Jump to content
IGNORED

Yokoso! Japan


Yoyogi

Recommended Posts

Da, Japanci ne mogu da postanu alkosi, ali im nedostaje jedan enzim koji brzo razlaže alkohol: koliko znam, Japanac se brže i temeljnije napije od Evropljanina. Kako piju Japanci - poslovni ljudi? Siguran sam da si bio na više od jedne muške večerinke sa pićem.
što se ovog tiče, slušao sam od kolega koji su bili tamo da nije ništa čudno videti poslovnog čoveka, skockanog, kako se valja pijan po podu voza ili već kojim prevoznim sredstvom se vraća kući. E sad, ne znam koliko je tačno, pošto kupio, po to prodao. :)
Link to comment
što se ovog tiče, slušao sam od kolega koji su bili tamo da nije ništa čudno videti poslovnog čoveka, skockanog, kako se valja pijan po podu voza ili već kojim prevoznim sredstvom se vraća kući. E sad, ne znam koliko je tačno, pošto kupio, po to prodao. :)
Kaishain = Company Employee. Odelo, kravata, zadnjih godina i laptop u torbi.Cudno je videti da se bas valja po podu voza mada su po vozovima posle 11pm mnogi pijani.Kako to radi: bez najave, kazu ti u firmi "za pola sata je vecera povodom x ili sa y". Restorani se bukiraju u 2 sata slotovima, znaci 19-21. U 20:45 kelner dodje i kaze "last order". Tu su se svi vec dobrano podnapili.U 21, ako najstariji (senior po polozaju) hoce, ide se jos dva sata na drugo mesto ili u karaoke.U 23. se ide kuci, da se uhvati zadnji voz.E, ako se onaj koji ti je to pricao vozio u to doba, dobra sansa de ih je video kako jedva stoje na nogama. A moguce da se sam vracao sa tako necega.Sad to ukazuje na jedan problem koji ce tek da se desi: posto vreme pripada firmi, mnogi su 40 godina proveli dolazeci kuci u ponoc i odlazeci u 7 ujutro.Samo ove godine 9 miliona takvih ce se penzionisati i vratiti svojim "estranged" suprugama i poremetiti i njihov i svoj zivot.
Link to comment
Yoyogi, kakav je odnos Japanaca prema drugim rasama/kulturama, tvoje iskusktvo?
Pocev od Amerikanaca - veliki, nastrtljivi, bezobrazni, lenji. Kao otprilike sto Ameri smatraju Meksikance.Kad dodje do posla, smatraju da Ameri rade "manana" work.Od ostalih, celu Aziju smatraju da im je do kolena.Opet, ima skoro 2 miliona stranaca u Japanu. Veliki broj, mozda 200 hiljada, nastavnika engleskog. Puno mladih ljudi. U tome ih ne diraju, Japanci taj posao ne mogu da obave kompetentno.Brazilaca, Filipinaca , onu su vecinom na proizvodnim trakama po fabrikama.Ostali, jos uvek su stranci, treca ili cetvrta generacija, Kinezi i Koreanci dovedeni kao roblje pre i za vreme 2. svetskog rata.Emigracija, kao popuna za radnu snagu koja stari i oronjava se, nije socijalno prihvatljiva. Najvise ih plasi da ce stranci doneti sa sobom kriminal.Sa druge strane, gledaju i oni filmove i vide da se tretman zena na Zapadu bitno razlikuje od onoga kako se tretiraju u Japanu. Zenske koje hoce karijeru, rado gledaju na Zapadnjake za udaju. Cak i za samo "fun".Znam nekoliko nastavnika engleskog koji ovde imaju "experience of lifetime" sa lokalnim zenskama. Endless procession and catwalk through their small apartments, no prostitutes.
Link to comment

Upravo sam se vratio sa firminog partija, "End of Year". Nije svako mogao da dodje, ipak nas se skupilo 800 u Hyatt-u Tokyo.Iz svakog od 3 odeljenja firme (Sales, Professional Services, Maintenance and Support Services) po jedan je dobio nagradu za dobar rad i unapredjenje firme.Iz Support Services (system engineering) - to je bila moja malenkost, pozvan na binu da primi nagradu i nesto kaze. Mora da sam na japanskom zvucao kao Milan Panic na srpskom, ako ne i gore.

Link to comment
čestitke, dobiti priznanje kao sistem indžilir međ japancima nije malo :thumbsup:
Hvala na cestitkama. I to je moguce u Japanu, mada ne svaki dan. Da stranac prosperira. Mala ispravka - ja sam manager of 42 system engineers (sve Japanci). I sam sam bio u rovovima do pre 7 godina.
Link to comment

Dok ne zahladni, ovo drvece krasi betonski skver, u postolju ima i reflekore.tree-summer.jpgPosto je skver izmedju 2 velike zgrade (jedna se ne vidi, ova je JR East HQ), otprilike od polovine decembra do polovine marta, drvece zastite da ne izmrzne. Nije u Tokiju toliko hladno ali vetar izmedju dve zgrade cini temperaturu mnogo nizom.tree-protection.JPG

Link to comment

kakva bizarna vest. any comment?

