Jump to content
IGNORED

No job, no money, you're f***ed


Indy

Recommended Posts

zato je amerika velicanstvena! gradovi i kompanije slobodno propadaju, ljudi gube i nalaze posao, i sele se za boljim, sve ima prirodne cikluse i niko ne traci energiju da place za prostim mlekom i razmatra kako "zadrzati mlade na selu". civilizacija napreduje, gradovi se radjaju i umiru.zato, ziveo pad detroita, ziveli buduci gradovi i centri, zivela postindustrijska amerika, i zivela jeftina roba iz azije!
Nadam se da imas dobro osiguranje sa pokrivenim dugorocnim smestajem u instituciji kad te jednom tresne to cemu sad hejlujes.
Link to comment
  • Replies 374
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    66

  • iDemo

    31

  • fonTelefon

    23

  • cedo

    15

Top Posters In This Topic

zato je amerika velicanstvena! gradovi i kompanije slobodno propadaju, ljudi gube i nalaze posao, i sele se za boljim, sve ima prirodne cikluse i niko ne traci energiju da place za prostim mlekom i razmatra kako "zadrzati mlade na selu". civilizacija napreduje, gradovi se radjaju i umiru.zato, ziveo pad detroita, ziveli buduci gradovi i centri, zivela postindustrijska amerika, i zivela jeftina roba iz azije!
da, divno! dole stalno zaposlenje, krov nad glavom, sigurnost, kome to treba! bas je velicanstveno gledati kako neko drugi najebava!
Link to comment
da, divno! dole stalno zaposlenje, krov nad glavom, sigurnost, kome to treba! bas je velicanstveno gledati kako neko drugi najebava!
sigurnost je istorija (tj istorija ta iluzija o sigurnosti), sto se pre prilagodis bolje za tebe. ovo je ujedno odgovor telefoncetu.
Link to comment
sigurnost je istorija (tj istorija ta iluzija o sigurnosti), sto se pre prilagodis bolje za tebe. ovo je ujedno odgovor telefoncetu.
Objasni to stanovnicima Skandinavije, npr...Istorija je jer je neko tako odlučio, a ne zato što to tako mora...
Link to comment
sigurnost je istorija ...
Kako za koga. Za elitu menadzera nema zime - oni su savrseno sigurni. Cak i kad upropaste kompaniju koju vode, dobiju zlatni padobran. Nesigurnost je vrlo asimetricna, skoro sva je na strani boranije. Kazes, u Americi "kompanije slobodno propadaju" - pa, nije bas. Ako si dobro povezan, nema da brigas. Kao u komunjizmu, skoro."Everybody knows, the fight is fixed, the poor stay poor, and the rich get rich".
Link to comment
da, divno! dole stalno zaposlenje, krov nad glavom, sigurnost, kome to treba! bas je velicanstveno gledati kako neko drugi najebava!
Pa najebavamo i mi(svi post-komunisti istočnoevropsk, kakogod) i to mnogo gore. Oni kad najebu oni znaju šta će i gde će. U americi postoje hiljade napuštenih gradića, još iz perioda zlatne groznice, hiljade napuštenih farmi iz doba Velike depresije, Detroit itd.Jbg kukaju i oni. Ipak ljudi su se navikli na migraciju od davnina. Za boljim poslom, za boljim mestom. Muka ih naterala. Niko ne kaže da je to dobro. Uvek je bolje stalno zaposlenje, ali šta kad nema?
Link to comment
Objasni to stanovnicima Skandinavije, npr...
ne trebam, svi su tamo culi za stiega larssona...tj, znam za jadac, pa necu da ulazim u beskrajne rasprave.
Istorija je jer je neko tako odlučio, a ne zato što to tako mora..
ne slazem se, zakoni zivota su ono sto jesu bez obzira sta ti odlucis.
Link to comment
