Jump to content
IGNORED

Strana vina


Zverilla

Recommended Posts

Samo da ti kazem da si jebala jeza kad vide sta preporucujes.
obrni, okreni, cega god se do`vatim - zavrsim s nakostresenim jezom :lol:
dozvoli, to je albali, ali gran reserva... :s_d: kod nas čak i skup, tipa 15 jura ili čak i više. za te pare condado oriz crianza i plus imaš za grickalice.
kako bi trebalo da razumem ovaj tvoj osvrt? :unsure: ne znam koliko je jura ni ovde niti bilo gde drugde, poklonjeno mi je. s obzirom na lokalnu ponudu i potpuno sulude cene, sve sam manje sklona eksperimentima <_< ne zna se dal` su gori ovi domaci nadobudni vinari (cast izuzecima koji se na prste 1 ruke mogu nabrojati), ili ovih nekoliko `strucnjaka`, vlasnika prodavnica vina. kapiram da koriste ovdasnju pokondirenost, sto je sasvim legitimno.na nesto manje od pola flase imam da izjavim da je malo vise oporo za moj ukus, ali nije katastrofalno; susretala sam se i sa mnogo gorim, ali i sa neuporedivo boljim. ne bih da dajem konacni sud, ali mislim da nije trebalo nista da otvaram posle Aureliusa. videcemo sutra-prekosutra ^_^
Link to comment

vidis da si i sama dosla do istih zakljucaka vezanih za taj albali. hebes medalje, to je teska konfekcija: za najvibrantniju evropsku vinsku zemlju poslednjih godina, to je daleko ispod standarda cak i prosecne madridske samousluge. imas mnogo zanimljiviji izbor (npr ovo sto ti je larko napisao) mada je daleko od toga da je spanija dovoljno zastupljena u nasim vinarijama....PS. na odlikovanja ne obracaj paznju, ima ih i rubin i terra lazarica onoliko....

Link to comment

@ gazza:mozda ce zvucati neverovatno, ali paznju obracam samo na licni utisak. u svakom slucaju, hvala na savetu,btw. veceras se moje izbegavanje ovog & bratskog mu topica najzad i potvrdilo kao opravdano <_<edit: multitasking=zbrlj

Edited by Cruella De Ville
Link to comment
Pa zezamo se, sto se domah ljtuis?
ne ljutim se, daleko bilo, samo imamo razlicite pristupe i vidjenje toga kako bi 1 topic koji se bavi uzivanjem trebalo da izgleda. a na ovom je atmosfera krajnje neobicna ;)
Link to comment

Ovo nisam probao ali bih,Blue Mountains in Walla Walla Washington, Charles Smith, K-vintners, top 10 syrah in America. Lik mora da je dobar drugar od bad music-a... iliti good wine made by bad people:CharlesSmith1.jpgCharlesSmith.jpga, njegova vina, The Creator, Holly Cow, Kung Fu Girl, Boom- Boom:creator.jpg, Holycow.jpg, kungfugirl.jpg, 2006-BOOM-BOOM-Front-Label.gifRaspon cena mu je od nešto ispod 10$-50&, uglavnom. Ima još raznih proizvoda, Grill House, Fish House (imena vina), itd.

