugih italijanskih recepata, uz naravno sastojke visokog kvaliteta :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...