Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

sutra pravim belo pilece meso [imam i sampinjone]. ono sto me zanima jeste: 

 

 

da li neko zna neki sos sa worcesterom? imam ovaj sos, ali iskreno ne znam sta da radim sa njim. video sam recept na internetu za belo, pilece meso, ali mi je uzasno komplikovano. pogotovo sto nemam jos neke zacine. cak, i da ih imam.. nekako mi se nije dopalo kako je to izgledalo. 

 

 

ono sto je meni palo na pamet za sutra jeste: ispekao bih belo meso na rostilju i prelivao sa worcesterom. ako imate neki bolji predlog - super.

Link to comment

 

 

 

500 g belog pilećeg mesa

1 kašika ulja

150 g crnog luka

250 g mariniranih ili 400 svežih šampinjona

100 ml belog vina

200 ml kisele pavlake

50 g parmezana

3 kašike Worcester sosa

so

biber

peršunov list

200 g barene šargarepe

nekoliko barenih krompira

 

 

Na ulju propržiti piletinu isečenu na kockice, dodati crni luk, pečurke, još malo propržiti i naliti vinom. Ostaviti par minuta da se dinsta, začiniti, dodati Worcester sos, pavlaku i parmezan, promešati i servirati uz prethodno obarenu šargarepu i krompire.

 

(ako ti nije kompikovano, a nije da nije.)  :)

 

 

edit: ->Bob

Edited by atajlo
Link to comment

fino zvuci, i nije komplikovano. nego.. palo mi je na pamet umesto ove sargarepe i krompira da napravim tako da bude kao sos za pastu, umesto krompira i sargarepe. volim sargarepu, i krompir, nego mi se ucinilo vise kao neki sos?

Link to comment

Bobe, zar tebi pored žive keve :Hail:  treba još nečiji savet/recept/mišljenje?  

 

 

umesto ove sargarepe i krompira da napravim tako da bude kao sos za pastu

 

Što da ne? Sve dok se kuća ne zapali, ne može jelo propasti, samo ako su kvalitetne namirnice i ako se na njima ne štedi.

Link to comment

iskreno, ona ne zna za worcester kao ni ja. mislio sam da neko ima iskustva sa istim, i kada vec spremam sutra belo meso sa pecurkama, mislio sam da upotrebim ovaj sos. 

 

 

verovatno cu to da napravim, malo cu da ga izmenim, ovaj recept sto si napisala. umesto krompira-sargarepe, napravicu ga kao sos za pastu. 

Link to comment

kobni zelaya |

 

to cu i da uradim. zapravo, to mi je instiktivno, prvo palo na pamet. da ne bih komplikovao. pecurke cu posebno da ispecem u rerni + corba. 

 

hvala svima!

Link to comment

Ja jedino jos dodam i harisu.

Taj začin mi je takvo otkriće - poboljšava ukus apsolutno svega. Stavljao sam ga čak i u sladak kupus s ovčetinom, dao je kupusu tako jednu prelepu svežu crtu. Jedino što je jako ljut,pa mora da se pazi koliko se stavlja.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...