Jump to content
IGNORED

Strana vina


Zverilla

Recommended Posts

(Takodje je "enography" i proucavanje lika i dela Brian Eno-a, ali to je za ptf Muzika ;-))
da, ovo sam saznao kad sam pokušao da izguglam podatke :lol: nego, od poluinformacija koje sam uspeo da pokupim po knjigama i netu, zaključio sam da je enografija pisanje o vinu uopšte, a oenografija opisivanje i pisanje o vinskim regionima. ili sam u krivu? :huh: Edited by banatjanin
Link to comment
nego, od poluinformacija koje sam uspeo da pokupim po knjigama i netu, zaključio sam da je enografija pisanje o vinu uopšte, a oenografija opisivanje i pisanje o vinskim regionima. ili sam u krivu? :huh:
Ako se iskljuci gos'n Brian, prefiks Eno je isto sto i Oeno (prvo je americki, a drugo britanski engleski, a i sire internacionalni spelling, tj ono sto bi Francuzi napisali kao ?no).
Link to comment
Ako se iskljuci gos'n Brian, prefiks Eno je isto sto i Oeno (prvo je americki, a drugo britanski engleski, a i sire internacionalni spelling, tj ono sto bi Francuzi napisali kao Œno).
ај гат ит. тенкс.
Link to comment

now pijing:kupljeno u finovino;)CHAKANA, cabernet sauvignon 2007argentinajedini novi svet u ponudi nove vinoteke na beogradskom trzistu, dobro izabrani best buy argentinac (770 regularna vina, oko 1300 rezerve).... vrlo robustan kaberne, sat vremena minimum provetravanja pre konzumacije, oprez na nosu s obzirom na puno alkohola (14%).... jak i masivan ukus, nesto izmedju marele i zrele borovnice u zavrsnici, sa dosta zacina u nosu... s obzirom na mladost (2007), deluje kao da nije bas sve leglo na svoje mesto, a u tom slucaju ovo bi mogao da bude ubica za pristojne pareimam utisak da bi ovo moglo da skine ove uobicajene new world best buy varijante kod nas sa tronai zagolicalo me da probam tu njihovu rezervu iz starih vinograda.imam i syrah od iste fele za probu... vise o tome nakon vikenda;)

Link to comment

Bio sam na promociji gore pomenutih CHAKANA vina prosle subote. Jedina dva koja nesto vrede su osnovna linija syrah (koju Gazza tek treba da proba) i Malbec reserva iz skuplje verzije za 1190 dingera. Osnovnu verziju Malbeca treba izbegavati u sirokom krugu jer je vino puno kiselina koje grebu i stipaju u grlu, Syrah je ok, nista specijalno, vocne arome vise preovladjuju na ukusu. Nema zacina koji su karakteristicni za Syrah. Cabernet je za nijansu bolji od Malbeca, znaci nista narocito.Rezerva linija ima dva vina Malbec i Cabernet. Malbec je za sve bio najbolje vino na degustaciji, pitko, punog ukusa, vocne arome, tanini na mestu.Cabernet su dve flase bile sa manom tako da je tek treca bila ok, ali je vino razocaralo, osnovna linija je bolja od rezerve.Velika mana celog dogadjaja je sto su vina bila otvorena 5 minuta pre posluzivanja i pored vajnih sommeliera Srbije koji su bili na degustaciji, i sto je Zdravko Brkic nalickani duvadzija tompusa koji je vodio program, svo vreme duvao u isti tako da nikakve mirise u vinu nisi mogao da osetis sem vanile i duvana koji su se osecali u celoj prostoriji. Tako da samoprozvanim strucnjacima za vina koji duvaju tompuse za vreme degustacije trebe preporuciti da duvaju ...ac, da bi ljudi mogli da ocene vina kako treba.Sve u svemu najbolja je bila muzika u klubu za vreme degustacije, neki nas bend koji svira Argentinsku muziku.

Link to comment
Velika mana celog dogadjaja je sto su vina bila otvorena 5 minuta pre posluzivanja i pored vajnih sommeliera Srbije koji su bili na degustaciji, i sto je Zdravko Brkic nalickani duvadzija tompusa koji je vodio program, svo vreme duvao u isti tako da nikakve mirise u vinu nisi mogao da osetis sem vanile i duvana koji su se osecali u celoj prostoriji. Tako da samoprozvanim strucnjacima za vina koji duvaju tompuse za vreme degustacije trebe preporuciti da duvaju ...ac, da bi ljudi mogli da ocene vina kako treba.
:lol:
Link to comment

ovo sto sam ja veceras otvorio, cabernet sauvignon, ogromna razlika posle 1 sat a narocito posle 2 sata.kao sto sam i napisao, vino je konfuzno odmah nakon otvaranja, puno alkohola u nosu, sto se rascisti posle sat vremena i proradi

Edited by gazza1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Bez namere da bilo koga reklamiram, evo šta neki lik, na svom blogu misli o vinima, čija će promocija biti večeras i sutra u Patrijarha Varnave:Cape Mentelle Sauvignon blanc semillon 2006Cape Mentelle Cabernet Merlot 2005što se tiče ovog drugog možda sam omašio...Cene, pa sigurno kod nas precenjeno. Prvo je 2400, drugo 2800. Cene su još i promotivne.Usput, bloger daje i svoju listu quaffer-a ispod 15$.Pošto je u pitanju Australija, dobro bi došlo jedno Indy mišljenje. :)

Edited by C žeton
Link to comment

Hvala, ovo je bio ekspres ripost! :D Još sam editovo, nisam ni video da je komentar već tu!

Edited by C žeton
Link to comment
14615_0.jpgfabelhaft 2006 douro, portuguesh naravnoblend nekih crnih sorti za koje nisam siguran šta su tačno, Tinta Roriz, Touriga Franca, Tinto C?o i Tinta Barrocapazar za 9,99 u weinco, esterrajh, što znači da sigurno može i za manje negde drugde. punch je super ali nije divlji.vrlo new world - voćno, mlado, puno, sočno. dugo na kraju. živelo dobro vino po poštenim cenama.
Link to comment
14615_0.jpgfabelhaft 2006 douro, portuguesh naravnoblend nekih crnih sorti za koje nisam siguran šta su tačno, Tinta Roriz, Touriga Franca, Tinto C?o i Tinta Barrocapazar za 9,99 u weinco, esterrajh, što znači da sigurno može i za manje negde drugde. punch je super ali nije divlji.vrlo new world - voćno, mlado, puno, sočno. dugo na kraju. živelo dobro vino po poštenim cenama.
Kako cudan naziv za vino iz Portugalije :rolleyes: Fabelhaft na nemackom znachi nesto kao "bozanstveno,jedinstveno,bajkovit?,mozda i legendarno"
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...