Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

Ja iskreno i ne znam kako ide recept za pravu rusku salatu te ne znam kako bih spocitavala krsenje recepta. Ja pravim vrlo slicno kao Beowl: pilece belo, malo suvog da zamirise, krompir, sargarepa, jaja, krastavcici, ponekad dimljeni kackavalj, majonez (kupovni doduse) cisto da spoji a ne da pliva. Ja to volim sve vrlo sitno iseckano, narocito krompir i sargarepa koje seckam pre kuvanja pa blansiram u slanoj vodi, krompir se ne raspadne tako.

Link to comment

evo, recepta za praaaavuuu rusku salatu ;-)http://www.youtube.com/watch?v=FsJm_6CX_EAolivije, koju sam ja jela u rusiji je kao na ovom snimku, sa crnim lukom i jabukama, pored svega ostalog sto se kod nas stavlja. neki stavljaju i kapare, ali to su vec novotarije i kod njih. i naravno, obavezno se jede za novu godinu, uz ironiju sudbine :-)...a ja je pravim kao moja mama, koja je bila do zla boga losa, netalentovana i nezainteresovana kuvarica, i koja je valjda zbog grize savesti, savrseno pedantno i sitno seckala sve sto je trebalo da se secka /ja sam vec sa 14 godina preuzela nasu praznicnu, rodjendansku i tu, tako malo ''bogatiju'' kuhinju, preko nedelje je baka kuvala/ pa je i ta salata bila primer najsitnijih i najravnomernije iseckanih krastavcica, celera, zelena, sargarepe + belo meso i grasak. naravno, sa majonezom i sa malo pavlake je sve to povezano. nismo stavljali ni krompir ni kuvana jaja, a ja sad ponekad stavim jabuku. istina, ove godine sam za NG, da bi odrzala tradiciju, meni pravila vegansku, bez belog mesa i jaja u majonezu, al je to vec neka druga tema...

Link to comment
majonez pravim sama sa maslinovim uljem
kakvog je ukusa mejo s maslinovim?ja kad sam triput u zivotu pravila rusku, pravila sam francusku, i to za par minuta, krompir i sargarepu sfrljam viljuskom, grasak iz konzerve, malo krastavaca, majonez, pavlaka, aj cao. nekoliko sam puta pala u iskusenje i da sve smutim pimerom (stapni mikser?!), da ne moram da se mucim ni da zvacem, al eto, nikad nisam realizovala. sto ne znaci da jednog lepog dana necu. Edited by darling
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Utrljaj dobro sa obe strane so, biber, beli luk u granulama, alevu papriku, možeš i malo ruzmarina. Naulji tepsiju, pekač, šta već, nalij dva prsta piva. Rernu na najače, pa kad se isključi termostat vrati na 150. I ne otvaraj 2.5h i to je to

 

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Link to comment

Utrljaj dobro sa obe strane so, biber, beli luk u granulama, alevu papriku, možeš i malo ruzmarina. Naulji tepsiju, pekač, šta već, nalij dva prsta piva. Rernu na najače, pa kad se isključi termostat vrati na 150. I ne otvaraj 2.5h i to je to

 

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Da ih "razdelim" na pojedinačne kaiševe ili ostavim u komadu?

 

Послато са WЦ шоље усинг БВК

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...