Jump to content
IGNORED

No job, no money, you're f***ed


Indy

Recommended Posts

  • Replies 374
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    66

  • iDemo

    31

  • fonTelefon

    23

  • cedo

    15

Top Posters In This Topic

Ako ti ja tamo dodjem, metnucu te na razanj da nahranim malo gladnih penzionera.
Kako god okrenes penzosima se obecava ...... :D Moram da ti kazem da se po klinikama ako debelo ne potplatis tretiraju gore od SMradovog doba.
Link to comment
ko moze da priusti da se vrati ima roditelje debelo zasle u penziju, a ti si prespavao izbor nove republicke vlade? Budzet dopunjuje penzije debelo. Pre neki dan je navedeno valjda u blicu da je na to potroseno vise para nego sto su kvinslinzi uzeli za rasprodaju 60 posto privrede Srbije.
samo se dopunjuje penzije onih kojima su deca van srbije ili svima?da li to vazi za penzionere koji su celog zivota radili, pa im milosevic potrosio fond ili za one koje nisu nikad radili? kaze neki od ministara da godisnje preko banaka udje iz dijaspore 4,9 milijardi dolara (koliko udje para mimo banaka niko ne zna), i da se vecina tih para potrosi na klasicnu potrosnju, tj. preko pdv-a ide direktno...gde...?
Link to comment
samo se dopunjuje penzije onih kojima su deca van srbije ili svima?da li to vazi za penzionere koji su celog zivota radili, pa im milosevic potrosio fond ili za one koje nisu nikad radili? kaze neki od ministara da godisnje preko banaka udje iz dijaspore 4,9 milijardi dolara (koliko udje para mimo banaka niko ne zna), i da se vecina tih para potrosi na klasicnu potrosnju, tj. preko pdv-a ide direktno...gde...?
da li ti stvarno verujes u te podatke. to je preko 10k po porodici u dijaspori.
Link to comment
da li ti stvarno verujes u te podatke. to je preko 10k po porodici u dijaspori.
zasto ne bih verovao?ti uzmi u razmatranje koliko god ti mislis da od dijaspore dospe u srbiju, pa se vrni na nesto drugo sto sam te pitao.
Link to comment
mogu misliti kakav bi bio docek za povratnike u srbiju."sta je? ister'o te svabo, a? sad ti valja srpski 'leba, pa bi od mog da otkines. aaaaa..."
Pre tog doceka sa crvenim tepihom, hlebom i solju, pojedinci se mogu suociti sa davno zaboravljenom besmislenom balkanskom birokratijom. