Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

imam i ja pitanje. zna li neko interesantan recept sa kiselim kupusom ali da bude zdrav i niskokalorican, znaci bez masti, kolenica i slicnih butkica

Link to comment

rezwalkeru, dubok naklon za recept za dzem od luka. mislio sam da sam jedini covek zapadno od Hong Konga koji regularno koristi kokakolu kao izvor citrusne arome i agens karamelizacije.

Link to comment
imam i ja pitanje. zna li neko interesantan recept sa kiselim kupusom ali da bude zdrav i niskokalorican, znaci bez masti, kolenica i slicnih butkica
meni je najzdraviji kad ka kuvam sa šargarepom, peršunom, paradajz sokom, lovorom i biberom u zrnu. Eventualno nasečeš juneći but na kocke i lagano krčaš. Na kraju začiniš alevom paprikom. Nema masti, nema ulja, nema ničega.
Link to comment
rezwalkeru, dubok naklon za recept za dzem od luka. mislio sam da sam jedini covek zapadno od Hong Konga koji regularno koristi kokakolu kao izvor citrusne arome i agens karamelizacije.
Karamelizovani luk i Koka-kola su savršen spoj. Ukoliko se nakon karamelizovanja luka, a pre dolivanja Koka-kole, doda jedan istucani star anis, dobija se kombinacija koja naglašava meaty flavours. Zato kinezi koriste star anis ili five-spice powder (zadrži i star anis i fennel, oba začina bogata fenolom) u marinadam za mesa koje će baciti na roštlj. Možda su najbolji primer blagotvornog uticaja fenola na meso kineska hoisin rebarca. :)
Link to comment
Neverovatno, bas sad bistrim sa koleginicom o tome da pretpostavljam da bi se suve sljive odlicno slagale uz kiseli kupus.
+1probaj i ovo: dintaj kkupus na belom vinu sa kockicama jabuke, lukom i suvim grožđem (eventualno malo dimljene slaninice)
Link to comment

na limanskoj pijaci sam nasao govedinu, pravu matoru masnu govedinu koja mi deluje idealno za eksperiment sa kivijem, tj omeksavanjem mesa utrljavanjem kivija. da li bi neko od ovih sto su radili sa time mogli da detaljno ponove kako se postupa i koliko dugo je potrebno ostaviti meso. u pitanju su 2 rozbratne debljine od po oko 2cm, ideja je da se baci na vrelo gvozdje tako da ostane crveno ali mekano unutra. meso inace po strukturi jako podseca na kobe beef, znaci crveno prosarano belim kroz samu strukturu.

Link to comment

zgnjecis kiwi u pire i namazes time meso, jedan kiwi je dovoljan za 3-4 kg mesa. od pola sata do maksimum dva sata ostavis i to je to. obrises malo papirom da skines semenke i bacaj na tiganj. prijatno :)

Link to comment
  • 2 weeks later...
moj recept za podvarak: dve trecine ribanca dobro ispranog od kiseline, jedna trecina rendanog korena celera. plus kolicina po ukusu suvih sljiva bez kostica. zamastiti nekim neutralnim uljem ili ko voli maslinovim. zacini po zelji, lovorov list, biber u zrnu, so. moze se dodati suvo povrce, ono u koje nije dodata so, mada to je vec pitanje ukusa. ja to suseno povrce volim naspram svezeg korena sargarepe ili persuna zato sto bude onako malo hrskavo. znaci sve to izmesati, zaliti sa malo vode ne bas da ogrezne ali onako, dva prsta od dna, i u rernu. ko voli mekan podvarak neka pece duze, ja volim al dente i nekako mi sat vremena dosta, onda iskljucim i ostavim jos pola sata u ugrejanoj rerni. odokativno, kao i sve ostalo u ovom receptu. ko ne voli jak podvarak moze dodatno da ublazi stvar odredjenom kolicinom svezeg kupusa isecenog isto kao sto je ribanac, tu preporucujem crveni.
Probano juče, zbog šljiva, i sa butkicom umesto celera i sušenog povrća.Druga izmena, logično, je bila ta da se prvo kuvalo, a onda dovršilo u rerni. Neke šljive bile zapečene (na vrhu), a neke meke i slasne.Dakle.. :Hail:
Link to comment

Ima li specijalista za indijsku kujnu?Hteo bih da napravim ovohttps://www.youtube.com/watch?v=__5HnH1EfCosad, pravio sam nesto indiSko ranije, ali ne toliko komplikovane sosove, pa me interesujesta i gde mogu da zajebem :ph34r: , na sta obratiti specijalnu paznju, kako sta ovo onoPretpostavljam da umesto curd-a moze kajmak?Sastojke valjda imam svepile, kokos, indijski orah, badem, brasno, kajmak, pavlaka za kuvanje, ulje, puter, so, biber, papriku, cimet, kardamon, karanfilic, orasce, korijander, persun, mak, turmerik, slacica, djumbir, beli luk, crni luk, paradajz sos, a naci cu i voduDa li ima negde garam masala u bg-u? u nekoliko prodavnica zdrave hrane nisu ni culi za to, jedan mi kaze mi smrtnici ne prodajemo to...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...