Jump to content
IGNORED

Yokoso! Japan


Yoyogi

Recommended Posts

je li neko video skakavca??? ja se ubi blenuci i nista.
ima jedan zeleni i jedan taman.zeleni "pocinje" oko koordinatnog pocetka pa ide prema 180 stepeni (najdeblje zeleno sto je na slici). drugi je u centru cetvrtog kvadranta, pa malcice desno. onako sivo-braon.
Link to comment
Nije da nema policije na ulicama..100_1164.jpg
Cim postoji policija, mora da postoje i policijska kola. Ja ih nisam vidjao osim zaustavljena uz policijske stanice.Ovde bi bilo zgodno primetiti koliko puta na sat se cuje policijska sirena. Ili alarm iz kola.Za sest godina, ja nisam cuo ni jedan jedini put.
Link to comment
... setnja po praku koji je pored zgrade Tokyo Metropoliten Building-a, Mitsui sedista, Tokyo Univerzitetske Klinike...Impresivna cetvrt nebodera:100_1344.jpg
Zgrada na slici je "obrazovna": koledz za modu, koledz za dizajn + koledz za medicinske sestre."Vocational schools".Ima slicna u Nagoji, ima je u nekom postu o parkiranju kola na drugom topiku. Odmah se vidi da je slicna i da joj je namena slicna.Ovu sam gledao sa prozora kako se gradi.Cetvrt nebodera je odmah uz tradicionalnu cetvrt. Razlika je u tome sto je danasnja "cetvrt nebodera" bila sravnjena sa zemljom u "carpet bombing" 1945 (poginulo je vise ljudi nego u Hiroshimi). Onda je moglo da se gradi od pocetka bez brige koja je parcela bila cija.
Link to comment
Kupatilo - ah, da! japanska WC sholja! Iako je to nesto najbolje sto Japan ima - nazalost, nema ga dostupnog za nas smtrnike koji nemamo tu srecu da zivimo u Zemlji Izlazeceg Sunca.
Bravo! Najbolja stvar u kosmosu! Svi iz Japana donose neke glupe tehničke drangulije, umesto da donesu tu dasku, koja ti pere, masira, suši i miriše zadnjicu. Ja na nju sedao i kad nisam morao!Bravo Modesty, i moji utisci su slični. Jedino što su moje hotelske sobe bile ogromne i nisam unaokolo nosio guštere :)Drugim rečima, ja sam kući došao fasciniran, ali pre svega fasciniran sličnostima koje postoje između (svih) nas na svetu. Naravno da prijateljima pričam o nekim boljim rešenjima nego što je to rešeno u Srbiji/Evropi, kao i o nekim relativno autentičnim bizarnostima, jer to je zanimljivije za priču od one šahovske "istog smo roda" (šah je, lets face it, dosadan). Ali moj glavni utisak bio je pre svega uticaj o sličnostima i istostima. Edited by Buck Naked
Link to comment
ima jedan zeleni i jedan taman.zeleni "pocinje" oko koordinatnog pocetka pa ide prema 180 stepeni (najdeblje zeleno sto je na slici). drugi je u centru cetvrtog kvadranta, pa malcice desno. onako sivo-braon.
