Jump to content
IGNORED

Strana vina


Zverilla

Recommended Posts

Lunjao po Tempu i privuce me belo vino dukat zute boje u bezbojnoj flasi, mislim se otislo u maderu, australijsko, pogledam bolje sve flase iste, alc 13% mozda je zbog toga i sto je berba 2001, u pitanju je po meni nimalo tipicna kupaza Sardonea i Semijona. Proizvodjac je Killawara sa jugoistoka Australije, cena 167 din, neki skroz nepoznati uvoznik, morao sam da uzmem jednu flajku toga da vidim na sta lici, pa cu pisati kad otvorim.

Link to comment
Takler ros? **Takler Kadarka 2006 *Takler Blaufr?nkisch 2006 **Takler Cabernet Sauvignon 2006 ***Takler Merlot 2006 ***Takler Cabernet Franc 2006 ***Takler cuv?e 2003 **** (~50e)
takleri su odlični. osim bikavera, ostao je još merlo i cabfranc. sjajno, naročito cabfranc za te pare (nešto tipa 9 evra).
Link to comment

Ovaj sto sam mu stavio 4 zvezdice se zove "Takler Regnum proprietor's reserve a monarchia selection" (2003) i dobio je zlatnu medalju 2007. na sajmu Vinalies u Parizu (http://www.vinalies-internationales.com). Sva crvena vina koja sam probao su imala zajednicku notu "gara" iliti "garezi" koju sam pripisao madjarskom hrastu tj bariku. Interesantno da su im vina sa dosta alkohola (Cabernet franc 06 npr ima 15.5%, sto je puno i za Ozi standarde). Vinogradi (region Szekszard, samo preko granice sa Hrvatskom i Srbijom, mapa) su im niskog prinosa (~5-6 t/ha) na zemljistu vrlo bogatom krecnjakom i na padinama. Imaju oko 51 ha vinograda. Uglavnom proizvode za domacu upotrebu, izvoze u USA, Japan, Poljsku, Cesku, Belgiju.(Tata Takler sa sinovima)taklersfin2uq7.jpg(kabernei sto lepe usta)taklersfin3mw6.jpg

Link to comment
Upravo je podlegla jedna flaša Lagrein Suedtirol 2006, 13?Tanko sečen špek i Pustertaler sirac, odlično, sutra nastavljamo.
bravo, jel si to isao to relacijom (juzni - istocni tirol) ili te je neko obradovao?lagrein veliko otkrice moje kratke proslogodisnje posete tirolu.
Link to comment
bravo, jel si to isao to relacijom (juzni - istocni tirol) ili te je neko obradovao?lagrein veliko otkrice moje kratke proslogodisnje posete tirolu.
Ja sam tamo tri-četiri puta godišnje, uglavnom skije, ili ture leti.Sad sam bio za NG i doneo sam oko 8 flaša, iz Brunecka (Brunico), sve različite. Mnogo lep posao me čeka :)
Link to comment
  • 2 weeks later...
plsmv9.gifPeter Lehmann 2004 Barossa Shiraz (A$20)Ispod screw capa je tecnost tamno garnat boje. Bukeom (kada se ostavi da prodise) dominira tamna cokolada, ribizla, zelene masline. Na nepcima mekani kredasti tanini, visnje i slicno voce, srednje duzine. 14.5% alkohola. Edited by Indy
Link to comment
pjyi6.jpg Ovo je ono sto Ozilend tako dobro radi za relativno pristupacne novce (A$20)... Saltram Pepperjack Shiraz (2005, Barossa Valley; 14.5% alk.). Tmasta rubin boja sa purpurnim prelivima (gotovo crna na prvi pogled, farba casu). Topli buke od kupina, kalifornijske sljive, zacina i bibera. Mekano i bogato, zaokrugljeno na nepcima; intenzivno bobicasto voce, zacin (biber). Somotasti tanini, veoma dugacko. Za puno mljackanja...
Link to comment
alcx1.jpg(Australia, Clare Valley)2005 Annie's Lane Cabernet-MerlotTamno rubin boja; borovnice, ljubicica i nota zelenih paprika u bukeu; vocasto (bobice) u ustima sa nesto herbalnog zacina, zrelim taninima, dobar balans, srednje duga do duga zavrsnica (cena ~A$20, na rasprodaji svega A$13, odlicna vrednost).
Link to comment

Nešto što za promenu nije širaz, a ni kaberne...2004tarrangoie6.jpgTarrango (2006) - Brown BrothersSvetlo karmin boja (providna), nos voćast, najviše trešnja i nešto crvene ribizle... odmah posle otvaranja, i ako je malo toplije (inače se služi ohlađeno!) pomalo miris na kerozin; ukusa na slatko voće (nešto kao malina ili tome slično), mekano i srednje dugačko. Tarrango je križanac Tourige (portugalska sorta koja ide u Porto) i Sultanine (besemeno grožđe iz Turske). Pre 40-tak godina sorta je stvorena u Australiji sa ciljem da da lako, osvežavajuće crveno vino u uslovima vruće klime (neka vrsta australijskog božolea). Prema ovom primerku, to je donekle uspelo, mada meni lično malčice fale kiseline za ovaj stil (nisam probao druge berbe, doduše).

Edited by Indy
Link to comment
Kampanja u Britaniji, da se smanji konzumacija vina kod sredovečnih žena. Posebno će na udaru, izgleda, biti vina sa južne hemisfere, zbog višeg sadržaja alkohola.Jedna stvar je sigurna, u Evropi i uopšte na Zapadu, čovek uvek može da računa na birokratiju da oduzme svaku čar životu.Barbados, here I come.
Link to comment
Jedna stvar je sigurna, u Evropi i uopšte na Zapadu, čovek uvek može da računa na birokratiju da oduzme svaku čar životu.
ni u čileu se to neće nikada dogoditi... evo iz maksija za trening2287644500_366b18ec56_o.jpg
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...