Jump to content
IGNORED

Yokoso! Japan


Yoyogi

Recommended Posts

Prvo svi ovde imaju pravo da iznesu svoja vidjenja. Ako vam se moja ne dopadaju nemojte ih citati. Drugo ne poznajete me i kako mozete znati kakva su moja iskustva i koliko sam ja erudita ili ne?
Tvoje "vidjenje" se zove "besmisleno trolovanje" i zbog toga su neki dobijali ban. Moje vidnje tvojeg vidjenja je da ono treba da bude izbrisano.
Link to comment
Tvoje "vidjenje" se zove "besmisleno trolovanje" i zbog toga su neki dobijali ban. Moje vidnje tvojeg vidjenja je da ono treba da bude izbrisano.
O tome ce odluciti moderatori/kinje. Ovde cu samo citirati jednu osobu: "I may not agree with your opinion, but I will always fight to death for your right to express it." PS Originalna misao nije napisana na engleskom jeziku pa sam je parafrazirao. Edited by noskich
Link to comment
Yoyogi imam jedno pitanje za tebe..Da li je moguce dobiti posao u nekom od japanskih airliner-a bez znanja njihovog jezika, odnosno da li u opste pokusavati sa srpskim pasosem sa konkursima preko neta?
Na svakom letu ima po jedan u posadi iz zemlje u koju se ide. S obzirom da nema linija za Srbiju, ne znam kako bi se neko zaposlio kao kabinsko osoblje. Cak nema ni predstavnistava da se radi u ofisu.U samom Japanu, tesko, moralo bi da bude nesto vrlo specijalno sto ne mogu da nadju na trzistu. Cak ne verujem da ima i pilota aviona stranaca a to je bar portabilno zanimanje.Nije to nista posebno sto vazi za srpski pasos - u istoj su situaciji i Amerikanci i Englezi - osim kada dodje do poslova nastavnika engleskog.
Link to comment
  • 2 weeks later...
Hvala ti na odgovoru. Pretpostavio sam da tako stoje stvari..Inace, ja se interesujem za komercijalu u airliner-ima, posto to upravo i radim.
Sto ne probas u Austrian airlines?Imaju simpatican "kviz" na http://www.daliznaterazliku.com/ . :lol:PS Ko provali kombinaciju nek javi, meni nije uspelo... Edited by noskich
Link to comment

Zapadnjaci kad dodju u Tokio, ubrzo primete da nesto, nesto sto ne mogu da opisu, nedostaje. Nikako da shvate sta je to, ali stalno nedostaje, i danju i nocu.Meni je sinula sijalica posle 6 meseci, dok sam sa nekim iz Australije razgovarao telefonom: zacuje se sa druge strane alarm iz kola, negde u susedstvu.To je to sto stalno fali: sirene interventnih vozila a za alarme u kolima pitam se da li uopste postoje. Za vise od 4 godine nisam cuo ni jedan jedini.Policijska kola vidim 1-2 puta godisnje, jedan jedini put sam ih video sa sirenom za sve ovo vreme.Nije ni cudo onda, kad je kriminal redak a policijske potere za kolima jos redje, da je juce verovatno oboren svetski rekord u broju policijskih vozila koja su jurila jedna jedina kola - koja je neko prijavio da se ne obaziru na signale i znake.Tako je to - kad su potere 1-2 dva puta u 100 godina, onda sva policija moze da se skoncentrise na jednu, da i oni dozive nesto u svojoj policijskoj karijeri. A nije lose ni za trening policajaca koji nikada (osim na filmu) nisu videli kako se jure kola.Sada njihova deca mogu da kazu sa ponosom da im je tata policajac i da juri kola kao u americkim filmovima i video igrama.Japan Today:2,240 police, 460 patrol cars, copter mobilized for car chase in OsakaThursday, January 24, 2008 at 14:01 EST OSAKA ? Police on Thursday arrested a wanted man after a two-hour car chase that involved 2,240 officers, 460 police cars and one helicopter. Hirofumi Fukuda, 27, who had been wanted for assaulting police officers on Jan 21, was arrested after a chase through central Osaka. Around 11 a.m., police received an emergency call saying that a car was driving recklessly, ignoring traffic lights. When a patrol car approached the vehicle in question, it took off.Police were mobilized throughout the area and a helicopter called in. The chase ended when Fukuda's car crashed into a bridge column. He sustained light injuries but no one else was injured in the chase.

post-555-1201156349.jpg

Link to comment

Bilo je i malo snega ...sreda, 23. januar 2008. Ali se ne zadrzava.snow1.jpgsnow2.jpgOvo je iz januara 2006. Sneg se zadrzao citava 2 dana.Krov robne kuce Takashimaya, Shinjuku. Od aprila do oktobra to je oaza otvorenih basti i dobre klope.snow4.jpgMoja ulica. Iznad krova ove kuce se vidi palma pod snegom. Zgrada napred je Pfizer Headquarters a iza nje se malo vidi Hyatt Park, koriscen u filmu "Lost in Translation".Ovi kablovi iznad...pa, ovaj Internet 100MBps mora kroz nesto da dodje....pa onda 10-15 firmi tako, svako svoje kablove..u svojoj "race to the bottom" su bar cenu koju narod placa srozali na jedva primetnu:snowstreet.jpgNaravno, Yoyogi park, sutradan, dok se sneg nije istopio. Isto januar 2006:snow6.jpg

Edited by Yoyogi
Link to comment
  • 2 weeks later...

