Jump to content
IGNORED

No job, no money, you're f***ed


Indy

Recommended Posts

nema hleba bez motike, porucuje stari roubiniThere's really just one hope for our leaders to turn things around: a bold prescription that increases the fiscal stimulus with another round of labor-intensive, shovel-ready infrastructure projects, helps fiscally strapped state and local governments and provides a temporary tax credit to the private sector to hire more workers. ovde

Link to comment
  • Replies 374
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    66

  • iDemo

    31

  • fonTelefon

    23

  • cedo

    15

Top Posters In This Topic

Covek je potpuno u pravu. A i lepo je malo obnoviti infrastrukturu, neke stvari zapustene jos od 50ih godina proslog veka.Dobili i moja drzava i grad federalne stimulus $ jos proletos da srede puteve, i jos tamo negde u Aprilu stvorile se narandzaste barijere, kamioni, valjci, i ostala masinerija. Zastoji uopste nisu bili strasni, jer ekipa uglavnom radila (i jos radi) nocu. Kako je lepo voziti po autoputu bez rupa, sve sveze asfaltirano, milina bre! :D

Link to comment
I sta ce biti kada se izgrade i obnove svi putevi, mostovi, trotoari i sve ostalo? Oce li se onda graditi "bridges to nowhere" kao u Japanu?
Ne znam sta ce biti, ali recimo imam nekoliko predloga na (mom)lokalnom nivou:1. uvodjenje wifi hotspots na nekoliko gusto naseljenih i/ili bolje posecenih mesta u gradu2. subsidy elekticnim kompanijama da zakopaju vecinu ili sve visece nadzemne kablove tako da se ne desi da ceo grad ili bar veci deo nema struju svaki put kad naidje uragan ili zimska ledena oluja3. ulaganje u poboljsanje javnog prevoza s akcentom na izgradnju lake regionalne zeleznice (light rail)Uglavnom, stvari koje uz nove poslove donose poboljsanje kvaliteta zivota za nas koji placamo porez :)
Link to comment
Uglavnom, stvari koje uz nove poslove donose poboljsanje kvaliteta zivota za nas koji placamo porez :)
Osim sto svi zajedno ne placate dovoljno poreza za sve ono sto je vec u budzetu i treba da se plati, a kamoli za sve ovo drugo cega jos nema a sto si nabrojao.Lako je kinezima da stimuliraju, ljudi imaju najvece devizne rezerve na svetu, dok je USofA konstantno u deficitu, a frka s parama je skoro na svakom nivou vlasti. Edited by hazard
Link to comment
  • 3 weeks later...

Dakle, pakao!Kod mene 30% svrsenih MBA's pakuje kofere i ide u Hong Kong, Juznu Koreju, Singapur...Pitala sam za uslove i mogu reci da su plate povelike, a bogami i bonusi koji se nude. Plus su uslovi zivota jeftiniji nego u Londonu ili Parizu.Academic Job Market takodje. Problem je sto je svima zelja bila da rade u Investment Banking, a sad idu u raznorazne strategic consalting vode...I zenama se ne ide na dvogodisnje - trogodisnje ugovore u Koreju. Lakse je muskarcima, oni se lepo provode u Aziji, a mi smo nakon graduation sve u nekih 28 - 32 godina kada nije bas tako lako odseliti se tamo.

Link to comment
Dakle, pakao!Kod mene 30% svrsenih MBA's pakuje kofere i ide u Hong Kong, Juznu Koreju, Singapur...Pitala sam za uslove i mogu reci da su plate povelike, a bogami i bonusi koji se nude. Plus su uslovi zivota jeftiniji nego u Londonu ili Parizu.Academic Job Market takodje. Problem je sto je svima zelja bila da rade u Investment Banking, a sad idu u raznorazne strategic consalting vode...I zenama se ne ide na dvogodisnje - trogodisnje ugovore u Koreju. Lakse je muskarcima, oni se lepo provode u Aziji, a mi smo nakon graduation sve u nekih 28 - 32 godina kada nije bas tako lako odseliti se tamo.
Kao sto rekoh ranije, sa tvojom diplomom, nema problema za Britaniju po biznis skolama (ekonomija je drugacija). Naravno, akademske plate za pocetak su smesne ako hoces odmah u LBS, na primer, ali je fleksibilnost prilicna. Skokni do www.jobs.ac.uk, ako te zanima.Za Aziju znam, neke kolege idu tamo honorarno ali me, iz nekog razloga, ta kultura nikad nije privlacila.No, sta bi sa menjanjem Srbije? Je l' to ostaje kao glavna opcija ili kao hobi?
Link to comment
No, sta bi sa menjanjem Srbije? Je l' to ostaje kao glavna opcija ili kao hobi?
Ma ja se vracam, to je izvesno. Nego, komentiram kakvo je stanje po pitanju poslova.
Link to comment
eraze, glupo mi je vise da pisem o tome. :(ima jedno 30 postova na temu "mau se vraca kuci". sve jedno, bice ti drago kad se vratim... :)
:)A pardoniram nisam ispratio. Ja sam se vratio pre nekog vremena i jedan dobar period nije bilo dana da nisam zazalio. Sad cu verovatno ubrzo nazad pa mi lakse pada.Bice mi drago, plasim se samo da nece tebi biti drago ubrzo. Edited by Eraserhead
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...