Jump to content
IGNORED

Yokoso! Japan


Yoyogi

Recommended Posts

Hmm, ali ako uzmes u obzir da je Tokio najskuplji grad na svetu (ili tu negde), nisam bas sigurna da to omogucuje ugodan zivot. 1500 € mesecno hocu reci. Bonus bi trebalo da bude bas debeo da bi tako nesto bilo moguce. Veliko hvala na fotkama, bas lepo od tebe sto si se potrudio da ih uslikas jutros, mada mi zaista nije zelja da te gnjavim. :) Te tete i nisu bas neke cice, ako je sudeci po fotkama, btw. Al' bitno da su plave, pretpostavljam?Jel su te plate na oglasu pored ulaza koji si okacio za njih? Ili za neke druge poslove?Edit : ako sam dobro razumela, njihov posao je nesto tipa moderne verzije gejshe? Zabavljati goste uz pice, razgovorom, itd. Ok, znam da gejshe moraju puno toga da nauce da bi stigle do tog nivoa, ne mislim bukvalno, vise opisno (za sta se i jedne i druge placaju - drustvo, stavarnje atmosfere, relaksiranje, laka zabava).

Edited by Althea
Link to comment
Te tete i nisu bas neke cice, ako je sudeci po fotkama, btw. Al' bitno da su plave, pretpostavljam?Jel su te plate na oglasu pored ulaza koji si okacio za njih? Ili za neke druge poslove?Edit : ako sam dobro razumela, njihov posao je nesto tipa moderne verzije gejshe? Zabavljati goste uz pice, razgovorom, itd. Ok, znam da gejshe moraju puno toga da nauce da bi stigle do tog nivoa, ne mislim bukvalno, vise opisno (za sta se i jedne i druge placaju - drustvo, stavarnje atmosfere, relaksiranje, laka zabava).
Tako nesto. Gejshe. Jedan moj mi je pricao, posle 10 minuta je dobio zvaku "imam dvoje dece u Moldaviji, majku i sada je vreme za upis u skolu, znate kako je tesko..". Nisam ja okacio nista nego samo slikao sta su oni okacili. Plate su za njih, za te "cice". Nije "outright prostitution" ali tipovi koji ih paze izgledaju , mozda i jesu, yakuze.Drugi oglas (pano) je iz shopping mall, cista i iskrena stvar.
Link to comment
Hmm, ali ako uzmes u obzir da je Tokio najskuplji grad na svetu (ili tu negde), nisam bas sigurna da to omogucuje ugodan zivot. 1500 ? mesecno hocu reci.
Moskva je najskuplji grad, skuplji od Tokija za iste stvari.
Link to comment
tete na slici8 kom - istocni sibir, potez od blagoveshenska do vladivostoka2 kom - srednja azija, ex-sssrfarba - londa color, istekao rok upotrebe
Hoces da kazes da su kurave?Pa narvno da jesu. Apotekarke, nastavnice, inzenjeri...pa ih je pakao u kome su poslao u ruke yakuza.Vladivostok je samo 1 sat leta od japanskih vecih aerodroma. Edited by Yoyogi
Link to comment

Pa cek' sad, jel' su kao gejshe ili prostitutke? :huh: (Koliko znam, reci za gejshu da je prostitutka vredi barem jedno kamenovanje u Japanu. Odnosi su vrlo komplikovani, one valjda mogu da izaberu svog sponzora, mogu i da podele noc sa onima koji je plate ali je valjda nekako na njoj da odluci da li to hoce, tako da to nije bas klasicno prostituisanje, mada nije bas ni svetlosnim miljama daleko. Jedino su im ti sponzori neizbezni iz finansijskih razloga. Takodje se retko kad udaju, a i to iskljucivo kad zavrse karijeru.)Ako su im to plate onda ih izrabljuju samo tako. Sta mogu da ustede i da posalju kuci, sica.Gejshe su daleko bolje placene, zar ne?