Ovo je naslovna strana FT od 31. decembra 2006.toyotano1.jpgU 2007. se to nije desilo. GM je i dalje No.1, prodali su 9.370 miliona vozila, Toyota 9.366 miliona. To je sta, 4000 vozila razlike.Pametna stvar je bila uzdrzavati se (cak je Toyota i podigla cene kola kao fol "due to rising costs", dok ih je GM snizavao) pred izbore i namerno nisu hteli da budu prvi.Neki bi populisti mogli da pocnu da lupaju u bubnjeve protekcionizma.Ovako, neka ga GM, neka stancuje svoje Volge, Moskviche i Zaporosce. Ford, cija je vrednost na trzistu 15 milijardi dolara (rated: junk) ista kao i miki maus firme zvane "FaceBook" je doveo Alana Mulallya iz Boeinga da ih predvodi i izvuce iz zaglavljenja. Veteran Boeinga (chief designer B-777) je dosao iz firme koja je uvela pokretnu traku u proizvodnju tacno 103 godine nakon sto ju je Henri Ford uveo u svoju fabriku.Sa Detroitom ciju su troskovi zdravstvenog osiguranja radnika sumarno veci nego troskovi nabavke celika za proizvodnju kola, bice posla za strane proizvodjace, ukljucujuci i Japance. Verovatno i kvalitetnijih kola za Amerikance.

Edited by Yoyogi
Link to comment

Ovo je preneto sa topika Amerika vs Evropa.

Moja jedna drugarica je iz Japana, ali vec 10-ak godina zivi u Americi. Kad pogledam da radi puno radno vreme i da ide puno radno vreme u skolu samo da bi ostala u Americi, pitam se da li je situacija u Japanu zaista toliko losa kad ona ne zeli da se vrati. Jednom mi je pricala da sa svojih 26-27 godina da je ona previse stara da bi bila pocetnik i da u Japanu nema sanse da bi nasla dobar posao.A ovde u Americi samnom na college idu ljudi koji sa 40 godina upisu bachelor degree i tada po prvi put upale kompjuter ... i na kraju nadju posao ...
Nije situacija losa (u smilsu Moldavije ili Ukrajine), razlozi su "cultural".U mom ofisu, od 1000 ljudi, 100 su zenske. Nema ni jedne starije od 30 godina. Nijedna nema zavrsen fakultet.Muskarci uglavnom (80%) imaju fakultet.Stvar je u tome, da sve zenske, bez fakulteta, govore odlican engleski.Muskarci, na jedvite jade, retko koji moze telefonom da razgovara na engleskom.Razlog: roditelji ne ulazu u skolovanje zenske dece jer je norma da se do 30-te uda i zauvek nestane u kuci da pazi decu.Zato ih posalju 1-2 godine u US, OZ, NZ, Kanadu da nauce jezik i rade neki dead end posao - recepcija u hotelu, turisticke agencije, administrativne...tamo gde treba egleski.Taj mentalitet dovodi do mnogih drugih nusefekata. Ako je i na poslu, dokle moze da stigne? Uopste, neocekivano je da zensko dete pravi karijeru i one koje to hoce, obicno odu u Ameriku ili Kanadu i tamo se skoluju dok se ili ne udaju ili nadju posao kad im je engleski dovoljno dobar.Podela medju polovima je toliko duboka da je cak i sam japanski jezik drugaciji kada ga govori zena i kada ga govori muskarac. Mene je ucila zenska nastavnica i strogo je pazila da me uci "muski" japanski. Kada bih govorio kao ona, zvucao bih feminizirano....a mi drugovi znamo sta to znaci.Neko je primetio jednu interesantnu stvar - najveci pad nataliteta je u zemljama gde zene ostaju kod kuce - Japan i Italija.
Link to comment
Ovo je naslovna strana FT od 31. decembra 2006.toyotano1.jpgU 2007. se to nije desilo. GM je i dalje No.1, prodali su 9.370 miliona vozila, Toyota 9.366 miliona. To je sta, 4000 vozila razlike.Pametna stvar je bila uzdrzavati se (cak je Toyota i podigla cene kola kao fol "due to rising costs", dok ih je GM snizavao) pred izbore i namerno nisu hteli da budu prvi.Neki bi populisti mogli da pocnu da lupaju u bubnjeve protekcionizma.Ovako, neka ga GM, neka stancuje svoje Volge, Moskviche i Zaporosce. Ford, cija je vrednost na trzistu 15 milijardi dolara (rated: junk) ista kao i miki maus firme zvane "FaceBook" je doveo Alana Mulallya iz Boeinga da ih predvodi i izvuce iz zaglavljenja. Veteran Boeinga (chief designer B-777) je dosao iz firme koja je uvela pokretnu traku u proizvodnju tacno 103 godine nakon sto ju je Henri Ford uveo u svoju fabriku.Sa Detroitom ciju su troskovi zdravstvenog osiguranja radnika sumarno veci nego troskovi nabavke celika za proizvodnju kola, bice posla za strane proizvodjace, ukljucujuci i Japance. Verovatno i kvalitetnijih kola za Amerikance.
Pa nije bas tako kao sto pises. Toyota nikada pre u Americi nije nudila popuste. Dok sada mozes otici u Toyotin dilership i dobiti $5,000 popusta na Tundru. Kvalitet im je drasticno opao jer se izgleda sada vise kocentrisu na kvantitet nego kvalitet. Eno Toyota Camry, u poslednjih 10-ak godina vazi za idealan porodicni auto, uvek u vrhu svih statistika, uvek najbolji na testovima. Dok danas cak ni Consumer Reports, koji je jako naklonjen Japancima, je ne preporucuje, a u poredjenjima magazina ili zadnja ili medju zadnjima. Ista stvar za Lexus, pre uvek u vrhu, danas medju zadnjima.A najsmesniji od svih je Scion. Kad je predstavljen Toyota je htela da sa njim privuce mladje kupce. I na kraju prve godine prosecan kupac Sciona ima 72 godine. :lol: Ja od kada sam dosao u Ameriku (Mart '99) sam vozio samo Americke automobile. Imao sam 2 Forda i 1 Dodge pre, sada imam 2 Forda. Odlicni su i nemam namere da ih menjam. Kako sam citao za GM - imali su veliki napredak u Kini i ocekuje se da ce imati jos veci napredak narednih godina.
Link to comment
Pa nije bas tako kao sto pises.
To su napisale te iste novine. Prakticno, cene su podignute da se i zaradi i da se istovremeno pomogne americkim proizvodjacima da ne bankrotiraju.Tundra je sta - LandCruiser, moj je imao 4600cc, 165 litara goriva, napuniti ga danas je 225US$.Nije ni cudo da daju popuste, danas mnogi dobro razmisljaju pre nego sto kupe bilo koji od tig gas-guzzlers.
Link to comment

