Jump to content
IGNORED

Yokoso! Japan


Yoyogi

Recommended Posts

Cormorant Fishing. Kazu, tradicija je stara 1,300 godina. Od maja do kraja oktobra ima ribe a izmedju toga je full time job da se ptice uzgajaju i dresiraju. Nabavljaju ih preko vladine agencije, kormorani se "uvoze" sa Hokaida (Sapporo), kastriraju i onda tek mogu da se dresiraju.Da nije vladinog ucesca i kontrole, doslo bi verovatno do pomora ptica. Ovako su dozirane na kasicicu.Evo njihov sajt, oni imaju bolju opremu za fotografiju od mene, ja imam samo 4 slike za ovde a ostalo su video (koji ne mogu da upload).http://www.city.gifu.gifu.jp/kankou/08_eng_01.htmlOvo je sustina. Kada naidje camac sa vatrom, riba ispod se probudi, iznenadi i zbuni a kormorani su prirodno + izvezbani da je uoce, zagnjure i uhvate. Onda im "operater" rucno vadi ribu iz grla i vrati pticu nazad u vodu da hvata josh.korm.JPGZa to vreme, "pecarosi" kao ja sede na ovakvom brodu (ima 20 brodova, punih turista, 99.9% Japanci):korm0.JPGNije ni lose, ovo su moje kolege sa zenama:korm1.JPGOvi camci sa vatrom razviju "u strelce" i ptice hvataju probudjenu i iznenadjenu ribu. A turisticki brodovi ih prate bocno:korm2.JPGSve traje 90 minuta i kosta 4000Y (oko 35US$).

Link to comment

Evo malo iz Shinkansena, prosli ponedeljak.Ima stjuardesa koja prodaje hranu (laku) i napitke, ima i piva i vina. Cene su kao i svugde, nema dranja.shin1.JPGObrati paznju na seat pitch. Sa takvim razmakom sedista, avio kompanije, pogotovo low-cost, bi trebale da imaju 20-40% vise aviona i posada. Shinkansen, that's the way to travel.Mt Fuji, sneg polako navlaci kapu:shin2.JPGOnda, obicnim gradskim vozom (u kojem nije guzva jer je snimljeno u sred bela dana). Svi vozovi imaju W-Fi. Vidi tipa koji radi na laptopu. Ostali ili kunjaju ili gledaju TV serije na mobilnim telefonima. To su specijalno spremljene serije, epizode traju po 2-3 minuta. Ili citaju knjige ili manga stripove.shin3.JPG

Link to comment
ako smemo da izvoljevamo, mogao bi jedan serijal o tech gadgetima. cenim da postoji cela riznica spravica koje su za japan market only.
Neces mi verovati ali sam se danas setio ovog posta. U robnoj kuci.Umesto gadgeta (sprava za ljustenje jabuka koja kovrdza ljuske) evo nesto svakodnevno i sto svako zna.Ujed hladne klozetske daske u zoru. Zavisno od pola, neki to osete i cesce.Ovo je WC u firmi, tako je i po mnogim stanovima. Toplo, blago, zagrejano, daskano:solja.JPGIma tu nekoliko kombinacija i komandi, glavna stvar je - daska je zagrejana. WC-i u stanovima imaju prikljucak za sediste (sa uzemljenjem). Sama solja je ista kao i svugde, samo sediste je "high tech".Vidi cene (samo sediste, nista keramika), 650US$:WC3.JPGPazi sad - ako sediste solje nije high tech, vidi ove TV flat screen, 20". Jeftiniji su od sedista solje!WC2.JPGJos nesto, kupatilo se zamagli od pare i ogledalo treba da se obrise da bi se video u njemu. Ne, ako imas japansko ogledalo, sa nevidljivim grejanjem, ne kao zadnje staklo kola sa zicama koje se vide, tacno tamo gde ti treba:WC-1.JPG
Link to comment
Neces mi verovati ali sam se danas setio ovog posta. U robnoj kuci.Umesto gadgeta (sprava za ljustenje jabuka koja kovrdza ljuske) evo nesto svakodnevno i sto svako zna.Ujed hladne klozetske daske u zoru. Zavisno od pola, neki to osete i cesce.Ima tu nekoliko kombinacija i komandi, glavna stvar je - daska je zagrejana. WC-i u stanovima imaju prikljucak za sediste (sa uzemljenjem). Sama solja je ista kao i svugde, samo sediste je "high tech".Vidi cene (samo sediste, nista keramika), 650US$:Pazi sad - ako sediste solje nije high tech, vidi ove TV flat screen, 20". Jeftiniji su od sedista soljeJos nesto, kupatilo se zamagli od pare i ogledalo treba da se obrise da bi se video u njemu. Ne, ako imas japansko ogledalo, sa nevidljivim grejanjem, ne kao zadnje staklo kola sa zicama koje se vide, tacno tamo gde ti treba:
:Hail: mnogo slatka ona blago klempava stujardesa u shinkasenu :wub:
Link to comment
:Hail: mnogo slatka ona blago klempava stujardesa u shinkasenu :wub:
More, perverznjaku jedan, dacu ja tebi.....josh:shinkansen3.jpgOvo je da ilustruje kako mnoge JP zenske imaju krive noge. Kazu, objasnjenje je nacin na koji klece/sede na tatami mat dok su deca.
Link to comment

