Jump to content
IGNORED

Panduracija u Srbalja


Eraserhead

Recommended Posts

nasumicna kontrola gradjana. institut koji nasi ljudi izgleda jako vole.
Građani ga ne vole ali isto tako nisu baš u poziciji da kada ih taj institut zaustavi na ulici, odbruse sa: "Nećeš ti mene nasumično kontrolisati". Mislim, naravno da jesu u poziciji, ovi mandrili sa snimka su to uspešno pokazali, ali to je stvar procene uloženog cimanja i mogućih posledica. Mene policija nasumično zaustavlja barem tri puta nedeljno jer svakog dana vozim na relaciji koja im je omiljena za posedanje tih rutinskih busija, ali ne vidim svrhu da u gluvo doba noći sa polupismenom keretinom ulazim u rasprave na temu opravdanosti nasumične kontrole građana. Nisam debil pa da verujem da ću time bilo šta postići. Tu zamerku eventualno mogu da uputim onom krmku što je na čelu policije, ili Tadićevim načelnicima sektora javne bezbednosti, ali natezati se sa nekim idiotom na ulici totalno je kontraproduktivno. Njima lepo pokažem dokumenta i u roku od 10 sekundi produžim dalje. Oni nisu napravili taj nakaradni sistem niti su u mogućnosti da ga promene nakon što im ja održim građansku pridiku.
Link to comment

Nije mi bas jasno o cemu se ovde prica. Pandur je tipican predstavnik srpske policije, ozbiljan i zajeban, sve dok ne naleti na nekog ozbiljnijeg i zajebanijeg, nakon cega ce da zacvili i podvijenog repa pobegne nazad do autica pod parolom "imam zenu i decu i platu od 30 hiljada, zajebi". Video, doziveo obe situacije u jednom danu. Jednom recju smrad.Gastos, osim ako nema neko licno lose iskustvo (sto je naravno sasvim moguce), je takodje smrad.Pandur je medjutim kriv za nastalu situaciju. Ne vidim ni promil sanse da to nije tako.

Link to comment
Nije mi bas jasno o cemu se ovde prica. Pandur je tipican predstavnik srpske policije, ozbiljan i zajeban, sve dok ne naleti na nekog ozbiljnijeg i zajebanijeg, nakon cega ce da zacvili i podvijenog repa pobegne nazad do autica pod parolom "imam zenu i decu i platu od 30 hiljada, zajebi". Video, doziveo obe situacije u jednom danu. Jednom recju smrad.Gastos, osim ako nema neko licno lose iskustvo (sto je naravno sasvim moguce), je takodje smrad.Pandur je medjutim kriv za nastalu situaciju. Ne vidim ni promil sanse da to nije tako.
Otprilike.Samo je trebalo da im kaže "rutinska kontrola" i ako ovaj ni posle toga ne bi dao dokumenta, pandur bi imao prava da ga drka.A u instituciju rutinskih kontrola ne vredi ni da ulazim, tako je kako je.
Link to comment
Otprilike.Samo je trebalo da im kaže "rutinska kontrola" i ako ovaj ni posle toga ne bi dao dokumenta, pandur bi imao prava da ga drka.A u instituciju rutinskih kontrola ne vredi ni da ulazim, tako je kako je.
vredi.hajde neko od pravnika da nam kaze koja su ovlascenja saobracajnog policajca.
Link to comment

Ne vredi u smislu da ja sada u ovoj diskusiji, na ovom forumu, ne mogu ništa da promenim.Na licu mesta je drugo, ako imaš volje da se drkaš i ako ne može ništa da ti prikači (valjda?) onda okej. Ja do sada nisam imao razloga da se bilo šta raspravljam, najčešće su zaustavljanja trajala maksimalno 10 sekundi, osim kada sam par puta duvao u onaj balon, ali to je obično bila subota uveče.A da napomenem da sam skoro godinu dana bio bez svih ličnih dokumenata i bez saobraćajne i vozačke, imao sam samo pasoš sa sobom i od jedno 10-ak zaustavljanja u tom periodu, bukvalno me NIKO nije drkao osim jednog mlađeg i nakurčenog lika.

Link to comment

U vezi s time šta jeste a šta nije ometanje službenog tokom vršenja dužnosti, čini mi se da u to spada (ili je spadalo) i neizvršenje naredbe službenog lica.

