Jump to content
IGNORED

Yokoso! Japan


Yoyogi

Recommended Posts

Mislio sam da stavim na Vize ali rekoh ovde cu pre da dobijem odgovor.Znam da ce vam zvucati pomalo neverovatno ali ima stanovnika Japana koji bi da dodju u Srbiju pa sam dobio zaduzenje da proverim da li potrebna viza Japankama za turisticki ulazak u Srbiju (nece da se udaju casna rec!) i kako se dobija?

Link to comment
Carevi -_-
To je tacno, svako mora da ode na sistematski pregled (ukljucujuci i mene) jednom godisnje.Znam za Toyotu, hrana u kafeteriji se placa posebnom karticom i svaki obrok i sve sto je bilo na tacni se automatski pamti. Ako se na tom sistematskom pregledu pokaze gojaznost, uzmu te podatke iz kafeterije i naprave prvu analizu sta se jelo i sta je do toga dovelo.Jos je tacno, da su debeli jako retki, to bi se videlo odmah golim okom. Idem u onsen (hot spring) 2-3 nedeljno, tamo su svi goli. Dobra sansa da u jednoj poseti u vidno polje dodje 100 razlicitih ljudi. Ako uzmemo 200 poseta, to je nekih 20,000 ljudi sve zajedno koje sam video. Ni jednog jedinog debelog nisam video, nikada. Kazu mi da je isto u zenskom delu.
Link to comment
Mislio sam da stavim na Vize ali rekoh ovde cu pre da dobijem odgovor.Znam da ce vam zvucati pomalo neverovatno ali ima stanovnika Japana koji bi da dodju u Srbiju pa sam dobio zaduzenje da proverim da li potrebna viza Japankama za turisticki ulazak u Srbiju (nece da se udaju casna rec!) i kako se dobija?
Opšti uslovi za izdavanje viza građanima država koje podležu viznom režimu: važeći pasoš, pozivno pismo za privatnu posetu (overeno od nadležnog organa Srbije), ili poziv preduzeća za poslovnu posetu, ili potvrda ovlašćene turističke organizacije o plaćenom aranžmanu (vaučer ili druga potvrda o uplati); na recipročnoj osnovi od stranog državljanina može se zahtevati da pokaže: povratna karta za prevoz, dokaz o posedovanju finansijskih sredstava u čvrstoj valuti, potvrda od zdravstvenog fonda o preuzimanju troškova eventualnog lečenja u Srbiji. Ambasada Srbije u TokijuOsoblje je jako ljubazno, cak se i cini da su srecni kada im neko dodje, da tu nema nekih redova oko bloka za vize i usluge.
Link to comment

zavisi koliko jedes. ja kad odem tamo jedem bar 5 puta na dan, pa nije tesko nabaciti nekoliko kila...

Ambasada Srbije u TokijuOsoblje je jako ljubazno, cak se i cini da su srecni kada im neko dodje, da tu nema nekih redova oko bloka za vize i usluge.
ziva istina, par puta stupio u kontakt, zvali me da dodjem na kafu... koliko cujem ima nas oko 70 u Japanu, pa im je verovatno drago kad neko naleti.
Link to comment
zavisi koliko jedes. ja kad odem tamo jedem bar 5 puta na dan, pa nije tesko nabaciti nekoliko kila...
Ma naravno, al opet 5 puta na dan sushi ili podvarak sa slaninom cini razliku. Sva sreca da mi ovo drugo nije medju favoritima :D
Link to comment

hehe, fali ni tome nista. dobro sad, sushi je jedno od milion jela tamo, a ima i onih masnijih. da ne pominjem peciva, koja razvaljuju, a siguran sam da goje. princes krofne u malim samoposulugama = fenomenalno!

Link to comment
  • 1 month later...

Japan's capsule hotels now coffin-sized homeshttp://www.cnn.com/2010/WORLD/asiapcf/01/0...home/index.htmlSatoshi Miura crawled into his rented room, dropping his bag in the corner. It didn't take long to get settled -- home tonight is a capsule. The rooms are boxes in this capsule hotel about the size of a coffin. But no matter, says 45-year-old Miura. He's only there to sleep before looking for work.The cost is why capsule hotels are finding a new resident: the working poor. Once a symbol of Japan's prosperity, the capsules were built for the businessman who worked too late to catch the train or stayed out drinking all night. At Miura's capsule hotel this night, there are no successful businessmen renting capsules. Only men like him, people looking for work."When people lose their jobs in Japan, they fall into poverty immediately," says Kawazoe. "Rents are extremely expensive. Due to the lack of affordable housing, underpaid laborers can't rent a room. They end up homeless, even if they're working."

Edited by ObiW
Link to comment

Ovaj streber koji ne zna gde je Japan, dovlaci smece sa Interneta kao Agitprop koja potvrdjuju pisanje stampe u Severnoj Koreji o bedi u Juznoj Koreji.Kao oni njegovi bosancerosi tamo sto nadju clanak da je neko izvrsio samoubuistvo u Japanu pa konstatuju, znalacki, "nije ni u Japanu sve sjajno".Mogao bi streber da ode i googla (to jedino zna) "poverty in the US" .

Link to comment
Sta ti mozes da napises o zivotu u Japanu? Znas li gde je ta zemlja?
Irelevantno. Ne zivimo u XVIII veku pa da o Japanu niko nista ne zna.
Kao neko iz Rache Kragujevacke pa da pise o kriminalu i uzasima Amerike.
Opet Amerika na temi o Japanu? Da nisu marinci opet napravili neka sranja u Tokiju? Idem da izguglam pa cu da javim.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...