Jump to content
IGNORED

Nove pekare u gradu


yolo

Recommended Posts

Mogu vam preporuciti pekaru koja nalaziu onom "Coca cola " soliteru valjda blok 30 prekoputa yubc-a.Mis mo je zavali "ljaza" sad prebiram i ja zapravo NE ZNAM kako se zove pekara ali nije bitno...Burek---koji god: prazan sa sirom sa mesom i najbolji sa sspanacem i sirom mmmm.I ono sto je bitno prvi koji sam probao isti je kao i onaj godinama posle....
"ljaza" bog! :Hail:Nista lepse u mladosti nije bilo nego posle dobrog provoda do ljaze na vruc burek i jogurt pa krevet! Drzi kvalitet s'tim sto mu se jedino sa sirom razlikuje u vrsti sira koji stavlja (ne nabavlja svaki put isti k'o jaje jajetu).Carli je neprikosnoven po pitanju slanih kifli i pogacica sa cvarcima, dalje nema! Tukao u srednjoj, tucem i dan danas jer srecom radim u blizini.Pekara "Kljuc" ima super pite sa mesom i sirom. Nalaze se iza zgrade TANJUG-a i uvek su tople i sveze. Rade mega-simpa "zenice". :)Pekara "DZO" kod okrentice autobusa 95 u blokovima (61. blok, MZ Kozara) ima jezivo dobre bele kifle i pogace. Uvek se ceka da izadju i nema sanse da se tamo kupi bilo sta da je hladno. Mislim da imaju jos jednu pekaru u Prvomajskoj...I da se osvrnem na originalni post - H&K je pokusaj Mek Donaldsa u pekarskom svetu. Tamo sam prestao da kupujem onda kad sam shvatio da nemaju proizvoda koji mi ne izaziva gorusicu.
Link to comment

Uvek zaboravim da napisem da sam fenomenalan burek potkovicu jeo na najbizarnijem mestu - Zrenjaninski put na samom kraju Borcaje, tamo na onoj poslednjoj velikoj raskrsnici, malo posle toga je sa desne strane Malo Korzo. Ovo je neki bizarni polu-montazni objekat s desne strane na samoj raskrsnici, nit je kiosk nit je kuca ali svejedno, totalno old school potkovica, dobro testo, odlican sir a i ima ga dosta. Ako idete nekim poslom kolima Zrenjaninskim putem vredi posete. Radi dok ima sta da prodaje, zatvoreno je do podneva najkasnije.

Edited by gazza1
Link to comment
ovo nije tačno..proizvodi iz pekare su prepuni trans masti iz margarina i biljnih masti i ulja od kojih ćete dobiti srčane i druge udare i udebljati se od skroba i žitarica
podmukla laž ... da se anulira pogubna odgovornost haarpa, chemtrails-a i nato bombardovanja na zdravlje našeg naroda.
Link to comment
  • 3 weeks later...

juče sabajle, nadrkan, gladan a u kašnjenju prema ZR - NS - SUvidim Čarli, setim se pogačica i kifli o kojima se ovde piše, prođem semafor, skrenem dole u 29. novembra, jedva se uparkiramnazad peške, kupim pogačice sa čvarcima i slane kifleidem prema kolima, čekam semafor, izvadim kiflu, zagrizem i ništa. kifla ko kifla. jedem i mislim: 'bem ti forum, 'bemti kiflu, na šta ja gubim vreme, novce i energiju..i onda sednem u kola, vratim onu kiflu u kesu, uzmem pogačicu... i ... i jao, živote! ovo je bolje od kevinih pogačica (ona ovo nikad neće pročitat!) sa kojima sam porasto ovoliki. pa to je droga, nezdravo, ja bi to šmrko i u venu udaro.nenormalno dobre. čak sam danas razmišljao da pre nekihj sastanaka potegnem sa NBG kroz tunel, samo po doručak.nisam, al sutra ću sigurno. Čarli :wub:

Link to comment

a video sam kad si napisao.samo se ja slabo snalazim u tom Kandaharu, pogotovo u jutranjoj gužvi, samo čekam da što pre zaždim put Čente pre neki dan sam u tom delu stao u onu pečenjaru Prijepolje (skroz na kraju, iza poslednje raskrsnice), oko 13.30. još se vrtelo janje, ali mi je majstor rekao da je sve prodato unapred i tako svakog dana. kaže mora telefonom da se zakaže. unutra svira Baja MK, konbarov naglasak takođe uliva poverenje. treba overiti.

Link to comment
  • 2 weeks later...

ja danas cula da je u blizini beogradskog dramskog, kod pumpe, otvorena grcka pekara sa burekom koji se pravi na maslacu. cula sam i da je burek s vanilom ludilo. ako je ko u blizini nek proba i izvesti, da ne potezem put za dzabe.

Link to comment

nije nova ali retko zalazim u ove krajeve beograda pa mi je otkrice.pogacica 10 dinara, kuvani djevrek 25, mekika 20 i lenja pita 30 :Hail: a tek hled sto imaju domaci, za 40 kinti, pa ono je divota. sve, ali sve je odlicnopekara se zove kalevski, po vlasnici a nalazi se u cara dusana, maltene na raskrsnici sa francuskom, ka pijaci

Edited by extragluv
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...