jedva i posle objasnjenja, zeleni se bas uklopio u sredinutnx
Link to comment
je li neko video skakavca??? ja se ubi blenuci i nista. nije mi jasno zasto samo sushi. moja prva zena mnogo vole sushi, pa cesto idemo u japanske restorane, ali pored sushi ima veliki izbor dobre klope. npr za mene, kao velikog grilled meat ljubitelja, japanski restorani su No.2 posle bascarsije :D a odvojene sale u restoranima su bolest i kod nas ovde u komsiluku. spremis se da izadjes sa u restoran, a kinezi te strpaju u sobu. sta si video - nista. je l' te neko video - nije. mozes i kuci da sedis tako.Taksista se buni :wub:pa njegovo je da proba, nista neobicno. meni je uvek taj sex sa taksistima dobra zabava.u opisanoj situaciji bi samo trazio broj taxi license da se zalim u centralu za extra cim i $$. posle toga moras jos malo gledati kako se pacenik buni, placas koliko treba i zdravo. stos je da ti kuliras i pucas od samouveenosti - ne moze ti nista ispred hotela. njegov problem sto nije svrnuo u geto ranije :D nazad ides transsibom kad si vec nadomak vladika? :lol:
prvih 7 dan bili smo stalno vodjeni a i nije bas da smo jeli samo sushi - ona italijanska konoba je bila out of space ali pasta odlicna!za separe - jeste bas tako - ja se nesto spremila i nasminkala i da nas frncuz nije pitao - hocete li malo u "bolje provetreni prostor" - misleci na normalan deo sale, jos bi mi toaleta oastala nezapazena :)to je vec kulturoloshka razlika koja je bila simpaticna za videtitaxista - bili smo toliko mrtvi umorni da nam (naravno) nije bilo nidocega osim da legnemo da spavamo - znaju i oni kad da udareposle ovog iskustva - transsibir je pod obavezno! mozda ne bas odmah (izgleda da sam u norveshkoj sledece nedelje :)nashao skakavce? nagrada - dolaze ti gosti u januaru da se ogreju iz sibira :D
Link to comment
Cim postoji policija, mora da postoje i policijska kola. Ja ih nisam vidjao osim zaustavljena uz policijske stanice.Ovde bi bilo zgodno primetiti koliko puta na sat se cuje policijska sirena. Ili alarm iz kola.Za sest godina, ja nisam cuo ni jedan jedini put.
veruj mi isto ali isto kao kod mene.mislim da poredimo razlicite stvari ja pored Luxembourg i moj evropski komsiluk sa Japanom a ti poredis Ameriku i Srbiju sa Japanom - tvoje poredjenje nije fer.Taj policajac je stao zato sto je zaustavio jednan Mercedes A klase. ne znam zasto a definitivno takve stavri ne slikam, sto zbog vozaca sto zbog policije.Ja sam jako srecna sto sam (jos uvek ali do sutra ) u jednoj *normalnoj* zemlji koja se *razlikuje* od moje ali su u pitanju kulturoloske razlike koje cine turizam zanimljivim.mada, evo, dok si online imam pitanje - imam mali konjuktivitis, trebalo bi da odem u apoteku da uzmem relativno banalnu kremu, cak i na bazi kamilice ce da mi pomogneda li ce apotekarka govoriti engleski?
Link to comment
Bravo! Najbolja stvar u kosmosu! Svi iz Japana donose neke glupe tehničke drangulije, umesto da donesu tu dasku, koja ti pere, masira, suši i miriše zadnjicu. Ja na nju sedao i kad nisam morao!Bravo Modesty, i moji utisci su slični. Jedino što su moje hotelske sobe bile ogromne i nisam unaokolo nosio guštere :)Drugim rečima, ja sam kući došao fasciniran, ali pre svega fasciniran sličnostima koje postoje između (svih) nas na svetu. Naravno da prijateljima pričam o nekim boljim rešenjima nego što je to rešeno u Srbiji/Evropi, kao i o nekim relativno autentičnim bizarnostima, jer to je zanimljivije za priču od one šahovske "istog smo roda" (šah je, lets face it, dosadan). Ali moj glavni utisak bio je pre svega uticaj o sličnostima i istostima.
