Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

Kako god pečeš ili pržiš meso, preliješ ga malo vorčesterom, ukusnije je. Vorčester u sosu za pastu - ne bih rekao da valja.

 

ovo se pokazalo kao odlicno za belo, pilece meso na rostilju. zeznuo bih se zestoko da sam napravio sos za pastu. worcester je prilicno intenzivan kada je 'sirov' dok se ne obradi, i verovatno bih pastu bacio. uradio sam jedan ekperiment. naknadno sam stavio malo worcestera kada je meso bilo peceno, i nije to to. kada se pece, i dodaje worcester, onda je prava stvar. potpuno dva razlicita ukusa. 

 

za pastu bih prvo morao da preprzim belo na worcesteru, ali ne znam kako bi se pavlaka i taj ukus slagali, + pekorino. bilo  bi previse jako, ili bi nesto bilo nadjacalo ukus, i tako kvarilo jelo. 

Edited by bob mould hair style
Link to comment

Pavlaka i vuster se dobro slažu kad se pravi umak od plavog sira. Tu nema termičke obrade .Ostali sastojci su: plavi sir, senf i beli luk u prahu.

Link to comment

sada se konsultujem sa mojima u vezi plavog sira, i umaka, posto ga mi uglavnom pojedemo kao desert posle rucka, i procitao sam im ovo sto si napisao, i slazu se. da li hoces da mi razradis malo taj recept? 

 

edit:

 

koliko ce ovde senf da utice na ukus u smislu da preovlada? ono sto je meni bitno kod svakog jela, jeste da se svi sastojci osete podjednako. npr. bilo bi mi glupo da senf dominira, ili beli luk. da ne pominjem da bih stavljao neutralnu pavlaku, zapravo, to se podrazumeva. 

 

edit 2:

 

da me ne razumes pogresno, ja volim da eksperimentisem u kuhinji, ali sam vrlo usredsredjen na to kako radim. u smislu.. ne radim to u fazonu: "sta bude bice" nego, unapred procenim miris/ukus neke namirnice, i zamislim je sa drugom namirnicom. jedna moja drugarica nema taj osecaj, padne joj nesto na pamet [pokazivao sam joj kako se pravi ruska salata, na najednostavniji nacin, i ona je predlozila da stavimo u istu cimet.  :wacko:] i to uradi. 

Edited by bob mould hair style
Link to comment

Ma kapiram te skroz. Ljudi misle da kad spremaju klopu mogu da stvore neka epohalna jedinjenja začina i sastojaka. U principu, obrok je smeša sastojaka; ako staviš cimet , majonez i kuvano povrće dobićeš... pa upravo mešavinu tih sastojaka i pratećih ukusa. I tu ne može ništa četvrto da se pojavi.

 

U principu, u umaku od plavog sira dominira.... plavi sir. :)

Provrti po netu recepte. Evo jednog koji može da bude dobra osnova. http://www.ursinecuisine.byethost15.com/2012/06/14/worcester-sauce-chicken-wings-with-blue-cheese-dip/

 

Meni je ovo ipak hevi. Ne kapiram poentu majoneza u ovako jakom sosu. I mislim da je ovo previše sira. Mleko je suvišno.

 

Znači, moj okvirni recept je: 

 

70-100 gr plavog sira

100-150 gr pavlake (one obične ali manje masne)

kašičica senfa

kašičica vuster sosa

pola kašičice belog luka u prahu

malo bibera

 

so ti ne treba jer je sir slan. 

 

Super ide sa stabljikama celera, ali je lepo da se naseckaju i šargarepa i keleraba za umakanje. Možeš i tikvice, zavisi koji je deo sezone.

 

Prijatno :)

Link to comment

najlakse ti je da ga zamrznes tako sto ga potopis u vodu i tako zamrznes, one kese za led savrseno rade poso. osim ako bas oces da pravis pesto od persuna.

Edited by Takanohana
Link to comment

a sto ne bih pravila pesto od persuna?

 

tj napravila sam pesto od persuna..u blender stavila persun,saku/dve tostiranih oraha,3 cena bluka,solju maslinovog ulja,malo limunovog soka,so,biber

i malo vode jer mi se ucinilo jako sa toliko ulja i nisam htela vise da dodajem a blenderu je trebalo jos pomoci pri mucenju..ispalo super

Link to comment

doobroo..ja se izvinjavam ali ja sam tek sada u svom zivotu otkrila cari tog sosa zvani pesto,tj varijacije na temu i njegove blagodeti...pa shodno tome sada sve sto vidim zeleno po kuci trpam u blender pa u tegle :D

i uzivam u raaznniim mogucnostima kombinovanja i ispitujem varijacije,zanimacija!

misim ja znam da otkrivam toplu vodu ali meni je otkrovenje... toliko je jednostavno a dobije se sjajan dodatak i buster za bilo sta...rucak,dorucak,vecera..npr ozivi i obicno kuvano jaje,feta sir,salate..a o mesima da i ne pricamo

 

ovaj put sam imala gomilu sremusa i presun list i malo celer lista,ulje,peceni suncokret,saka pecenih badema,so,limunov sok,biber :P

Link to comment

Dobio sam neke kineske crne pečurke sušene i pirinčane testenine.Ajde neki predlozi.Tj. kako da rehidriram pečurke i kako skuvam testeninu.

 

Послато са WЦ шоље усинг БВК

Link to comment
  • 2 weeks later...

Ja ih ovako pravim:

 

1 čaša ulja

1 čaša mleka

2 jaja

1 čaša šećera

1/2 kesice praška za pecivo

 

(Ja koristim čašu od dva i po decilitra...)

 

Dodavati brašno da testo bude malo ređe od knedli za supu. Ukoliko testo ipak bude pretvrdo, dodaš malo ulja i mleka (jednako oba, recimo, po kašiku)... Ugreješ aparat, staviš na sredinu, poklopiš, i štancuješ...

 

Meni je ovako lako da ih napravim, i najjednostavnije...

 

EDIT: Napravih lapsus, 2 jaja, sada sam ispravio...

Edited by Ajant23
Link to comment

pumajkumu nisam stigla dok traje edit, dodje mi da se reportujem <_<

 

napravljeno, odlichan recept, 1 potomstvo zadovoljno veri mach :D

 

dodala vanilinog ekstrakta.

meru uzela chasu od jogurta, nachi 2 deci.

testo redje neg za knedle, ali nako, kompaktno i lepljivo.

ispalo oko 8 tabli srcadi.

dok deca negledala, prozderala resto zivog testa :ph34r:

 

fala majstore josh jednom, ovo je zapamceno zauvek :D

 

 

 

edip. zapamceno kao odlichne ajantove galete, mozesh da :blush: ako ocesh :D

Edited by gospa buba
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...