Jump to content
IGNORED

Panduracija u Srbalja


Eraserhead

Recommended Posts

Ili ne živimo u istom gradu ili imaš facu od milion dolara. Zamišljam da izgledaš kao avatar pa ne mogu da ti odole da te ne puste.
Beograd.Zaista sam ostao bez svih dokumenata osim pasoša koji sam nosio sa sobom. Svaki put kada bi me zaustavili rekao bih kako sam (u inostranstvu) izgubio novčanik sa svim dokumentima (što je bila istina, nisam uvek pominjao inostranstvo osim ako ne pitaju) i kako imam samo pasoš. Sledi pitanje da li sam pio i da li imam neku zabranu u dozvoli, na šta sam uvek odgovorao da nisam i da slobodno sve provere ako žele, nigde ne žurim. Posle toga dobijem pasoš nazad i produžim dalje. Tako je bilo u svim slučajevima osim jednom kada je lik proveravao sve podatke i onda mi pretio da moram da prijavim već sutra da sam izgubio ličnu itd i kako će on lično da proveri da li sam to uradio :lol:
Link to comment

da li to znači da se prolazi bez kazne iako se desi da zaboraviš da poneseš vozačku/saobraćajnu dozvolu? važeću, naravno.

Link to comment

Po novom zakonu, bez vozačke ili saobraćajne smeš da voziš samo sa odgovarajućom potvrdom koju izdaje SUP. Sve drugo povlači prekršajnu prijavu i par kaznenih poena.

