Jump to content
IGNORED

Yokoso! Japan


Yoyogi

Recommended Posts

Veliki broj, mozda 200 hiljada, nastavnika engleskog.
Kako se na kraju zavrsila prica sa "Novom"?...tk007gm5.jpgtok10ob8.jpgVidjam na fotografijama, ljude na ulici obucene u tradicionalnu odecu... je l' to uobicajena pojava?Imam utisak da je kontrast tradicionalno:moderno u Japanu najzanimljiviji (s' obzirom na istoriju i sadasnji tehnoloski napredak).Je l' si isao u Yasukuni Shrine? Zaista ima posebno mesto kod Japanaca ili to stranci potenciraju?
Link to comment
Kako se na kraju zavrsila prica sa "Novom"?
Nova = English Language SchoolProlazim pored jedne od njihovih skola, ima neki natpis na vratima, znajuci da je firma propala nisam prilazio da citam sta pise. Ako prodjem opet, slikacu.Nastavnici, mahom omladina 22-25 godina, su iznenada otkrili da nije pametno otisnuti se u svet bez kinte. 90% njih nije imalo da plati kiriju za jedan mesec.
Vidjam na fotografijama, ljude na ulici obucene u tradicionalnu odecu... je l' to uobicajena pojava?Imam utisak da je kontrast tradicionalno:moderno u Japanu najzanimljiviji (s' obzirom na istoriju i sadasnji tehnoloski napredak).
Tako se poneko (uglavnom zene) obuce u subotu ili nedelju ili za neki nacionalni praznik. Nekada cela ekipa resi da se stosa radi tako obuce. Radnim danima to nema.Meni je lepo kad to vidim. U nekim mestima odeveni u tradicionalnu odecu ne placaju kartu u gradskim autobusima.Ovo je 29. jul, ne secam se koji je praznik i festival to bio, isao sam (kao i milion ovih sto sede na asfaltu) da cekam da se smrkne i da gledam vatromet.bow1.jpgbow2.jpgbow3.jpg
Je l' si isao u Yasukuni Shrine? Zaista ima posebno mesto kod Japanaca ili to stranci potenciraju?
Ne znam, cini mi se da je Yasakuni Shrine nesto kao kombinacija Kuce Cveca i Gazimestana.Kinezima i Koreancima (koje su Japanci oleshili u 2. Svetskom ratu) posebno smeta ako zvanicnici tamo odu. To tumace kao "ovde leze heroji, nista Japan nije nikome ucinio nazao".Lokalno, to je vrlo fina smesa za internu upotrebu. Podgreva osecaj superiornosti koji mnogi neguju a na ciju i najmanju manifestaciju Kina i Koreja skoce kao da su na federima.(To ne smeta da se odrzava biznis i da avioni Japan-Koreja i Japan-Kina idu na svakih 10 minuta.)
Link to comment
Kako se na kraju zavrsila prica sa "Novom"?...
Da odgovorim bolje na ovo pitanje, danas sam dosao blize Novi. Tamo ima dva obavestenja, jedno na japanskom i ...jedno na engleskom:nova1.jpgNeko od bivsih (i 3 meseca neplacenih) nastavnika se bori da prezivi i ostane u Japanu:nova2.jpg
Link to comment
Japanci mogu da piju ali ne mogu da se navuku i postanu alkoholicari. Kako, ne znam. Kad vidis te beskucnike, pred njima je boca caja a ne alkohola. Nemaju alcohol-related problems kao na Zapadu, ni oni niti bilo ko.
http://www.indiana.edu/~rcapub/v17n3/p18.htmlalso1: Alcohol Clin Exp Res. 1995 Aug;19(4):951-4. LinksAlcohol-metabolizing enzyme polymorphisms and alcoholism in JapanMaezawa Y, Yamauchi M, Toda G, Suzuki H, Sakurai S.First Department of Internal Medicine, Jikei University School of Medicine, Tokyo, Japan.The liver enzymes, alcohol dehydrogenase (ADH) and aldehyde dehydrogenase (ALDH), which are responsible for the oxidative metabolism of ethanol, are polymorphic in humans. Cytochrome P450IIE1, an ethanol-inducible isozyme of liver microsomal P450, is also important in ethanol metabolism. Genetic polymorphisms in the 5'-flanking region of the human cytochrome P450IIE1 gene have recently been reported. We hypothesized that the polymorphisms of ADH, ALDH, and P450IIE1 modify the susceptibility to development of alcoholism. We determined the genotypes of the ADH2, ALDH2, and P450IIE1 loci of 96 Japanese alcoholics and 60 healthy male subjects, using leukocyte DNA by the restriction fragment-length polymorphism by polymerase chain reaction. The alcoholics had significantly higher frequencies of the ADH2(1) and ALDH2(1) alleles than did the healthy subjects. No significant difference in the frequency of the P450IIE1 genotype was observed between the alcoholics and the healthy subjects. In conclusion, genetic polymorphisms of the ADH and ALDH genes, but not of the P450IIE1 gene, influence the risk of developing alcoholism in Japanese.
Link to comment
Zahvaljujem :wink: Sta se ustvari dogodilo sa penzionim sistemom u Japanu?! Citam ali ne shvatam :blink: Je l' su ovi kapsula-hoteli rasprostranjeni, koriste se redovno ili je to vise atrakcija?
Penzioni fond je dosao u vesti zbog inkompetencije vlasti. Izgubili su 50 miliona zapisa o uplati penzija. To je, otprilike, kao da je svako od 1960 do sada izgubio jednu mesecnu uplatu.Nisam pazljivo pratio, cini mi se da su jednom rekli to je bilo u 70-im kad su prelazili sa jednog kompjuterskog sistema na drugi.Druga je, veca, opasnost pred penzijama: danas 3 radnika izdrzava jednog penzinera, za 15 godina ce biti dva, pa onda dvojica da izdrzavaju trojicu.Mladi, po malim firmama, odbijaju da uplacuju u penzijsko jer ocekuju da, kada dodje njihovo vreme, tamo nece biti para.Idu na privatne seme, ako uopste misle u 20-etim sta ce biti u 60-im.Sto se mene tice, svaki mesec mi odbijaju 840$ za penzijsko + 400$ extra da penzija bude pristojna. Bila bi, negde oko 1600$ mesecno.Ako resim da ostanem ovde i da Japan i ja "ostarimo zajedno".Nagradno pitanje: kako su Rumunija i Bugarska i slicni usli u EU? Pa zato da se taj odnos radnika i penzionera preokrene.Zato se i ne plasim da ce Srbija njima zatrebati.Edit: sad tek vidim da sam zaboravio da kazem o capsule hotels.Nije rasprostranjeno ali daleko od toga da je samo atrakcija. Tamo u postu gde sam stavio slike sam rekao vise.Hotelske sobe su ovde vrlo male, ionako. Isto kao Hong Kong.Iskljucujuci Sheratone i Hiltone. Edited by Yoyogi
Link to comment
  • 2 weeks later...

