Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

Video sam u Univeru da prodaju papričice nekog uzgajivača ima pored rafa neka skala za merenje ljutine, feferonka je lupam 200 jedinica a ima da se kupi i neka što je 2000 jedinica. Ona mučenica što jede zemara u onom klipu je recimo 8000 jedinica.

Link to comment
  • 2 weeks later...

izgrilovao sam ih na tučupunjene su nekom mešavinom od belog kukuruznog brašnaneam pojma šta jedem, ali ovo je odličnonapravio salatu od šargarepe, limuna i pešunaluk srebrnjak sitne kockicei humus

Link to comment

Odlično, tu sam blizu...Zafaljujem.Inače, na limanskoj ima par slovačkih tezgi gde se nude odlične sveže kobaje, jedan dim. Ja ih pazarim subotom, stavim na krompir, pa u rernu, krenulo sa sezonom klanja. Jače cene, od 800 do 1000 za kobaje, ali ozbiljan materijal. Ima i švargli, džigernjača, kulena, slanine...

Link to comment

znam :)ali ja ću u decembru svoje.najavljena 2 komada, nećemo velike, od po 150 kilakulen sam prošle godine odvalio, onaj pravi, u katama (što ima presek ko Miki Maus) Sremci na poklonjenje da mi dođu.ove godine razrađujem novu taktiku za krvavice (živeo Bordejn!) i neke prodimljene džigernjače4 šunke ostavljam sa papkom, 8 tabli slanine - adidas, pedesetak metara tankih kobasica, pečenice za decuvangla čvaraka, kanta mastirebra u pleku, pečena krv, džigerica, komadi paufleka i paprikaš odma taj dan.sa špricerom iz čaše umuzgane od vatanja masnim prstima dok se radi.izvinite, ponelo me. ne mogu da dočekam. :lala:

Edited by banatjanin
Link to comment

Impresivno :) .Inače, meni više odgovaraju slovačke varijante kulena i kobaja. U sremačkim oće malo da štrči bluk, slovačke su mi nekako slađe, da li dodaju šećer ili im je slađa paprika, volim i kim da osetim... Ne poznajem baš tehnologiju

Link to comment
vidim da si neke zacine tostirao na suvom a neke przio u ulju,zanima me da li ima nekih pravila u vezi sa tim?da li zavisi od zacina ili od jela?da li ima pravila oko duzine grejanja nekih zacina u smislu duze/krace i zbog cega?o tome znam toliko da je razlog zbog se tostiraju/prze da bi se zagrejala etericna ulja u zacinima i nista vise...
Link to comment

@ivy : tostiram samo začine koji će ići u marinade ili, kao što je slučaj ovde, u zašinsku pastu. Tostiranjem im se pojačava ukus i aroma, dok neki začini poput korijandera i kumina dobijaju nutty ukus. Prženje začinja u vrućem ulju najbolji je način da se oslobode eterična ulja iz njih, daleko bolji nego da ih samo ubaciš u jelo nakon dolivanja tečnosti. Tostiranjem i prženjem se izvlači pun potencijal iz začina. Obično začine sa jačom korom pržim ili tostiram duže; Cimetu treba, recmo, četiri-pet minuta, zelenom kardamomu i karanfiliću do dva minuta, dok kuminu ne treba više od tridesetak sekundi.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...