Jump to content
IGNORED

Panduracija u Srbalja


Eraserhead

Recommended Posts

:lol:Ovde imaju kvote koliko treba kazni dnevno da napisu (nikad javno objavljene kao takve, ali isti qrac), panduri nedavno prijavljeni da su vozili sa ugasenim svetlima u unmarked autu da bi uhvatili one sto naprave prekrsaj/voze brzo, pijani, itd :isuse:
Ovde u nekim mestima se vozikaju u nemarkiranim nabudzenim vozilima tipa Ford Mustang/Chevy Camaro i kad vide nekog u slicnom vozilu ko izgleda kurcevit ladno stanu pored njega na crvenom i pocnu da "turiraju" masinu, sto je univerzalni signal za "oces da se trkas?". Ako ovaj prihvati, jedno kilometar dalje cekaju markirana patrolna kola da ga ulove. A nekad sa takvim istim kolima umeju da dodju iza nekoga ko vozi u levoj traci recimo samo 5-7 mph iznad dozvoljenog pa se nabiju iza njega i sviraju mu i ablenduju. Naravno cesto se desi da ovaj ubrza ne bi li prestigao sve ove iz desne trake i presao u nju da pusti ovoga iza njega, a ceo taj performans se desava na nekom mestu gde stoji patrola sa radarom i tacno ulovi ovoga kad ubrza ne bi li se sklonio undercover panduru iza njega. :isuse:
:piggy: Ništa onda, izgleda da ipak ima nečega u onoj čuvenoj: Ma, to ti je tako svuda u svetu...
Znas sta, i jeste i nije (tako svuda u svetu). Realno, scena slicna ili ista onoj sa videa mogla bi da se odigra svuda u svetu. Ali vazno je da li bi bila smatrana za pravilo ili izuzetak. Edited by WTF
Link to comment
sluzbeno lice moze da naredi da mu blajvaju penis na parkingu, mene zanima koja su ovlascenja saobracajnih policajaca.inace, drago mi je sto su gastosi drkali ovog kretena.
+ milijongastosi su bili ostali iz auta. vozač nije državljanin rs. stav vidim da si šiptar a u stvari pravoslavac je ono što je dotuklo drota. pandurski helospevi o pravnoj državi i krvavom poslu mogu da prodju samo kao vadjenje iz situacije u koju je sam upao pa sada kao mora da se opravda. sve je to udružena banda koja svoj posao vidi kao i samo kao startnu poziciju za proširenje svog budžeta. meni je najbolji deo kada mu ovaj braša drajver čita pravila ponašanja što opet vodi do toga da je verovatno bio upozoren šta mu se može desiti na srpskim drumovima kao stranom državljaninu.kada vidim na ulici pandurski auto do sada su samo u jednom 1 slučaju ispoštovali pravila koja se odnose na sve učesnike u saobraćaju. uvek je tu pojas koji nije vezan, mobilni telefon i svetla koja ili nisu upaljena ili rade samo neka pa se ti posle sa njima upuštaj u pravila službe.što se tiče prvog dela kvota i blajvanja eo taze priče za sada bez objavljenih imena.
Policajci nameštali prostitutke, pa ucenjivali mušterijeZaseda - Pozornici su imali razrađenu šemu. Kada bi prostitutka odvukla mušteriju na parking, oni bi iznenada banuli u plavom džipu koji su kupili specijalno za ovaj posao i hvatali ih na deluBeogradska policija razotkrila je petoricu svojih kolega koji su podvodili maloletne devojke, a potom ucenjivali njihove mušterije kako ih ne bi prijavili. Policajci makroi su od svojih žrtava uzimali od 300 do 500 evra, a otkriveni su nakon što je jedan od „klijenata" slučaj prijavio unutrašnjoj kontroli.Za sada je utvrđeno da su petorica pozornika Policijske uprave Beograd podvodila sedamnaestogodišnju prostitutku, ali se sumnja da su makroi u uniformi imali više devojaka koje su radile za njih i da je broj ljudi koji su ucenjeni daleko veći od do sada utvrđenog.Tipovanje na autoputuPetočlana grupa razotkrivena je kada je jedan od prevarenih „klijenata" o svemu obavestio policiju.