Sve više lopova među vremešnim JapancimaBroj krivičnih dela koja su počinili stariji ljudi ove godine u Japanu utrostručio se u poređenju sa periodom od pre deset godina, pišu japanski mediji.Od početka godine, sudski je gonjeno oko 45.000 Japanaca starijih od 65 godina, od kojih je polovini suđeno zbog krađe u prodavnicama, piše dnevni list "Tokio šimbun".Prema podacima Nacionalne policijske agencije, broj napada u kojima su vinovnici vremešni ljudi porastao je sa 100 na 1.700 u poslednjih deset godina."Krivična dela čiji su počinioci stariji ljudi su u porastu... njihov broj raste brže od starenja stanovništva", kazao je Osamu Nasu iz Policijskog istraživačkog centra.On smatra da je povećani broj usamljenih staraca, izolovanih od društva, možda razlog povećanja broja krivičnih dela.Japansko društvo stari brže od bilo kog drugog naroda u svetu, upozorio je u junu jedan vladin izveštaj.Oko 20 odsto stanovništva 2005. godine bilo je starije od 65 godina, a predviđanja govore da će se ovaj broj udvostručiti do 2050. godine.
Link to comment
kakva bizarna vest. any comment?
"Pisu japanski mediji" je nonsense. Pre ce biti da pisu kineski mediji koji to obozavaju i nadju nacin da plasiraju. Strane su u hladnom ratu, cak i priznaju da imaju hakere kojima je posao da razyebu nesto na drugoj strani.Masa starijih Japanaca ce otvoreno reci da nikad nisu otisli dalje od 500m levo ili desno od kuce. Tu se ne krade, svako svakoga zna po 50, 60, 70 godina.Opet, poluistina nije ni iz cega: broj saobracajnih nesreca koje izazivaju starci (Japanci) nesposobni da voze je bas negde na broju koju je kineska udba preformulisala kao shop-lifting.Nista nije vise un-japanese nego ukrasti. Ti starci, navodni "lopovi" po radnjama, ni sami ne zakljucavaju svoje kuce.Japanska stampa:http://www.japantoday.com/jp/news/422888Ako link nestane:Friday, December 14, 2007 at 07:32 ESTTOKYO ? Police investigated 1,761,993 crimes in Japan during the 11-month period through November, down 7% from a year earlier, the National Police Agency's survey showed Thursday. The total number of crimes for the full year is expected to come to 1.91 million, marking a decline for a fifth straight year and making it likely that the number will be below the 2 million line for the first time in 10 years. The crime-resolution ratio rose 0.7 percentage point from the year before to 32.2%. The NPA attributed the decrease in crimes to street patrols and expanding awareness of crime prevention among the public. The number of serious crimes, such as murder, robbery, arson and rape, fell 10.2% to 8,382 cases during the reporting period, with huge drops in the numbers of robbery and arson cases. There were 26 murder cases involving handguns, up 10 from a year earlier.Thefts accounted for the largest number of crimes, but the number of cases dropped 7% to about 1.32 million, while the number of bicycle thefts increased slightly. Edited by Yoyogi
Link to comment

pa i meni je zvucalo skroz cudno.u poslednje vreme nailazim bas na svakakve vesti ovde, ne znam ko im uredjuje tu rubriku al vesti tipa cokolada kao prevencija kancera, na osnovu shlb istrazivanja su sve cesce.al ova fotka je priceless :D dedajapanacgw2.jpg

Link to comment
pa i meni je zvucalo skroz cudno.u poslednje vreme nailazim bas na svakakve vesti ovde, ne znam ko im uredjuje tu rubriku al vesti tipa cokolada kao prevencija kancera, na osnovu shlb istrazivanja su sve cesce.al ova fotka je priceless :D dedajapanacgw2.jpg
Ah, sad vidim. Tip je prototip onih homeless. Cak mislim i da nije Japanac.Kineska propaganda koju nezainteresovane strane lako prihvate i objave.Kada je u Tokiju bila opljackana zlatara u Martu 2004, japanska stampa je objavila Hrvati su je opljackali (lako im je doci, ne treba im viza da udju u Japan).Hrvatska je brzo odvratila da su to bili Srbi iz Hrvatske koji su imali hravtske putovnice. Stvarno su i bili.Za Japance su kriminalci - i dalje Hrvati. Boli ih uvo ko iz cijeg dupeta tamo viri. Sa cijim su pasosem usli, njihovi su.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...