Izem ti ja sve pozitivno o Japanu nakon sto se procita ova vest:http://www.cbc.ca/cp/health/071224/x122402A.htmlMeni najzanimljiviji deo price: 2 miliona ljudi je zarazeno hepatitisom C za sta je vlada direktno odgovorna, a tuzilo ju je 200 (DVESTA) gradjana/ki."Only the 1,000 lawsuit participants are expected to be eligible for the aid." Lepa posvecenost ljudskim pravima i demokratiji, svaka cast!!Navedeno nista ne cudi jer je oduvek zivot individue bio nevazan u poredjenju sa kolektivnim interesima japanskog etniciteta olicenim u vlasti.TOKYO - The Japanese government bears the ultimate responsibility for hepatitis C infections caused by tainted blood products, Prime Minister Yasuo Fukuda said Monday."Pharmaceutical matters are the responsibility of the authority that grants permissions for them," Fukuda said. "In that sense, I believe the government bears responsibility in various ways, including moral responsibility.""I expect we'll be discussing the matter further in the (governing) party as we work on this," he added, referring to proposed legislation aimed at providing aid to a group of about 1,000 hepatitis C sufferers.The prime minister also said he intends to meet with the group, who are seeking damages from the government and drugmakers.About 200 patients have filed lawsuits in five courts across Japan, demanding compensation from the government and drugmakers Nihon Pharmaceutical Co., Mitsubishi Pharma Corp. - now called Mitsubishi Tanabe Pharma - and its subsidiary Benesis Corp.. Japanese news media say about 800 more are expected to file suits.The plaintiffs said they contracted hepatitis C while using defective blood-clotting medicines, mostly in the 1980s, and claim the government and the drugmakers continued to use the medicines, despite knowing they were potentially contaminated.Four of the five courts have ordered the defendants - the government and drugmakers - to compensate dozens of patients and the Osaka High Court issued a settlement proposal in November. The two sides have since attempted to reach an out-of-court settlement, although negotiations have bogged down over how the plaintiffs would be compensated.On Sunday, Fukuda said his governing bloc would submit legislation - drafted in consultation with the main opposition Democratic party - to provide aid to tainted blood patients.Although as many as 10,000 people may have been infected by hepatitis C through the tainted products, only the 1,000 lawsuit participants are expected to be eligible for the aid.The drugmakers have publicly said little on the issue, other than they were keeping a close eye on the progress of the lawsuits. Phones rang unanswered at the three companies Monday.Hepatitis C is a chronic, blood-borne virus that that can cause damage to the liver leading to cancer, cirrhosis and liver failure. It is treatable but many people who have the disease do not even know they are infected.An estimated two million Japanese have contracted the disease, many through tainted blood products, news reports say.

