Jump to content
IGNORED

Strana vina


Zverilla

Recommended Posts

Noblesse_Villanyi_Pinot_Noir.jpgmalatinszky villanyi pinot noir 2003taj malatinszky je valjda bio somelije u gundelu i vec deset godina pravi vina. neka sam vec probao, sada je na redu bio pino (ostrim se na kaberoar). tasting notes na websajtu su meni off...ovo je slatko od jagoda i tek onda šljive. srednje telo, divan pino...imaju mađari dobrih vina, samo što je ovo već u rangu 15 evra.
Link to comment
HOPE900053.jpgovo čudo (2004 godište) u austrijskoj samišci merkur košta 10 jura (u engleskoj je izgleda 15 funti). fantastično vince, ribera del duero, 14% koji se ne osećaju, puno telo i sve što ide (kako beše, crno voće, barik, itd.). španci razbivaju u bang for the buck kategoriji. ako koga nanese put u avstriju, odmah u štek.
Link to comment
400010.jpgTakler Pince Szeksz?rdSzeksz?rdi Bikav?r Reserve 2004Szekszard je region br. 2 u Mađarskoj za crna vina, Villany je izvikaniji, no ja volim Szekszardska vina. Nekada je Egri Bikaver bio dno koje se masovno pakovalo i pravilo glavobolju, no mađarski su se proizvođači zaista picnuli. Preskupo je to za kvalitet ako se uporedi sa špancima, no...ima tu svačega. Egerski Bikaver je onaj originalni, no ovo je Szekszardska varijanta. Da napomenem da ne postoji sorta Bikaver, već je reč o kupaži, u konkrentnom slučaju blaufrank, merlo, kaberne i kadarka (autohtona mađarska sorta). Dosta složeno vino, zaokruženo i bez prevelikog i mučnog udara barika. Duži od tipičnog bordoa, na nosu manje impresivan nego u ustima - višnja i šljiva, srednji i lepi tanini. 15 evra.
Link to comment

M?rkv?rt Szeksz?rdi Bikav?r 2003 164906_nagyarufoto.jpgdrn, zvrc. legjobb ovo, legjobb ono, medalja ova i ona, meni se tekler više dopao. ovo ima jače tanine i kiselinu, slabije telo. malo alkoholisaniji od bordoa, ipak dovoljno smiren. tja. cena 12 evra.

Link to comment
102403.jpgovo se polako pretvara u 1 monolog.wunderlich cabernet sauvignon & cabernet franc 2002odlično, odlično vino. jako rafinirana mešavina koja dolazi iz villany-ja, glavnog mađarskog vinskog regiona. standardna priča o kupinama, borovnicama, finim taninima i tako to ali zaista super upakovano. uzeo poslednju flašu, nije ni čudo da je bila poslednja...
Link to comment
imaš preporuku?
Evo tabelice onog sto sam uspeo da pribelezim u Madzarskoj... ne znam sta ces od ovog naci, ali ako naletis, ovo sa 3(4) zvezdice (koje sam ad hoc nakacio na osnovu beleski) bi vredelo isprobati.Weninger Soproni K?kfrankos 2005 **Asz?fői Olasz Riesling 2004 *Balatonlellei Sauvignon Blanc 2006 *Egri Ny?ridő Pinot Noir 2006 *Vylyan Portugieser 2006 NRTokaji Furmint Dominium sz?raz 2004 NRDuzsi Tam?s Szeksz?rdi ?v?r?s Cuv?e 2003 *Veress J?nos Cs?fordi Pintes 2003 NRJuh?szvin Kft. Egri Cuv?e 2002 *Kov?cs Zolt?n Vill?ny Cabernet Sauvignon 2004 NR Kaceli V?r?s Cuv?e 2003 NR Domaine Gr?f Zichy Ch?teau Kaimad ros? 2006 * (7e)Domaine Gr?f Zichy Ch?teau Kaimad cuv?e 2002 * (7e)Domaine Gr?f Zichy Ch?teau Kaimad Bikav?r ** (9e)Domaine Gr?f Zichy Ch?teau Kaimad Cabernet Franc 2003 ** (11e)Takler ros? **Takler Kadarka 2006 *Takler Blaufr?nkisch 2006 **Takler Cabernet Sauvignon 2006 ***Takler Merlot 2006 ***Takler Cabernet Franc 2006 ***Takler cuv?e 2003 **** (~50e)M?sz?ros Chardonnay *M?sz?ros Pinot Noir NR M?sz?ros Blaufr?nkisch 2003 *M?sz?ros Merops *M?sz?ros Late Harvest Kadarka **M?sz?ros Bikav?r NR M?sz?ros White Kadarka *(NR - ne rekomendujem; * - rel. OK, al nista posebno; ** - vredi probati; *** - ozbiljno vino; **** - izuzetno) Edited by Indy
Link to comment
hsreu7.jpg1 idealan napitak za tropsku noc (>25C): Ros? Pjenusavac (Hardys)Iz razloga sto a) ima buke na frape od jagoda b) osvezava ("crisp"), a malo goji, c) besplatan je, posto je nabavljen u dilu buy one get one free (inace kosta 7-8 eu) i d) odnedavna sam zavoleo penusavce
Link to comment
d) odnedavna sam zavoleo penusavce
agree. velika tekovina vinske civilizacije, narocito ako se malo zaceprka van ustaljenih biznis varijanti. rajnska oblast sa svojim rizlinzima natovarenim mehuricima je obecana zemlja.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...