Jump to content
IGNORED

Strana vina


Zverilla

Recommended Posts

sad bi trebalo da vam pojem o marques de riscalu, reserva 2003, ali su mi germanski zlotvori pokušali da ih otmu na aerodromu. cijenim da u njima sada uživa muž gospođe koja radi na infošalteru aerodroma. njoj sam ih poklonio.u međuvremenu sam pokušao da tugu utažim u nešto proširenoj ponudi riohica u srpskoj kući vina. večeras je na programucrianza.jpgontanon crianza 2003. pazario sam u premieru nedavno njihov magnum iz 2001 i nisam bio nimalo impresioniran. ovo je, međutim, nešto sasvim drugo. za 800 i nešto kinti dobija se fruitu punč zalemljen lepim buretom, dugačko telo i aftertaste kakav se može očekivati od riohe koja u eu košta 10 jura. dakle, bang for the buck.tražeći sličku za ovo vince naleteh da je u briselu dobilo zlatnu medalju. well deserved, kao i za moje prethodno briselsko kušanje, papaioannou old vines nemea 2001.btw, naleteh u nekom grčkom restoranu u švabiji na douro nemea agiorgitiko...ta je sorta hit and miss...ovaj put je bio hit.

Link to comment
sad bi trebalo da vam pojem o marques de riscalu, reserva 2003, ali su mi germanski zlotvori pokušali da ih otmu na aerodromu. cijenim da u njima sada uživa muž gospođe koja radi na infošalteru aerodroma. njoj sam ih poklonio.u međuvremenu sam pokušao da tugu utažim u nešto proširenoj ponudi riohica u srpskoj kući vina. večeras je na programucrianza.jpgontanon crianza 2003. pazario sam u premieru nedavno njihov magnum iz 2001 i nisam bio nimalo impresioniran. ovo je, međutim, nešto sasvim drugo. za 800 i nešto kinti dobija se fruitu punč zalemljen lepim buretom, dugačko telo i aftertaste kakav se može očekivati od riohe koja u eu košta 10 jura. dakle, bang for the buck.tražeći sličku za ovo vince naleteh da je u briselu dobilo zlatnu medalju. well deserved, kao i za moje prethodno briselsko kušanje, papaioannou old vines nemea 2001.btw, naleteh u nekom grčkom restoranu u švabiji na douro nemea agiorgitiko...ta je sorta hit and miss...ovaj put je bio hit.
http://reg.imageshack.us/content.php?page=.../img0635yg3.jpgmislis na ovo extra vino, ja doneo iz Zuricha, vino je babarogaboje visnje,arome bobicastog voca mekih i zaokruzenih tanina, u zavrsnici ukus na prepecen tost,sveze i lako za picesve u svemu vino je odlicno, da bar ima kod nas da se kupi ovako moj je zivot svicarska (15,45 CHF = 10 EVROPLJANA), doduse na akcionen ovako je 19.5 CHF
Link to comment
syrahjx4.jpgovo vino je kompleksnog ukusa kupine, zacina dobro ukomponovano u bariku.puno i jako na ukusu, struktura i tanini odlicni, 13.5% alkohola, 6 meseci u bariku1200 dingeraodlicno, treba ga probati
Link to comment
montaltoun4.jpgsangiovesesyrahuc8.jpgova dva vina ukoliko negde van nadjete u prodaji, obavezno kupite.vina su sa Sicilije i bolja su od 80% stranih vina koja se uvoze kod nas Nero d'Avola 9.90 CHF , arome borovnice i kupine,tamno crvene boje,mekih tanina, balga nota drveta sa lepom zavrsnicom i strukturomSyrah - Sangiovese 10.50 CHF , tipicne zacinske arome Syrah odlicno spojene sa vocnim aromama Sangioveseaza ove pare nema boljih vina, ali nazalost nema ih kod nas, ali tu je Zurich (btw jeftiniji od Beograda)
Link to comment
dao / pena de pato, 2004.starijisvet, prijatna hrapavost kasmira.nos u gladiolama, sveza sljiva s pocetka,bela vinogradarska breskva u mitelspilu, sve bez kostica,par prvih dimova cigarete u snezno juttro, zavrsnicu ozracio ovcijim sirom.cijena? (ne umem da se setim, sutra je novi dan)
Link to comment

drugari, niko ne prijavljuje rodinu vinoteku dole na pristanistu, izbor affordable italijanskih vina je zakonit, cileanci takodje, a narocito spram cene. primecujem najmanju ugradnju na domacem trzistu, respect!

Link to comment
drugari, niko ne prijavljuje rodinu vinoteku dole na pristanistu, izbor affordable italijanskih vina je zakonit, cileanci takodje, a narocito spram cene. primecujem najmanju ugradnju na domacem trzistu, respect!
Fino Vino, kod Magacina?znaci pocelo je da radi.... odlicno.
Link to comment

reserveshirazlh8.jpgJacobs Creek Reserve Shiraz 2004Dobra vrednost... (na rasprodaji A$13/ ~7.5 eu; prodaje se pod screwcapom od 2005, primerak iz 2004. je imao pluteni zapusac.)Buke sljive, moka kafe, vanile. Srednje duzine, ukus sljive i mente, praskasti tanini. Kiseline balansirane, malo "tanje". Zavrsnica sljive i vanile (ovo je opis i za 2004. i za 2005., konzistentne berbe, tipicno za Jacobs Creek).

Link to comment
Jacobs Creek Reserve Shiraz 2004
mda. pio jednog plutanog prosle nedelje. trebalo je da bude dobar par rostilju.al je gadno povuko na TCA. cutao i guto, jer nisam ja placao rucak, a i nije se zamerati konobarima.*indy, sta je oenografija?
Link to comment
al je gadno povuko na TCA
Ja sam imao srece sa mojom plutnim primerkom (a to su sve redji gosti kod mene, ovde je 'screwcap' skoro pravilo, i za skuplja crvena vina, a cak i uvozna vina koja normalno idu pod plutom, ovde dolaze pod stelvinom).A "(o)enografija" je valjda fensi rec za studije/degustacije vinskih regiona. Nisam je sretao u upotrebi (nema je ni u "vinskoj bibliji" Jancis Robinson). (Takodje je "enography" i proucavanje lika i dela Brian Eno-a, ali to je za ptf Muzika ;-))
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...