Link to comment
Pa cek' sad, jel' su kao gejshe ili prostitutke? :huh: (Koliko znam, reci za gejshu da je prostitutka vredi barem jedno kamenovanje u Japanu. Odnosi su vrlo komplikovani, one valjda mogu da izaberu svog sponzora, mogu i da podele noc sa onima koji je plate ali je valjda nekako na njoj da odluci da li to hoce, tako da to nije bas klasicno prostituisanje, mada nije bas ni svetlosnim miljama daleko. Jedino su im ti sponzori neizbezni iz finansijskih razloga. Takodje se retko kad udaju, a i to iskljucivo kad zavrse karijeru.)Ako su im to plate onda ih izrabljuju samo tako. Sta mogu da ustede i da posalju kuci, sica.Gejshe su daleko bolje placene, zar ne?
Japan nije zemlja odakle zenske idu sa bilo kim, samo da ih izvede van Japana. Ako pricas o ne-Japankama, svasta je moguce.
Link to comment

To i dalje ne menja sustinu - ako je neko placen da spava sa nekim drugim to je i dalje ista kategorija. Razlika je u nekim drugim stvarima, ali ne sustinska, no dobro, da ne trolujemo previse.

Link to comment
To i dalje ne menja sustinu - ako je neko placen da spava sa nekim drugim to je i dalje ista kategorija. Razlika je u nekim drugim stvarima, ali ne sustinska, no dobro, da ne trolujemo previse.
Come to Japan and see it all, first hand.
Link to comment
Hmm, ali ako uzmes u obzir da je Tokio najskuplji grad na svetu (ili tu negde), nisam bas sigurna da to omogucuje ugodan zivot. 1500 ? mesecno hocu reci.
Nisi sigurna? Rest assured, 25 miliona od 35 milioona zitelja Tokija jeste sigurno. Masa ljudi je na toj plati i otplacuju stanove i kuce i stede za odmor na Havajima ili Tajlandu.Ranije pominjane admin zeske u mom ofisu imaju 200-220K mesecno.Onaj pano za restoran, 9$ na sat, ne postoje napojnice - nikad i nigde, to je sve manje od 1500$ mesecno - pa ljudi zive od toga sami u svojim "stanovima" i stede. Sigurno, to nije zivot na Menhetnu ni po skupim restoranima."Cice", ako dobiju 300K mesecno, zive zajedno, mali troskovi, verovatno mogu da ustede 70-80%. Odecu i sminku verovatno ramenjuju, slicnih su proporcija, nigde ne idu i nista ne trose.Zavisi i od barova - negde su te plate 500-800K mesecno, ima oglasa koliko hoces po besplatnim nedeljnim novinama "Metropolis".U mojoj firmi Customer Engineers su na manje od 500K mesecno. Moji su na 800+ ali njihovo skolovanje je firmu kostalo pola miliona dolara po glavi, sto je lova priblizna onome sto treba da se obuci kapetan jumbo jeta.Druga vazna stvar - cistacice, sobarice, taksisti, svi lose placeni poslovi - nema Meksikanaca ili Pakistanaca da ih obavljaju. Sve Japanci. Taksisti su mahom 55+ godina, sobarice po hotelima zene u dobrim godinama, jedne jedine strankinje ili stranca nema.
Link to comment
Rest assured, 25 miliona od 35 milioona zitelja Tokija jeste sigurno. Masa ljudi je na toj plati i otplacuju stanove i kuce i stede za odmor na Havajima ili Tajlandu.
Pa bas me to buni, ako su cene nekretnina tako visoke kako onda izlaze sa svim tim na kraj? Sta je jeftinije onda u odnosu na Evropu? Klopa? Prevoz? Odeca/obuca? Ili su u pitanju manji porezi?
Druga vazna stvar - cistacice, sobarice, taksisti, svi lose placeni poslovi - nema Meksikanaca ili Pakistanaca da ih obavljaju. Sve Japanci. Taksisti su mahom 55+ godina, sobarice po hotelima zene u dobrim godinama, jedne jedine strankinje ili stranca nema.
Ne razumem sta si ovim hteo da kazes.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...