- Slučaj je prijavljen Odeljenju zakonitosti Policijske uprave Beograd, odnosno unutrašnjoj kontroli. Inspektori ovog odeljenja su sproveli istragu i uhapsili članove grupe u trenutku kada im je jedna žrtva donela novac, kako bi oni „zaboravili" na podnošenje prijave protiv nje - kaže izvor Pressa iz istrage.Naš sagovornik objašnjava kako je funkcionisala ova kriminalna grupa.- Pet pozornika, starosti od 22 do 31 godine, angažovalo je sedamnaestogodišnju devojku. Ona je na mestima na kojima se skupljaju prostitutke, duž autoputa kroz Beograd, tražila mušterije. Kada bi ušla u nečiji automobil, od mušterije je unapred uzimala novac, a onda ih odvodila na parking, gde je trebalo da im pruži seksualne usluge - kaže naš izvor.Maloletna prostitutka je mušterije odvodila na mesta koja su unapred odredili njeni šefovi policajci.- Nekoliko minuta nakon što bi se parkirali, krenula bi akcija. Policajci bi dojurili džipom plave boje, koji su kupili specijalno za ovaj posao. U džipu bi uvek bila njih trojica, u uniformama, i oni su izvlačili par iz automobila. Onda bi usledila dobro osmišljena predstava, koja je za cilj imala zastrašivanje mušterije i izvlačenje novca - objašnjava Pressov izvor.Dvojica uvek na dužnostiKada bi mušteriju i prostitutku izvukli iz automobila, policajci bi tražili dokumenta i pitali: „Šta radite tu?" Prostitutka je odmah odgovarala zašto su na parkingu, a policajci bi uzimali njena dokumenta i onda se zgražavali činjenicom da ona ima samo sedamnaest godina.- Nakon što bi dovoljno zastrašili mušteriju pričom kako će svi saznati da plaća za seks, žena, deca, komšije, i da će na kraju sigurno biti osuđen, ljudi bi sami počeli da nude pare za mito, samo da ih ne prijave. Naravno, oni bi u prvom trenutku to odbijali, a onda bi počeli da se nećkaju - dodaje naš izvor.- Tada bi govorili da ne smeju ništa da obećaju, ali da će da pozovu svog „šefa", pa ako on dozvoli, mogu da se dogovore. Onda bi došla preostala dva člana bande u patrolnom automobilu, od kojih bi se jedan predstavljao kao šef smene. Pitao bi kolege u čemu je problem, a kada bi mu oni rekli šta se desilo, on bi šokiran vikao: „Prostitucija! Još sa maloletnom devojkom! Pa ti ćeš, bato, deset godina u mardelj..." Mušterije bi molile i vadile sav novac koji bi imale kod sebe, ali bi „šef" tražio još, pa bi zaplašena mušterija pristajala da donese ostatak novca na mesto koje mu kažu - dodaje naš sagovornik.Tako su policajci makroi, u proseku, za „slobodu klijenata" uzimali od 300 do 500 evra, a da bi plan mogao da funkcioniše, od njih petorice dvojica su uvek morala da budu na dužnosti kako bi na raspolaganju imali policijski automobil. Osumnjičene policajce već je saslušao istražni sudija, koji im je odredio pritvor do 30 dana.U policiji sumnjaju da za petoricu makroa nije radila samo jedna devojka, već više njih, i da je broj onih koji su na ovaj način prevareni veliki.
oni su ladno investirali u posao kupivši džip :lol: deo sa maloletnicom je za plakanje ali će verovatno na sudu ta nesretnica biti starija maloletnica ili koja već olakšavajuća pravna formulacija banditskih advokata.
Link to comment

