Jump to content
IGNORED

Strana vina


Zverilla

Recommended Posts

Nisam neki strucnjak pa u restoranu uvek idem na sigurno i uzimam Casillero del diablo mada sam sinoc u Dju Dju probao italijanski Barbera d'asti na preporuku konobara i nisam se razocarao. jedino je miris mozda bio suvise jak za moj ukus.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Navarrita Malbec-Syrahproizvodjach La Casa del Rey Mendoza, Argentina, 2000 godina.ovo mi se jako dopalo na festivalu vina, te nisam bio lenj i nadjem ko uvozi odem i kupim tri flaše po 570 din. Nisam nikakav ekspert, pa samo mogu da kažem da sam od raznih mirisa uspeo da naslutim moguće neku jagodu, onda se oseća u ustima nešto kao dimljeno, a i nekakva buđ. Sve je to jako pitko i meni lepo, ej-ha uživancija. Verpvatno da uz neko teško mesište ovo još bolje funkcioniše.Voleo bih da čujem šta forumski eksperti misle o ovom, naročito ako drugačije misle od mene.

Link to comment
Navarrita Malbec-Syrahproizvodjach La Casa del Rey Mendoza, Argentina, 2000 godina.ovo mi se jako dopalo na festivalu vina, te nisam bio lenj i nadjem ko uvozi odem i kupim tri flaše po 570 din. Nisam nikakav ekspert, pa samo mogu da kažem da sam od raznih mirisa uspeo da naslutim moguće neku jagodu, onda se oseća u ustima nešto kao dimljeno, a i nekakva buđ . Sve je to jako pitko i meni lepo, ej-ha uživancija. Verpvatno da uz neko teško mesište ovo još bolje funkcioniše.Voleo bih da čujem šta forumski eksperti misle o ovom, naročito ako drugačije misle od mene.
primljen si u krug eksperata, samo kazi jel si gutao budjavo ili si ispljunuo :lol:
Link to comment
primljen si u krug eksperata, samo kazi jel si gutao budjavo ili si ispljunuo :lol:
Gutao sam sve! :lol: Inače, taj ukus buđi mi je bio vrlo gotivan.Usput, nešto kasnije je gutanje, dovelo do potpune nemogućnosti da se na bilo koji način oceni kvalitet poslednjih desetak vina koja sam probao, štaviše hvatao sam sebe u neznanju koje uopšte vino trenutno pijem.Nego, jel si ti pio pomenuto vino? Kakvo ti je?
Link to comment
ma jok, poslednjih dana cevcim neko CG sirce na temu domaceg vranca iz petolitarskog kanistera
Niko čašu meda ne popi, dok je čašom žuči ne zagrči. Tako ti je to s gutanjem
Link to comment
  • 2 weeks later...

Za Hippie i sve devojchice jedan ODLICHAN roze u roze flasi chak je pampur roze :wub:sto se sadrzaja tiche ja ne znam kako se ove sorte prevode, tek: CEPAGES : 35% Syrah, 35% Grenache, 30% Cinsault.Sveze, pravo letnje vino, mirise na agrume ali opet ne previse suvo vino. Ipak, svezina ostaje naglasena samo sto je obogacena i lepim vocnim notama.savrseno je islo uz jedan lep rizoto i vocnu torticuuz to i cena od 8Eda mi ga je neko poklonio odusevila bih se, ovako sam ga sama sebi poklonila )L?arrosoir ? ros? n?4DSC02702.jpg

Link to comment

fala msm... ali uff sta sam ja danas probala kod Amisa bemtizivot, neche da prodaju.. vino.... kakvo u zivotu mom nisam probala... mislim da sam one fine ljude prepala izbecivsi se posle jednog gutljaja.. nisam mogla da verujem..... ko da je neko rajsko grozdze u obliku vode proslo svud kroz mene.. nikad nisam osetila takav/snazan i predivan ukus grozdza niti u jednom vinu do sada.. moram da nadzem neki trik da mi ono prodaju.... ono je........ :Hail:

Link to comment

Corte Real, 2000, cabernet y tempranillo, ako neko probo ovo, molim impresije.edit: proguglah, nagrada cak i u Belgrado! cool.gif Izes nagrade, al ova je bas sa tezinom...ordenje

Edited by C žeton
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...