Jump to content
IGNORED

Yokoso! Japan


Yoyogi

Recommended Posts

Mislim da nije toliko teško kada su vremenski uslovi ok. Evo šta je mene def odgovorilo, par iskustava i sl:http://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g294232-i525-k2557203-Climbing_Mt_Fuji_during_off_season-Japan.html

Link to comment

u cipelama je stvar. kao kada je u "Tartarskoj pustinji" onaj jadnik poreminuo usled neimanja adekvatne obuce... :)drugim recima: jebo Fudzi, idi u Hakone, iznajmi sobu u ryokanu i uzivaj!

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

u Tokiu procvetale trešnje, najranije ikada, kažu domaćiniza 12 sati koliko sam ovde, odlepio sam od Japanamašem vam i obećajem izveštaj

Link to comment

Procvetala trešnja Glasa da dočeka :DBanatjanin, di si ti? Mene čeka Tokyo + Osaka, Kjoto, Nara, Hirošima, ako si u nekom od ovih gradova, daj neki hint. :)

Link to comment

Ne znam koliko vremena imas u kom gradu ali ako nemas puno nemoj da propustis Osaka castle i naravno, ceo Peace Memorial kompleks u Hirosimi. Hranu nemoj da propustis gde god da si, obavezno probaj white beloved od Ishiya.

Link to comment

u Tokio sam, tu i ostajem, sutra idem u Jamanaši region u neke vinarije, ali to mi je što mi jehvatam slobodnog vremena koliko mogu, sad sam se vratio iz "grada"odlep totalniklopa pogotovo, mada se još nisam ni bacio tamo gde sam zacrtao

Link to comment

pa pedere ti si vec tamo, zamalo juce da te zovem da pitam kad palis....ovde - 10 dana do polaskaza sada itinerer izgleda ovakotokyo i okolina (kamakura) 8kyoto 3nara 1osaka (mozda) 1hiroshima 1miyajima 1

Link to comment
Cherry blossom in Tokyo ove godine best viewed april 1-10, skoro u dan kada smo tamo.
mda, smor. ove godine dosao 2 nedelje pre istorijskog rekorda. ja slecem 6.aprila, moracu da jurim sakuru van prestonice...
Link to comment

Sestra od tetke ima tamo najboljeg ortaka, pa ćemo se tamo skontati sa njim koji će nas malo uputiti gde šta kad i kako. Moja tura je praktično ista gazina, 9 noćenja, 2 dana u Kjotu (iz kog ćemo do Osake i Nare), jedan dan u Hirošimi, ostalo Tokyo.

Link to comment

Ako se zadesite u Uenu (Tokijo) pa se onda promuvate onim nekim malim ulicama i nadjete jedan od onih malih yakiniku (korean bbq) gde uopste ne pricaju engleski, i sve se narucuje prstom sa menija (a niste vegetarijanci) obavezno probajte nesto sto izgleda ovako:yakiniku.jpgto je nesto najsladje sto sam ja probala u skorije vreme. shabu shabu i slican mu sukiyaki isto ne propustite. kao ni 1001 dezert.U Peace Memorial u Hirosimi obavezno obidjite muzej. to je jedna od onih stvari o kojima mozes da citas i citas i slusas i slusas ali tek kad odes tamo i vidis, dozivis sve to na jednom skroz drugom nivou. ja sam prosla kroz ceo park i muzej a onda me pred ovim eksponatom bukvalno slomilo sudden understanding o kakvoj se destruktivnoj sili radilo:tiles.jpgposle toga mi se samo vrtelo po glavi "human bodies didn't stand a chance."

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...