bas o tome pricam - mene je ta SLICNOST odusevila. na terenu sa inzenjerima imas osecaj kao da radis sa bilo kojom nacijom - ili su svi programeri/inzenjeri na svetu isti? :)Nema tu nishta lose! Chak!Mislim da bi bilo lepo za ljude u Japanu da znaju da takav raj na zemlji ne postoji samo kod njih. da ih ima jos i da nije nikakav problem spakovati kofere i naci svoje lepo mesto i negde drugde na planeti.E sad - da li ljudi koji odu tako daleko, sto ti kazes, da bi bili zanimljiviji pricaju samo o auteticnostima pa tako prave svoje putovanje ili mesto stanovanja vecim achievement -om nego sto zapravo jeste da bi bili vece faceili mozda, kako kazes dosadno reci - sve je svuda istojer - nije.drugacije je ali ljudi koji ne zive u Japanu nisu manje srecni.ybt, kako lupetam :blush:
Link to comment
veruj mi isto ali isto kao kod mene.mislim da poredimo razlicite stvari ja pored Luxembourg i moj evropski komsiluk sa Japanom a ti poredis Ameriku i Srbiju sa Japanom - tvoje poredjenje nije fer.Taj policajac je stao zato sto je zaustavio jednan Mercedes A klase. ne znam zasto a definitivno takve stavri ne slikam, sto zbog vozaca sto zbog policije.Ja sam jako srecna sto sam (jos uvek ali do sutra ) u jednoj *normalnoj* zemlji koja se *razlikuje* od moje ali su u pitanju kulturoloske razlike koje cine turizam zanimljivim.mada, evo, dok si online imam pitanje - imam mali konjuktivitis, trebalo bi da odem u apoteku da uzmem relativno banalnu kremu, cak i na bazi kamilice ce da mi pomogneda li ce apotekarka govoriti engleski?
Nema apotekarki osim u apotekama.Eto, jos jedna stvar: apoteke ne postoje. Recepti se izdaju u bolnicama i bolnicke apoteke ih uvek imaju i jedino one ih prodaju/izdaju. Tamo mogu da se sretnu apotekarke i one uglavnom govore engleski.Nema hodanja okolo sa receptom pa gde se nadje. Nigde ne moze da se nadje lek na recept osim u bolnici.To na ulicama (Sugiyama lanac radnji) su prodavnice supermarket klase lekova, tu rade kao "preko zadruge". Ko ce govoriti strani jezik - ako je pravi student, mozda.
Link to comment
Nema apotekarki osim u apotekama.Eto, jos jedna stvar: apoteke ne postoje. Recepti se izdaju u bolnicama i bolnicke apoteke ih uvek imaju i jedino one ih prodaju/izdaju. Tamo mogu da se sretnu apotekarke i one uglavnom govore engleski.Nema hodanja okolo sa receptom pa gde se nadje. Nigde ne moze da se nadje lek na recept osim u bolnici.To na ulicama (Sugiyama lanac radnji) su prodavnice supermarket klase lekova, tu rade kao "preko zadruge". Ko ce govoriti strani jezik - ako je pravi student, mozda.
Ok, to je onda jako slicno sistemu u Francuskoj gde postoje lanci para-pharmacy gde se mogu uzeti samo neki preparati ako su pod sistemom - bez recepta. Probacu sad da resim svoj problem - imam bolnicu odmah pored hotela ali i taj para-pharmacy lokal bice prilicno nezgodno u avionu sa kapcima koji bole i svrbe...
Link to comment
Ok, to je onda jako slicno sistemu u Francuskoj gde postoje lanci para-pharmacy gde se mogu uzeti samo neki preparati ako su pod sistemom - bez recepta. Probacu sad da resim svoj problem - imam bolnicu odmah pored hotela ali i taj para-pharmacy lokal bice prilicno nezgodno u avionu sa kapcima koji bole i svrbe...
Samo pokazi simptom, imaju nekog na duznosti ko je kvalifikovan iznad nivoa trgovca, prepoznace i ponudice nekoliko proizvoda za istu stvar. Mnogo puta sam to radio sa detetom - bol u uhu, ujed insekta, mala opekotina, kasalj, zulj na nozi...Jos bolje, pitaj na recepciji, oni to vide svaki dan. Taj hotel je ogroman, sigurno dnevno posalju 5-10 ljudi u tu farmaciju po neki lek. Edited by Yoyogi
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...