Edited by C žeton
Link to comment
obrni, okreni, cega god se do`vatim - zavrsim s nakostresenim jezom :lol: kako bi trebalo da razumem ovaj tvoj osvrt? :unsure: ne znam koliko je jura ni ovde niti bilo gde drugde, poklonjeno mi je. s obzirom na lokalnu ponudu i potpuno sulude cene, sve sam manje sklona eksperimentima <_< ne zna se dal` su gori ovi domaci nadobudni vinari (cast izuzecima koji se na prste 1 ruke mogu nabrojati), ili ovih nekoliko `strucnjaka`, vlasnika prodavnica vina. kapiram da koriste ovdasnju pokondirenost, sto je sasvim legitimno.na nesto manje od pola flase imam da izjavim da je malo vise oporo za moj ukus, ali nije katastrofalno; susretala sam se i sa mnogo gorim, ali i sa neuporedivo boljim. ne bih da dajem konacni sud, ali mislim da nije trebalo nista da otvaram posle Aureliusa. videcemo sutra-prekosutra ^_^
stvarno sam se šalio, post sam napisao samo zato što je bghost najavio da će te ovde 'dočekati na nož'.ja u suštini o vinima pojma nemam, ne samo u odnosu na indyja, već i na druge ljude koji su popili hektolitre više. nemoj da nam begaš, nismo bre snobovi. videćeš da se ovde hvale i vina od 200 dinara, a pljuju skupa.vino je stvar ukusa i apsolutno možeš da ga oceniš kako god ti volja. dakle, samo cepaj i piši. ja ću valjda za koji dan ponovo biti u mogućnosti da se vratim rdečem. prinudna apstinencija me ubi...
Link to comment

Gde se dede romantika u pogledu vinskih etiketa? Recimo neki šato u pozadini, pergament hartija, lirski nazivi...Ovo su proizvodi prvog komšije onog bajkera odozgo, Christof Baron, Cayuse vineyards (cayuse, indijanski=kamenje):The Widowmaker, Flying Pig (dobro ste pročitali), Bionic Frog, ima recimo i Grenache God Only Knows (ne nađoh foto)widowmaker.jpg, flyingpig.jpg, bionicfrog.jpgTip je veoma tražen i vinca su mu od 50$ pa do 200, 300$ i dalje. Nije mu velika proizvodnja i ima listu čekanja za listu čekanja! :mellow: Sve je unapred rasprodato.edit: bilo mi zanimljivo, pa reko da podelimo...

Edited by C žeton
Link to comment
MARQUES DE RISCAL stigo u Srbiju1885 din VP cena, mnogo kume
bas se pitao onomad kada sam video flasu u divihaha, kakva ugradnja, tricavih 200 postozadnji put kad sam ovo kupovao bilo je reda velicine 10.50E za 2004 rezervu
Link to comment
MARQUES DE RISCAL stigo u Srbiju1885 din VP cena, mnogo kume
15 jura je u austriji, dakle 1200 dindži. stvarno velika ugradnja...mada, samo da napomenem da smo ovde ishvalili adegu, koja je otprilike 10 jura u EU, a kod nas se valja za 1800 i nažalost je, obzirom na ostatak ponude, još uvek jedan od bestbajeva.
Link to comment
15 jura je u austriji, dakle 1200 dindži. stvarno velika ugradnja...mada, samo da napomenem da smo ovde ishvalili adegu, koja je otprilike 10 jura u EU, a kod nas se valja za 1800 i nažalost je, obzirom na ostatak ponude, još uvek jedan od bestbajeva.
12.99? u zemlji porekla u samiski. na internetu, reserva 2003 - 14.30?takodje:marqu?s de murrieta - reserva - 16.95?vi?a tondonia - reserva - 17.50?muga - reserva - 22.25?za probirljive paladare el vino ?nico. :rolleyes:
Link to comment

moram jedan hvalospev na brzaka3 stonessauvignon blancnew zealand 2007ne znam da li ovo ima u srbiji, kupila zena naslepo na heathrowu (dopala joj se etiketa :wub: ) u varijanti 3 flase za 15 funti, sto ce reci ovo je ispalo oko 6.5 evara.davno me jedno belo vino pristojne cene nije ovako pokosilo. sveze, definisano, naglasene prijatne ostrine u ukusu, skoro na granici teritorije dobrog rizlinga po toj direktnosti ukusa. apsolutno bez ikakvih suvisnih tonova, bez barika, cisto - uz fine arome kore lajma i trunke zacinskog bilja. mora da se pije odmah, ne ostavljajte otvorenu bocu nepopijenu - noc u frizideru ce mu dosta poremetiti balans.ko se mota po free shopovima i trazi idealno letnje belo, neka proba.ThreeStonesSauvignon_l.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...