Danas, Korankei za posmatranje i uzivanje u jesenjim bojama.kk1.JPGkk2.JPGkk4.JPGOvo je sa postera koji su uradili profesionalci, kako izgleda danju i nocu. Moja kamera ne moze lepo da uhvati noc.Nije zapaljeno, tako izgleda kad se upale svetla. Video sam samo mi treba skuplja kamera da to uhvatim:kk3.JPG

Link to comment

Retka i dragocena...deca u Japanu.U Novembru je "Shichi-Go-San" 7-5-3 godina stara deca se, u proslavu srecnog detinjstva, odenu u tradicionalne nosnje (kosta 250$ u salonu da ih ovako udese) i izvedu se u Meiji Jingu hram u Yoyogi parku.Roditelji ponosni na svoju lepu i slatku decu, rastapaju se od miline kad ih neko slika. Ovoj su maloj rekli (mislili su da ne razumem) "Nemoj da si ozbiljna dok te slikaju". U pozadini se vidi kako neko isto slika necije klince.753-1.JPGBrat i sestra, 7 i 5 godina:753-2.JPG

Link to comment

Yoyogi, dve stvari:Tvoja priča o lovu sa kormoranima podsetila me je na jednu veoma hermetičnu pesmu Macuo Bašo-a: "Bilo je lepo,a sada sam tužan.Lov s kormoranima",ako sam dobro preneo po sećanju: a u zbirci Vladimira Devidea bilo je i objašnjenje da je lov sa kormoranima "nužno zlo", koje je u pesniku probudilo sentimentalnost prema ptici kojoj se hrana otima iz usta. To me dovodi do pitanja: kakav je odnos prema životinjama u Japanu? Ima li lutalica? Drže li ljudi ljubimce?I drugo:Piše na vikipediji da na obodu Yoyogi parka postoji kamp za beskućnike, ali da je čak i to mesto pitomo i sređeno. U čemu je fora, šta je to, kako izgleda?