Kako za koga. Za elitu menadzera nema zime - oni su savrseno sigurni. Cak i kad upropaste kompaniju koju vode, dobiju zlatni padobran. Nesigurnost je vrlo asimetricna, skoro sva je na strani boranije. Kazes, u Americi "kompanije slobodno propadaju" - pa, nije bas. Ako si dobro povezan, nema da brigas. Kao u komunjizmu, skoro.
potpuno si u pravu. daleko je od savrsenstva. mada, nisam sigurna da oni menadzeri gledaju na sigurnost kao i ti. npr. nekima gubitak statusa predstavlja veliku nesigurnost i u nekim slucajevima vodi u samoubistvo. neki su kao macke, i uvek se docekaju na noge. ne mozes im bas nista, jednostavno survivers.
"Everybody knows, the fight is fixed, the poor stay poor, and the rich get rich".
ovo jednostavno nije tacno.some poor stay poor, some don't, some rich get richer, most squander wealth in few generations. we all get richer, healthier and live longer, all the time. radije bih bila siromasna danas, nego imucna u 18. veku ;) Edited by rajka
Link to comment
ovo jednostavno nije tacno.
Delimicno je pesnicka sloboda, ali glavnim delom - the fight is fixed - je savrseno tacno.(PS. Mani me sa podmetacinama... ja se nigde nisam zalagao za vracanje u 18. vek, pa takve vrckave dosetke sacuvaj za sebe - umesto toga, uposli straight talk: reci da je tebi ovako dobro, a sto drugima nije, ko ih jebe. Vise bih te cenio). Edited by Indy
Link to comment
Delimicno je pesnicka sloboda, ali glavnim delom - the fight is fixed - je savrseno tacno.(PS. Mani me sa podmetacinama... ja se nigde nisam zalagao za vracanje u 18. vek, pa takve vrckave dosetke sacuvaj za sebe - umesto toga, uposli straight talk: reci da je tebi ovako dobro, a sto drugima nije, ko ih jebe. Vise bih te cenio).
pa sada ti meni podmeces. nigde nisam rekla da je meni dobro, niti rekla (a ni pomislila) da mi se jebe za druge. nisam rekla (ni pomislila) da se ti zalazes za vracanje u 18. vek. cemu ovakav ton, pogotovo sto sam se u principu slozila s tobom? :o rekla sam da sigurnosti nema, i ja sam zrtva te "nesigurnosti" koliko i ti, mozda malo manje ili malo vise (posto te ne poznajem), ali u principu svi koji zivimo na zapadu (gde sada ubrajam i srbiju) smo tu negde. Edited by rajka
Link to comment
pa sada ti meni podmeces. nigde nisam rekla da je meni dobro, niti rekla (a ni pomislila) da mi se jebe za druge. nisam rekla (ni pomislila) da se ti zalazes za vracanje u 18. vek. cemu ovakav ton, pogotovo sto sam se u principu slozila s tobom? :o rekla sam da sigurnosti nema, i ja sam zrtva te "nesigurnosti" koliko i ti, mozda malo manje ili malo vise (posto te ne poznajem), ali u principu svi koji zivimo na zapadu (gde sada ubrajam i srbiju) smo tu negde.
ma ti uopste ne znas sta pricas, prvo slavis nesigurnost, sada kazes da si njena zrtva.ignore
Link to comment
ok, izvini ako sam te povredila neopreznim pisanjima, nije mi bila namera da se bavim podmetacinama i hvala na razmeni.
Ja kazem da je igra namestena, da je sudija potkupljen, da je trener medju prvotimce uvrstio nekoliko svojih rodjaka te da ce, posle ponovo izgubljenog sampionata, biti dodeljen drugom timu da ga vodi a za nesto vecu platu plus bonus, dok ce nekadasnjim golgeterima koje sad izdaju kolena i koji nisu niciji rodjaci mesto prodavca kokica ispred stadiona biti nedostizno. I ti mi na to kazes, ma sve je to kul, ultramegasuper, daleko je bolje to nego kad su gladijatorima hranili lavove. Super razmena. :)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...