Jump to content
IGNORED

Yokoso! Japan


Yoyogi

Recommended Posts

Zamisli pozvonimo mu na vrata, predstavimo se mrtvi ozbiljni nikovima sa foruma i kažemo "ništa, teacher nas je poslao da ti kažemo da ti je ban produžen do 01.01.2014"...

Link to comment

FRhost, lepo je to i nocu da se vidi... a nadam se da se vidimo u maju. ja slecem 19-tog, ostajem do 8 juna. 24 maja u Akihabara sviraju Shibusa Shirazu Orchestra, to se ne propusta!ostali, davajte malo opsirnije izvestaje.sto se klope tice, retko moze da se omane dobar ramen, okonomiyaki, unagi don, a preporucujem sashimi konjsko meso sa dzumbirom i soja sosom

Link to comment
ostali, davajte malo opsirnije izvestaje.sto se klope tice, retko moze da se omane dobar ramen, okonomiyaki, unagi don, a preporucujem sashimi konjsko meso sa dzumbirom i soja sosom
taj konjski sashimi bas zalim sto nisam probala. kad sam se vratila receno mi je da sam propustila nesto najbolje na svetu. od sashimija probala klasiku (dodushe ne ovu plasticnu varijantu :) ):

plastic.jpg

ja, na zalost, nemam zivaca za opsirnije izvestaje zbog zezanja sa slikama, samo bih rekla da je steta sto vise ljudi nema prilike da obidje Hokkaido. nama je to bilo najduze zadrzavanja (Sapporo) i skroz planiram da ga obidjem i u leto.

Link to comment

ha, odlicno, sve izgleda super, cak i u plasticnoj varijanti! nevidjeno su im dobro odradjena ta plasticna jela u izlogu, a i pomaze ako se ne znam da se naruci - pokazes prstom i gotovo.meni su tamo najjaci mali restorani, tipa sank sa 8 stolica yakitori i slicno. ili one izakaye gde drze matorci, a gore su im stambene prostorije.u Hokaido nisam nazalost nikad isao, ali jednom moram. sada idemo u Izu na par dana u neki onsen ryokan, mada sumnjam da ista moze da bude bolje od istog u Hakoneu gde sma proveo nezaboravna dva dana sto se klope tice 2007...

Link to comment

koliko te kostaju ti onsen ryokani u koje ides? koliko vidim po ovim jacim turistickim mestima tipa miyajima i slicno to pici od 20-25,000 jena po osobi sa vecerom na dan

Link to comment

jeste, skupo kao djavo. za Izu ne znam, videcu sa zenom veceras, ona je to rezervisala (a ja moram da znojim bulju da platim, hehe). u Hakone nas je bogami kostao oko 30000 jena po osobi, ali sama klopa je vredela toliko: za veceru je bilo 16 jela! imali smo ogromnu onsen kadu na terasi sa pogledom na sumu...ima i jevtinijih sigurno, bio sam 2011 u Yugawara u jednom onsen hotelu, dakle nije ryokan, ali je klopa (kao i smestaj) bila fantasticna. mislim da je bila skroz pristojna cena.ako vi koji idete niste jos sredili smestaj, ja u Tokiju preporucujem jedan "youth hostel" u Koenjiu, mislim da je 3500 jena za sobu sa velikim krevetom. sigurni, cisto, jedino sto je malo bucno, ispod je shisha bar, pa soundtrack za trbusni ples ide do 3 ujutro, a vec oko 5 se cuju najave dolaska vozova sa obliznje stanice...

Link to comment

zena kaze kad overavas cene u rykanima na sajtovima na engleskom jeziku uvek je skuplje. posalji PM kad i gde hocete da idete, pa ona moze da proba da nadje nesto povoljno.takodje dragocen savet: iznenadjujuce koliko mesta u Japanu ne prima kreditne kartice. cash je cesto jedino sredstvo placanja. cisto da se ne iznenadite.

Link to comment

ne mogu da stignem ni da se logujem, agenda mi je ispunjena, okupirali su nam domaćini i slobodno vreme, a nije lepo da ih odjebešsvake večeri neki tejstinzi, degustacije japanskih pića, vinarije, večerenije da se žalim, ali da bi video bar nešto, skoro da ne spavamjutros overio Cukidži, premestili nas u Imperial hotel koji je 20 minuta odatleobavezno idite, obavezno jedite, potpuno ludilona svo nespavanje i tempo, nagojiću se ko svinja, ništa ne odbijam, nigde ne odbijam, i još idem sam da istražujemizveštaj kad se vraim i naspavam

Link to comment

Evo dva dana smo ovde. Danas smo prepesacili 300km. Velika.grupa nas je tu pa se sve nesto vucaramo o pozitivnim utiscima ne bih (samo jedna teenage opisna rec: VRH!!!) ali dve stvari me ubijaju. Prva, kanta za otpatke na svakih par km i NULA dakle NULA tiurist information pultova, NULA mesta da se kupi mapa grada, neki vodic i sl i jbni magnet npr. Doduse.magnete smo videli na jednom mestu tri komada bukvalno. Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Link to comment

kanti nema jer se trude da ljudi sami reciklirajo svoje smece, a i zbog onog napada gasom u metrou - otada su mere predostroznosti pojacane.za mape nisam znao, ali gde ces onoliki grad da stavis na mapu?!?!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...