Interesantno je da nisu objavljena imena uhapsenih policajaca, cak ni inicijali. Nasi mediji inace vole da objave imena uhapsenih, cak im se s vremena na vreme iz MUPa dostavi video snimak hapsenja. Ne znam zbog cega bi policajci bili drugacije tretirani, ako je vec ustanovljeno to pravilo da javnost ima pravo da zna koga je policija uhapsila. Tim pre sto se radi o nosiocima javnih ovlascenja. Apsurdno, mi znamo da je policija uhapsila Batu Kan Kana zbog par kila pecenja, gledamo snimke kako u smesnoj pidzami lezi na podu, gledamo kako policija izvodi Dzajica iz stana, a u slucaju ovih pandura ne znamo nista o njihovom identitetu.

Edited by pacey defender
Link to comment
U zapadnim zakonodavstvima, cest je slucaj da, ako te uhvate bez dozvole, a ti tvrdis da si istu zaboravio, imas 24h da se pojavis u odredjenoj policijskoj ispostavi i da je das na uvid - onda ili ne placas kaznu, ili platis nesto sitno (tipa 5-10 dolara/evra) sto si ih cimao bezveze.S obzirom na to da je ovaj novi zakon u principu prepiska zapadnih, cudi me da to nisu uveli ovo o zaboravljanju.
Ovde, možeš da tvrdiš šta hoćeš. Ako nemaš vozačku dozvolu a upravljaš autom, kazna je 1.900 Eura, 5 bodova i oduzimanje vozila na 30 dana. Ne moraš posle uopšte da donosiš da pokazuješ. :D
Link to comment

pit i to je amerika...najlajkovani komentar (pravi belci sigurno tapsu):

It's called Suicide by cop,"Suicide by cop is a suicide method in which a suicidal individual deliberately acts in a threatening way, with the goal of provoking a lethal response from a law enforcement officer or other armed individual, such as being shot to death"
:wacko: Edited by Shan Jan
Link to comment

Izvinjavam se, možda nije prava tema, ali kako je moguće da se neko ko je prošvercovao 1,1 tonu kokaina za Šarića danas nagodi na 7 godina robije i 70k evra globe? :blink: I postoji li neko delo za koje tužilaštvo neće prihvatiti nagodbu jer ionako ima dovoljno jake dokaze? Ili je to novi zakonski sistem smanjivanja kazni bitangama? Pa kome se ne isplati da nabaci par desetina miliona i onda plati ~100k evra i odleži par godina? :isuse:

Link to comment
Ovde, možeš da tvrdiš šta hoćeš. Ako nemaš vozačku dozvolu a upravljaš autom, kazna je 1.900 Eura, 5 bodova i oduzimanje vozila na 30 dana. Ne moraš posle uopšte da donosiš da pokazuješ. :D
Sa prosecnom platom daleko ispod te kazne ima li sanse da saobracajna murija ne bude potkupljivana? Barem dole ispod Alta Italia da budemo malo rasisti.
Link to comment
Sa prosecnom platom daleko ispod te kazne ima li sanse da saobracajna murija ne bude potkupljivana? Barem dole ispod Alta Italia da budemo malo rasisti.
Na jugu verovatno da, stim što tamo rade i rodjačke i prijateljske veze. Na severu skoro nemoguće. Plus, na severu panduri, naročito oni iz Gradske policije vole da šibaju kazne, tako pune gradsku kasu, a imaju i neke norme. :D
Link to comment
  • 3 weeks later...

očigledno da je u pitanju predizborna kampanja.

Zaplena veka: Na Zvezdari 450 kilograma skankaCrna Hronika, 19:57, 15.05.2012.Služba za borbu protiv organizovanog kriminala pronašla 250 kilograma veštački gajene marihuane pripremljene za prodaju i oko 200 kilograma u sirovom oblikuOtkrivena je laboratorija u kojoj je pronađeno 450 kilograma veštački gajene marihuane izjavio je juče ministar policije Ivica Dačić. Laboratorija je otkrivena u Ulici mirijevski bulevar a otkrila je Služba za borbu protiv organizovanog kriminala MUP-a Srbije.On je dodao da je u specijalnom opremljenom hangaru pronađeno 250 kilograma skanka pripremljenog za prodaju i oko 200 kilograma u sirovom obliku, odnosno u zasadima.- U akciji su do sada uhapšena četvorica osumnjičenih, među kojima je i vođa ove narko-grupe koja se bavila prodajom skanka Beogradu, ali i gradovima Srbije rekao je Dačić i dodao da akcija hapšenja još traje, a policija obavlja pretrese na nekoliko lokacija u Mirijevu i Barajevu.Komšije kažu da je pretres počeo juče pre 16 sati i obavljan je u dve zgrade koje imaju prizemlje i dva sprata i u objektu koji liči na garažu. - Čula sam buku i lomljavu. Kada sam izašla tamo je već bilo mnogo policije. Razbili su prozor i obili vrata od garaže - priča komšinica koja nije želela da joj objavljujemo ime.Ona navodi da čovek koga su tu viđali ima oko šezdeset godina i da je celom komšiluku pravio problem sa strujom, kao i da kad bi pokušali da sa njim da reše problem on bi u dvorište puštao dva psa.Komšinica još dodaje da je često viđala na parkingu automobile ali da joj to nije bilo sumnjivo.- U prvoj zgradi imao je lokal u kome je prodavao zdravu hranu na veliko. Ljudi su u džakovima odatle nosili robu - rekla je komšinica i dodala da su roletne na prozorima bile uvek spuštene, kao i da nikad nije videla neku porodicu da iz tih kuća izlazi.
Link to comment
  • 2 weeks later...
BRUTALNOST POLICIJE NA DELU - MARKO MATOVIĆ (27) TVRDI DA SU GA POLICAJCI TUKLI BEZ RAZLOGASlomili su mi rebra jer im je bilo dosadnoBatine - Nisam stigao ništa da kažem, već su počeli da mi lupaju šamare. Onda su mi udarali glavom o haubu kola, a zatim su me oborili na zemlju, kaže pretučeni mladić iz Čačka... Policija: Nije stao na naš znak, povredio se kada je pao sa ogradeČačanin Marko Matović (27) tvrdi za Press da su ga dva saobraćajna policajca brutalno pretukla u nedelju posle podne bez ikakvog povoda i nanela mu brojne povrede.On je noć proveo u čačanskoj bolnici, gde su mu lekari, između ostalog, konstatovali frakturu rebara. Policija je saopštila da se Matović povredio prilikom pada sa ograde (!?).Matović najavljuje da će protiv policajaca (čija su imena poznata redakciji) podneti tužbe. Prema njegovim rečima, sve se dogodilo iznenada, kada se posle kratke vožnje motorom vratio kući u naselje Kulinovci.