Edited by noskich
Link to comment

Ovo je bitno:"Pharmaceutical matters are the responsibility of the authority that grants permissions for them," Fukuda said. "In that sense, I believe the government bears responsibility in various ways, including moral responsibility."Kad se nesto desi, preuzeti odgovornost. Kako je Kina reagovala na SARS? Krili su, lagali, kao nista se ne desava. Nikada nisu rekli da je bilo nekih nepravilnosti od strane drzave (koja je znala sta se desava).

Link to comment
Ovo je bitno:"Pharmaceutical matters are the responsibility of the authority that grants permissions for them," Fukuda said. "In that sense, I believe the government bears responsibility in various ways, including moral responsibility."Kad se nesto desi, preuzeti odgovornost. Kako je Kina reagovala na SARS? Krili su, lagali, kao nista se ne desava. Nikada nisu rekli da je bilo nekih nepravilnosti od strane drzave (koja je znala sta se desava).
Poredjenje SARS-a i navedenog slucaja ne stoji. SARS je visokoinfektivna bolest dok je ovaj slucaj iskljucivo uzrokovan ljudskim faktorom, to jest nehumanom gramzivoscu korporacija i vlade koja to tolerise. Pretpostavljam da je inicijalni biznis plan korporacije bio hajde da zarazimo 2 miliona ljudi hepatitisom C, a onda da im prodajemo lekove.U slucaju SARS-a razumljivo je da je kineska vlada tako postupila da bi predupredila paniku. U krajnjem slucaju kako vlada moze biti odgovorna za pojavu SARS-a? Vazno je da je sirenje te bolesti u Kini vrlo efikasno zaustavljeno sto se mozda ne bi desilo u slucaju masovne panike i mesanja stanovnistva.Svaka cast Kinezima, a ova vest potvrdjuje da je Japan jos malo pa mafijaska drzava.
Link to comment
Samo "potvrdjuje"? Ma, uspeo si da dokazes, bre!Sve Budale, Pacovi i "gospodini Legije" tamo!
Pa sad... nije to nesto sto se vidi na ulici, ali niko me nece ubediti da najveci uticaj tamo nema neobuzdani (da se blago izrazim) korporativni kapital i jakuze.
Link to comment

Slikano iz mog ofisa. Ovaj crveni barjak na sivoj zgradi je znak da je u njoj sediste Komunisticke Partije Japana.S obzirom da imaju 5-7% glasova, dobro su se i smestili. Na Yoyogi Eki, jedno od naskupljih real estate na svetu.JPCommunists.jpg

Link to comment

Yoyogi, ne obraćaj pažnju na vikipedijske stručnjake za sve B) Nego: lična opaska. Domo arigato gozaimasu za to što si me ovim topicom, koji zapravo više liči na blog, naterao da prođem svoju fact finding rutinu koju sam do sada primenjivao na zemlje u koje sam putovao, i do sada me nije izneverila: guglovanje potencijalnih zanimljivih lokacija, poseta backpackerskim sajtovima na kojima pišu putnici kojima verujem itd. Ispostavilo se da je Japan veoma traveller friendly kada je u pitanju internet prisutnost: u roku od 15 minuta čovek može da počne da gradi kvalitetan itinerer. Pristupio sam, naravno, ovoj pretrazi samo na akademskom nivou, vođen mišlju da, sve i da nađem jeftin smeštaj, što je malo teško ali ne i nerealno, transport prevazilazi moje finansijske mogućnosti. A tada, šok. Japan Rail Pass. 170 evra za 7 dana šinkansena.Ishod: dolazim u Japan, sledeće jeseni ili one nakon nje.

Link to comment
Ispostavilo se da je Japan veoma traveller friendly kada je u pitanju internet prisutnost: u roku od 15 minuta čovek može da počne da gradi kvalitetan itinerer. Pristupio sam, naravno, ovoj pretrazi samo na akademskom nivou, vođen mišlju da, sve i da nađem jeftin smeštaj, što je malo teško ali ne i nerealno, transport prevazilazi moje finansijske mogućnosti. A tada, šok. Japan Rail Pass. 170 evra za 7 dana šinkansena.Ishod: dolazim u Japan, sledeće jeseni ili one nakon nje.
170EU za 7 days pass je nista. Tako negde kosta jedna povratna karta Tokyo-Osaka (distanca kao Beograd-Ljubljana, tamo i nazad jedva nesto vise od 5 sati).Za 7 dana mozes dosta da izvuces iz toga, bar 3 puta, mozda i 5 puta toliko.Imas Nagano, Hiroshimu, Kyoto, Shizuoku gde da iskoristis pass.Jeftin smestaj - verovatno bekpekeri znaju bolje nego ja.Na koliko bi dosao? Ucenje japanskog? Za to ti skola pomogne za vizu 3 ili 12 meseci. Imaju svoj smestaj i stotine mladih koji se lepo organizuju, putuju zajedno, odsedaju u "ryokan" tradicionalnim guest house (spava se grupno, na tatamijimia).
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...