Jump to content
IGNORED

Strana vina


Zverilla

Recommended Posts

Arame, to je izvozna etiketa (Barrique Keller 1890), nema je u Australiji - izgleda je za nemačko tržište. Generalno bi Shiraz iz Barossa Valley trebalo da je dobar, premda je ovaj konkretno malo isuviše u "budžet" kategoriji da bi se davale garancije. Trebalo bi da ima zanimljive arome, jedino bi moglo da bude za nečiji ukus previše barrique-a (tj. hrastovine). 7 eu nije mnogo, ja bih probao, pa šta bude.

Link to comment
casillero.jpg Casillero del Diablo Shiraz 2006 (Chile)Imaju prilično cool site (a i naziv, "đavolov skver") Prodaje se za A$15 (9 eu) u Australiji. Za razliku od primerka sa slike, ovde ide pod zavrtačem. Za mene zanimljiv širaz, manje voćast od mnogih australijskih. Tamno rubin boje, ali transparentan, buke kupine, crne masline, biber i gorka čokolada. Ukus je zaokružen i pikantan, srednje dug do dug finiš, mekani tanini, od voća šljiva i kupina. Dobar odnos kvalitet : cena. Edited by Indy
Link to comment
casillero.jpg Casillero del Diablo Shiraz 2006 (Chile).
oho, pa to je ovde dobro poznato kao brend. istina, nema širaza, već samo kabernea i merloainteresantno je da je cena ista kao i kod tebe, dakle od 7 do 10 evra, kako gdeiako je mnogima ovde Kasiljero sinonim za off-trade konfekciju, ja se za te pare još uvek radije uhvatim za njega, nego za mnoga domaća vina.medjutim, ima ta vinarija Concha Y Toro i mnogo ozbiljnije brendoveinače, u stanovitim vinotekama, jedno od omiljenih vina kod onih koji ga kupuju za slavu. :s_w: Edited by banatjanin
Link to comment

kasiljero je statusni simbol u danasnjoj srbiji. inace potpisujem ovo sto banatjanin kaze, spram srpskih vina, uvek radije kasiljero u kafani, narocito posto me je veceras prosao novi talas otreznjenja u to sta nam radovanovitji i ini prodaju za koje pare. probah krajnje skeptican nekakvo crveno kosovsko vino iz donje kruse, sverc preko grane u kanisterima, nefiltrirano, ali avaj.... suvoce i mekoce kakvu nema nijedno komercijalno srpsko vino koje covek moze da kupi u radnji za bilo koje pare, oskorusa i malo divlje kupine na jeziku. cena? 150 din litar, isporuka u koriscenim plasticnim bocama od 2l. jedan od jacih utisaka u poslednje vreme, narocito ako covek pripazi da mu u casu ne uleti blatnjavi talog.

Link to comment

dobar savet. moj prijatelj je odlucio da naruci 200l ovoga posto je kupio bure od inoksa za svoj podrum na fr. gori. verujem da ce mu trebati filter, ne bih primetio da se u jednoj vinskoj casi na kraju veceri koju sam stavljao u masinu nije nasao talog kakav nisam video u zivotu, uopste ne preterujem kada kazem blato.

Link to comment
Nije to blato, nego sveta srpska zemlja! :wink:
eto razloga da se zakunemo u to vince, cije god prljave nozice da su muljale grozdje... nego cork, jel si ti cuo za to vino, nemoguce je da ti je promaklo a da ga nisi "ocarinio".... Edited by gazza1
Link to comment

au, upravo pijem vale da judia, tinto 2005 castelao, za 564 kinte u srpskoj kući vina. smoothie od 13,5, savršeno izbalansiran, bije razne kasiljere i slične za šest dužina. hvala kepi na preporuci, a ja mogu samo da zamislim koja je ovo džabaleska u portugaliji.masivni rispekt za vredne i negramzive portugalske vinogradare.

Link to comment
au, upravo pijem vale da judia, tinto 2005 castelao, za 564 kinte u srpskoj kući vina. smoothie od 13,5, savršeno izbalansiran, bije razne kasiljere i slične za šest dužina. hvala kepi na preporuci, a ja mogu samo da zamislim koja je ovo džabaleska u portugaliji.masivni rispekt za vredne i negramzive portugalske vinogradare.
Jos kad bi imao cd Amalije Rodrigez da pustis...
Link to comment

Hteo bih da kupim neki sampanjac za koji sam spreman da potrosim 2000 dinara. E sad, posto nisam imao prilike da isti kupujem previse cesto potreban mi je savet. Znaci gde i koji sampanjac kupiti u bg-u?Pozdrav

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...