Link to comment
U vezi s time šta jeste a šta nije ometanje službenog tokom vršenja dužnosti, čini mi se da u to spada (ili je spadalo) i neizvršenje naredbe službenog lica.
jok. missim mozda moze da se ovo "ili na drugi nacin ometa" tumaci na taj nacin, ali nema suda koji bi to prihvatio zato sto je jasno da je ovde rec o aktivnom ometanju a ne o polemisanju oko dokumenata.
Član 23 Ko uvredi, zlostavi, preti da će napasti, pokuša da napade ili napadne ili na drugi način ometa ovlašćeno službeno lice u obavljanju poslova bezbednosti ili održavanja javnog reda i mira - kazniće se zatvorom od šest meseci do tri godine. Ako prilikom izvršenja dela iz stava 1. ovog člana učinilac ovlašćenom službenom licu preti upotrebom oružja, ili se maši za oružje, ili mu nanese laku telesnu povredu - kazniće se zatvorom od jedne do pet godina. Ako prilikom izvršenja dela iz stava 1. ovog člana učinilac na ovlašćeno službeno lice potegne oružje ili ga upotrebi ili mu nanese tešku telesnu povredu - kazniće se zatvorom najmanje tri godine.
Link to comment
Po novom zakonu, bez vozačke ili saobraćajne smeš da voziš samo sa odgovarajućom potvrdom koju izdaje SUP. Sve drugo povlači prekršajnu prijavu i par kaznenih poena.
U zapadnim zakonodavstvima, cest je slucaj da, ako te uhvate bez dozvole, a ti tvrdis da si istu zaboravio, imas 24h da se pojavis u odredjenoj policijskoj ispostavi i da je das na uvid - onda ili ne placas kaznu, ili platis nesto sitno (tipa 5-10 dolara/evra) sto si ih cimao bezveze.S obzirom na to da je ovaj novi zakon u principu prepiska zapadnih, cudi me da to nisu uveli ovo o zaboravljanju.
Link to comment
Zakon o ličnoj kartiЧлан 21.Лице које је по одредбама овог закона дужно да има личну карту дужно је да је носи и да је покаже на захтев службеног лица овлашћеног за легитимисање.Забрањено је личну карту давати другом лицу да се њом служи као својом, односно служити се туђом личном картом као својом или је на други начин злоупотребљавати.Члан 29.Новчаном казном до 50.000 динара или казном затвора до 30 дана казниће се за прекршај лице:1) које супротно утврђеној дужности нема личну карту (члан 3);2) које у одређеном року не поднесе захтев за издавање личне карте (чл. 11. и 20. став 2);3) које у захтеву за издавање личне карте наведе неистините податке (члан 12);4) које користи личну карту коју не сме да користи ( члан 19);5) које одбије да покаже личну карту службеном лицу овлашћеном за легитимисање (члан 21. став 1);6) које личну карту да другом лицу да се њоме служи као својом, односно служи се туђом личном картом као својом или је на други начин злоупотребљава (члан 21. став 2).Pandur nije znao pravila službe, dovoljno bi bilo da je rekao 'redovna kontrola' ili nešto slično, i zakon bi istog momenta bio na njegovoj strani. Što ne opravdava šabanisanje ni jedne ni druge strane. Edited by fanjo
Link to comment
U zapadnim zakonodavstvima, cest je slucaj da, ako te uhvate bez dozvole, a ti tvrdis da si istu zaboravio, imas 24h da se pojavis u odredjenoj policijskoj ispostavi i da je das na uvid - onda ili ne placas kaznu, ili platis nesto sitno (tipa 5-10 dolara/evra) sto si ih cimao bezveze.
Ovde je mislim do 7 dana. Pogotovo sto retko ko nosi papirni deo [na kome se upisuju kazne i poeni]. Ja imam samo plasticnu karticu u novcaniku, a taj drugi deo [A4 papir] stoji kod kuce.
Link to comment
U zapadnim zakonodavstvima, cest je slucaj da, ako te uhvate bez dozvole, a ti tvrdis da si istu zaboravio, imas 24h da se pojavis u odredjenoj policijskoj ispostavi i da je das na uvid - onda ili ne placas kaznu, ili platis nesto sitno (tipa 5-10 dolara/evra) sto si ih cimao bezveze.S obzirom na to da je ovaj novi zakon u principu prepiska zapadnih, cudi me da to nisu uveli ovo o zaboravljanju.
ma nema potrebe ni za dolaženjem da im pokažeš. na osnovu JMBG može motorolom da proveri sve o meni i mom autu. da mi kaže da pazim da nosim sa sobnom dokumenta. desilo mi se da sam u vikendici ostavio torbicu sa svim. srećom, komšija je došao ovamo sledećeg dana.
Link to comment
A da napomenem da sam skoro godinu dana bio bez svih ličnih dokumenata i bez saobraćajne i vozačke, imao sam samo pasoš sa sobom i od jedno 10-ak zaustavljanja u tom periodu, bukvalno me NIKO nije drkao osim jednog mlađeg i nakurčenog lika.
Ili ne živimo u istom gradu ili imaš facu od milion dolara. Zamišljam da izgledaš kao avatar pa ne mogu da ti odole da te ne puste.
A mozda mu je nick sa ovog foruma pravo ime i napisano mu je na svim dokumentima, pa ga se uplase i zato ga ostave na miru.
Link to comment
U zapadnim zakonodavstvima, cest je slucaj da, ako te uhvate bez dozvole, a ti tvrdis da si istu zaboravio, imas 24h da se pojavis u odredjenoj policijskoj ispostavi i da je das na uvid - onda ili ne placas kaznu, ili platis nesto sitno (tipa 5-10 dolara/evra) sto si ih cimao bezveze.S obzirom na to da je ovaj novi zakon u principu prepiska zapadnih, cudi me da to nisu uveli ovo o zaboravljanju.
Zato što se u zapadnim zemljama državni budžet ne puni saobraćajnim kaznama već iste služe da nešto poboljšaju u saobraćaju. Ovde je bitno samo da pošalješ nekoga kod sudije za prekršaje.
Link to comment
Zato što se u zapadnim zemljama državni budžet ne puni saobraćajnim kaznama već iste služe da nešto poboljšaju u saobraćaju. Ovde je bitno samo da pošalješ nekoga kod sudije za prekršaje.
Ne bih se bas slozio sa time. U USA imas gradova i okruga kojima su pare od napacenih saobracajnih kazni jedan od glavnih vidova prihoda, a ni ovi iz vecih mesta nisu gadljivi na te pare.
Link to comment
Zato što se u zapadnim zemljama državni budžet ne puni saobraćajnim kaznama već iste služe da nešto poboljšaju u saobraćaju. Ovde je bitno samo da pošalješ nekoga kod sudije za prekršaje.
:lol:Ovde imaju kvote koliko treba kazni dnevno da napisu (nikad javno objavljene kao takve, ali isti qrac), panduri nedavno prijavljeni da su vozili sa ugasenim svetlima u unmarked autu da bi uhvatili one sto naprave prekrsaj/voze brzo, pijani, itd :isuse:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...