Zasto bi Toyota pomagala Amerikancima da ne propadnu? Tundra je pickup. Pravi se od '99, ali popusta nije bilo sve dok '07 model nije izasao. A popuste daju upravo iz onoga sto sam gore rekao - kocentrisu se na kvantitet umesto kvaliteta. Jer su pod svaku cenu hteli da prodaju 200,000 godinje (na kraju su prodali oko 196,000 cini mi se). Sto je najgore od svega oni reklamiraju tu Tundru kako je odlicna za posao na gradjevini. A imali su recall koji im je unistio reputaciju. A taj recall je bio na vratima od prikolice koja bi se iskrivila kad bi covek stao ili seo na njih. :lol: I ocekuju od ljudi da ce koristiti takav pickup na gradjevini? :lol:800px-2007-Toyota-Tundra-Crew-Max.jpgJa imam vozilo u istoj kategoriji, ali je moj Ford F-150. Vozim ga samo zimi kad mi treba 4x4 i kad mi treba prikolica ili vuca. A ostatak vremena vozim drugi auto (Ford Mustang).800px-04-07_Ford_F-150_FX4_extended.jpg

Edited by Talladega
Link to comment
Zasto bi Toyota pomagala Amerikancima da ne propadnu?
Kako zasto? Ona bi isto propala sa njima, ko bi kupio strana kola ako je ceo Detroit bez posla?I ko zna sta bi se jos uvelo kad bi se to desilo.
Tundra je pickup. Pravi se od '99, ali popusta nije bilo sve dok '07 model nije izasao.
Tundra je pick-up verzija LandCrusera. Ojacane zadnje opruge za teret. Edited by Yoyogi
Link to comment

Americke firme nikada nece propasti. Kad se samo setim u kojoj je situaciji bio Chrysler krajem 1970ih pa nije propao ... Ustvari, kad bolje pogledam situaciju Chrysler je stalno u financiskim problemima u poslednjih 40-ak godina i pored toga i dan danas postoje.Tundra je pickup verzija od Toyota Sequoia. Ustvari Sequoia je SUV verzija od Tundre jer se Tundra pojavila ranije u prodaji (Tundra '99, Sequoia '00).Cene goriva ne igraju nikakvu ulogu u popustima Toyote. Pickupi su jako prodavani u Americi, taj F-Series sto ja vozim se prodaje u 800,000-900,000 godisnje (i to je samo Amerika).

Link to comment
Tundra je pickup verzija od Toyota Sequoia. Ustvari Sequoia je SUV verzija od Tundre jer se Tundra pojavila ranije u prodaji (Tundra '99, Sequoia '00).
" and is currently sold exclusively in the United States and Canada."Zato i ne znam...kada sam ih vidjao po Americi meni su to bile US verzije LandCruisera.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...