Mahali pištoljima- Izašao sam u kratku vožnju ulicama prema čačanskoj bolnici da bih isprobao kočnice. Nigde usput niti sam video, niti su me zaustavljali policajci. Vratio sam se ubrzo i pošao da ostavim motor u komšijskom dvorištu, kao što to uvek radim. Nije prošlo ni pola minuta, a policijska marica se zaustavila i iz nje su izletela dva saobraćajca. Prvo su izvukli pištolje iz korica i počeli da mašu njima, uz psovke - priča Matović i nastavlja:- Nisam stigao ništa da kažem, a već mi je jedan udario šamar, a onda i po glavi nekoliko puta. Onda su počeli da mi udaraju glavu o haubu, a zatim oborili na zemlju i nastavili da me šutiraju. Stalno su ponavljali: „Pao si sa motora, pao si sa motora..."Matović kaže da su ga saobraćajci potom ubacili u „maricu", gde su nastavili verbalno da ga vređaju i zastrašuju.- Govorili su da ću tek dobiti „porciju" u policiji. Doveli su me u prostorije saobraćajne policije, gde sam video da postoje video-kamere, tako da se sigurno može videti da su i tu nastavili da me maltretiraju. Govorili su da sam narkoman, zbog čega sam tražio da mi urade testove i na alkohol i na drogu. Naravno da nisam pio alkohol, što je test i pokazao.... Nikada nisam imao nijedan prekršaj, iako sam profesionalni vozač autobusa, niti sam ikada imao sukob sa policijom, tako da ne znam zašto se ovo dogodilo. Mislim da im je bilo dosadno, pa su rešili nekog da prebiju - kaže pretučeni mladić.IzmišljotineMatović kaže da je policijska priča o ogradi preko koje je pao potpuna smejurija.- To su neverovatne izmišljotine, jer u dvorištu gde se to sve dogodilo i nema ograde, već samo rastinja preko kog sigurno nisam skakao, niti sam mogao da padnem - kaže Matović.Jedino što je tačno u policijskom zapisniku, kako kaže, to je da prilikom vožnje nije nosio kacigu. Za sve ostale navode iz zapisnika, po kojima se kretao nepropisno, Matović tvrdi da su neistiniti.- Posle oko sat vremena maltretiranja pustili su me iz stanice. Nisam odmah otišao kod doktora jer me nije bolelo. Ali uveče sam morao da odem u bolnicu jer sam dobio jake bolove, Konstatovane su brojne povrede, između ostalog, fraktura jednog rebra i suspenzija frakture drugog rebra. Noć sam proveo u bolnici, a i dalje imam jake bolove - navodi Marović dok pokazuje lekarske izveštaje.Ugrožavao drugeMeđutim, u policiji tvrde drugačije. Oni navode da je Matović odbio da se u nedelju oko 13.50 u Ulici dr Dragiša Mišović zaustavi na znak saobraćajne policije, a da je povrede zadobio prilikom „pada sa ograde", koju je pokušao da preskoči.- Prilikom redovne kontrole saobraćaja, službenici saobraćajne policije pokušali su da zaustave motociklistu. On nije postupio po naredbi policije, već je nastavio da se kreće, ne poštujući saobraćajne znake i ugrožavajući bezbednost ostalih učesnika u saobraćaju - navodi PU Čačak.Što se tiče Matovićevih povreda, u saopštenju stoji da se on zaustavio u dvorištu jedne kuće u ulici 663, a potom odbacio motor pokušavajući da preskoči ogradu dvorišta.- Tom prilikom je pao sa ograde. Policijski službenici su bez sredstava prinude doveli motoristu u stanicu radi zapisnika. On se tom prilikom nije žalio na bilo kakve povrede, a u Urgentni centar bolnice javio se šest sati nakon policijske intervencije. Protiv Matovića biće podneta prekršajna prijava - kaže se u saopštenju policije.

link
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...