Edited by vasudeva418
Link to comment
Yoyogi, dve stvari:Tvoja priča o lovu sa kormoranima podsetila me je na jednu veoma hermetičnu pesmu Macuo Bašo-a: "Bilo je lepo,a sada sam tužan.Lov s kormoranima",ako sam dobro preneo po sećanju: a u zbirci Vladimira Devidea bilo je i objašnjenje da je lov sa kormoranima "nužno zlo", koje je u pesniku probudilo sentimentalnost prema ptici kojoj se hrana otima iz usta. To me dovodi do pitanja: kakav je odnos prema životinjama u Japanu? Ima li lutalica? Drže li ljudi ljubimce?I drugo:Piše na vikipediji da na obodu Yoyogi parka postoji kamp za beskućnike, ali da je čak i to mesto pitomo i sređeno. U čemu je fora, šta je to, kako izgleda?
Lov sa psima nije da se oni najedu nego da uhvate i donesu divljac. Lov sa kormoranima je 1300 godina stara tradicija.Nema jednog jedinog psa ili macke lutalice. Nikad i nigde. Kucnih ljubimaca ima po kucama (u stanovima retko, ako body corporate dozvoli, kao i svugde). Psi su mali, uvek na leash.Obod Yoyogi parka za beskucnike: ima ih 5800 (beskucnika) u Japanu. Imaju svoje plavo pokrivene satore, imaju i BBQ, video sam ih da prave svoj party, sa muzikom ali nema dece da zive u tim uslovima. Cisto i izgleda kao sator za alatke za odrzavanje parka. Koriste WC od parka. Nema te nepravde koja bi nekoga sa decom isterala u tako nesto. Generalno, smatra se, to su ljudi poremecenog uma koji su se u toj situaciji nasli svojom voljom ili odbijanjem bilo koje pomoci.Japanci mogu da piju ali ne mogu da se navuku i postanu alkoholicari. Kako, ne znam. Kad vidis te beskucnike, pred njima je boca caja a ne alkohola. Nemaju alcohol-related problems kao na Zapadu, ni oni niti bilo ko.Nema jednog jedinog prosjaka u Japanu.Uh, od 200 GB slika, sigurno ima i neka odatle. Probacu da nadjem.
Link to comment
Yoyogi, kako je namesten prosecan stan u Japanu? Pretpostavljam da se drze tradicije, ali ne verujem da u male stanove mogu da ubace paravane?
Stanovi se kategorizuju po velicini kao 1K, 1LDK, 2LDK, 3LDK....K = kitcenL = living roomD = dining room1K je garsonjera (22-24sqm), 1LDK je jednosoban (36-44sqm). Moj stan, 2LDK, (2 sobe, kuhinja i odvojeni WC i kupatilo, 56sqm + 8sqm balkon) prazan, kad sam se useljavao. Kupatilo je "wet room" - prskaj gde hoces, tus i kada, bez elekrticnih prikljucaka, bezbedno. Ima i odvod pare.Ima i sopstveno predoblje gde su masina za ves, lavabo i elektrikalije.Prakticno, u stanu od 56 sqm 3 osobe mogu da se kupaju, briju i neko da sedi u WC-u a da se ne vide i ne cuju. Sliding walls - mozes da prekombinujes stan kako hoces. Kvalitet gradnje je odlican.Drvenarija u Japanu (i namestaj) se prave samo od drveta uzraslog na 1600m+ nadmorske visine. Zato je sve tako kvalitetno. Nista topole u mocvari na farmi dole nisko pa onda iverica od njih. IKEA namestaj ne pali.condo5.JPGcondo4.JPGcondo3.JPGcondo2.JPGcondo1.JPG Edited by Yoyogi
Link to comment

Yoyogi, moja opservacija glede kormorana nije bila glede isticanja kulturoloških razlika Japana i Zapada; siguran sam da bi Bašo isti haiku napisao i nakon lova na divlje patke.Da, Japanci ne mogu da postanu alkosi, ali im nedostaje jedan enzim koji brzo razlaže alkohol: koliko znam, Japanac se brže i temeljnije napije od Evropljanina. Kako piju Japanci - poslovni ljudi? Siguran sam da si bio na više od jedne muške večerinke sa pićem.

Link to comment
Da, Japanci ne mogu da postanu alkosi, ali im nedostaje jedan enzim koji brzo razlaže alkohol: koliko znam, Japanac se brže i temeljnije napije od Evropljanina. Kako piju Japanci - poslovni ljudi? Siguran sam da si bio na više od jedne muške večerinke sa pićem.
Stotinu puta, mozda 250 puta. Sitna je to cirka za nase pojmove. Ako je i velika (uglavnom mesanje pica u rasponu od 2 sata kada je sve pice uracunato u cenu, sta je da je) oni brzo pocrvene i tacno se vidi da piju ne sto vole nego sto je dzabe.Kad dodje do cirke, Japanci su goli i bosi. Pivo-dva i to je.Stolicnaya, kosta po obicnim radnjama 8US$. Na Zapadu, ta ista boca kosta 20-25US$.Ne zanima ih zestina, moze da se valja po ulicama besplatno, ne bi ih privuklo.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...