Jump to content
IGNORED

Yokoso! Japan


Yoyogi

Recommended Posts

ja sam se pre puta opremila nekom aplikacijom za android MapsWithMe gde predownloadujes mape - super me je posluzilo posto nisam imala net van hotela.

Link to comment
To je jedan od zescih paradoksa u Japanu: nigde smeca ali nigde ni kanti za otpatke :)
Znas li ti sta u naprednim zemljama rade sa djubretom?http://www.youtube.com/watch?v=LHOHGlYzu1U
Link to comment

:D neupoznat sa mudrostima tesne koze, a isfrustriran nosenjem papira i kesica okolo (jer je sve zapakovano u bar tri sloja ambalaze) i moj dragi je non stop ponavljao "they must be eating it!"

Link to comment
:Dneupoznat sa mudrostima tesne koze, a isfrustriran nosenjem papira i kesica okolo (jer je sve zapakovano u bar tri sloja ambalaze) i moj dragi je non stop ponavljao "they must be eating it!"
kao u prici Efraima Kishona 'Pribjeziste cistoce' o smecu i Cirihu :)
Link to comment

Stigoh danas konačno posle milion peripetija sa avionima i sl, no kada putuješ sa druge planete, nije čudo kada se takve stvari dešavaju.Ne želim nešto da se razmećem utiscima, planiram da ižvrljam jedan obiman putopis kome bih da posvetim 1 maksimum, pa ću probati da kažem što više u što manje reči.Od vajkada se divim tim ljudima, izgubili drugi svetski, popili 2 nuklearke, pa ubrzo postali jedna od pa i najjbogatija zemlja sveta, disciplina, red, poštovanje svega i svačega i svakoga, skromnost, vrednoća, organizacija, sposobnost, tehnologija, naprednost, šta sve ne... A Tokio, pa to je sigurno grad budućnosti, neboderi, arhitektura, ma to je druga planeta. Onda odem tamo i shvatim da je sve ne tako, već X puta više bolje i lepše od toga. Ne želim da trošim vreme na opise svega viđenog, neko ko ne voli neonke, brz život, gužvu, atmosferu koja se može opisati i shvatiti jedino kao da vas je neko teleportom prebacio 50, 100 godina u budućnost (bez ikakvog preterivanja) - možda neće biti toliko uzbuđen, ali ja i ekipa - vilica do poda nebitno kada, u koje vreme dana, i u kom delu grada.Međutim, sve to koliko god da je impozantno, neverovatno, kao iz mašte nekog sc fi uma, sve pada u senku naroda Japana. Toliko toplote, toliko dobrote, ljudi koji vam se klanjaju na ulici u znak poštovanja i zahvaljuju po 100x bez ikakvog realnog razloga ili samo zato što su vam se sreli pogledi, ljudi koji trče u pomoć kada vide da imate problem sa metro karticom ili samo stojite i izgledate zbunjeno jer ne znate gde da idete, ljudi koji vam pokažu pravac pa onda idu za vama (150, 200m u kontra smeru od onog gde su išli), pa vas isprave pošto niste otišli gde je trebalo... Ljudi koji se podžapaju u metrou, pa se i jedni i drugi vama izvinjavaju koji smo tu samo prošli, ali oni znaju da diskredituju sebe, svoju zemlju i svoju kulturu pokazivajući svoje slabosti pred drugima.. Ljudi koji vas u metrou pitaju odakle ste, pa vi odgovorite, pa vas posle 45 minuta tišine kada ste vi zaboravili da oni postoje - kucnu po ramenu pre nego što izađu i kažu "ok, thank you very much, i hope you have a nice time in Japan, ok?"... Džabe je svako slovo, mogu vam samo poželeti svima da to doživite. Uvek sam voleo Japan i Japance, ali sada - sada sam kupljen za sva vremena, zaljubio sam se u sve njih, sve te ljude koji mi titraju na svakom koraku samo zato što su naučeni da tako treba, i da je to lepo. I kulturno. Ili normalno? Nije ni bitno, volim ih sve.Zbog takvih njih mi nije smetalo ni što nas je bilo 10 što je realno smrt za efikasnost na putu, što smo prelazili 3 metro stanice po 3 sata jer jedan piški/kaki/kupujepiće/odmaranoge/gledaizloge, što sigurno nisam video nešto što sam morao. Imao sam osećaj da sam video i upoznao njih i da je to ultimativni podvig ovog puta i da je sve ostalo manje važno. I ubeđen sam da sam u pravu.

Link to comment

Ja ću samo reći: "onakvog ste čoveka oterali" :DUmao zaboravih, Cartmane, doneo sam ti magnet, javi se oko preuzimanja. :)

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

jel ima jos ko od nasih u Japanu? nisam znala da ste raspolozeni za donosenje stvarcica, narucila bih jednu kutiju "white beloved" cokoladica (ishiya), moze da se kupi na svakom vecem aerodromu, da pokupim kad dodjem u julu. placam sta kosta i donosim za uzvrat sta god trazite iz Ozilenda :D.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...