Link to comment
U vezi s time šta jeste a šta nije ometanje službenog tokom vršenja dužnosti, čini mi se da u to spada (ili je spadalo) i neizvršenje naredbe službenog lica.
sluzbeno lice moze da naredi da mu blajvaju penis na parkingu, mene zanima koja su ovlascenja saobracajnih policajaca.inace, drago mi je sto su gastosi drkali ovog kretena.
Link to comment
A da napomenem da sam skoro godinu dana bio bez svih ličnih dokumenata i bez saobraćajne i vozačke, imao sam samo pasoš sa sobom i od jedno 10-ak zaustavljanja u tom periodu, bukvalno me NIKO nije drkao osim jednog mlađeg i nakurčenog lika.
Ili ne živimo u istom gradu ili imaš facu od milion dolara. Zamišljam da izgledaš kao avatar pa ne mogu da ti odole da te ne puste.
Link to comment
koja su ovlascenja saobracajnog policajca.
Заустављање и прегледање лица, предмета и саобраћајнихсредставаУслови и начин заустављања и прегледањаЧлан 64. Овлашћено службено лице овлашћено је да заустави и изврши прегледлица, предмета које лице носи са собом и саобраћајног средства када је то неопходноради проналаска предмета подобних за напад или самоповређивање. Приликом заустављања овлашћено службено лице, пре него штоприступи прегледу из става 1. овог члана, саопшава лицу да ли је заустављено радивршења прегледа због превентивне контроле, због његовог или туђег прекршаја иликривичног дела или из другог безбедносног разлога.
i
Лаке повреде службене дужностиЧлан 156. Лаке повреде службене дужности су: 1) недолазак на посао у одређено време и одлазак са посла пре истекарадног времена; 2) неуљудан однос према странкама и сарадницима за време рада; 3) непрописно поступање са повереним средствима за рад; 4) несавесно и неуредно чување службених списа и података; 5) неоправдано изостајање са посла до два радна дана у току једнекалендарске године; 6) неношење или неуредно ношење униформе и оружја; 7) поступање противно налогу или упутству за обављање послова којеје изазвало или могло изазвати штетне последице мањег значаја.
i
Дисциплинске мере за лаке повреде службене дужностиЧлан 158. За лаке повреде службене дужности може се изрећи дисциплинска мера– новчана казна у износу од 10 до 30 одсто од месечне плате запосленог остварене умесецу у којем се мера изриче.
i ПРАВИЛНИК о начину вршења контроле и непосредног регулисања саобраћаја на путевима и вођењу обавезних евиденција о примени посебних мера и овлашћења
Члан 8. Приликом обављања послова контроле саобраћаја полицијски службеник учесника у саобраћају, поздравља руком и речима, након чега му саопштава да се ради о контроли, по правилу, саопштава разлог заустављања, односно предочава учињени прекршај и возачу и путницима предочава да не смеју да напуштају возило, те да се возач може укључити у саобраћај тек кад му полицијски службеник то одобри. Полицијски службеник од возача тражи да покаже и да му да на увид документа којима доказује да испуњава услове за управљање возилом и да возило којим управља испуњава услове за учешће у саобраћају.
Члан 9. Полицијски службеник приликом контроле учесника у саобраћају предузеће мере са дужном пажњом и поштовањем личности и дужан је да се стара о поштовању личности, достојанству контролисаног лица, да исто не буде у непримереном положају и изложено неповољним атмосферским приликама.
Link to comment

Uh, bre, ko će sve to da popamti... Nije čudo što prilikom zaustavljanja nisu u stanju da prozbore bilo šta osim: "Dobro veče, vozačku i saobraćajnu".

Link to comment
vredi.hajde neko od pravnika da nam kaze koja su ovlascenja saobracajnog policajca.
ovlašćenja i procedure su napisane. loše je što se policajac (obično) ne drži toga pa nastaje problem. najčešće prvo zatraži dokumenta pa kada vozač zatraži odgovor na pitanje "zašto?" sledi neuljudnost i ostalo što počinje "tikanjem". meni lično to se ne dešava, ovim mlađim i drčnijim sigurno.postoje razlozi za rutinske kontrole: vožnja neregistrovanog/neispravnog/ukradenog/..... vozila, vožnja bez dozvole, vožnja po povratku iz guče ili.....ijada, korišćenje vozila u kršenju zakona, nemanje opreme u vozilu.......druga je priča podmićivanje policajca, njegovo insistiranje na kazni umesto da se zadrži na opomeni (ne radi vam levo zadnje poziciono), tolerisanje seljaka na traktorima, motokultivatorima,......
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...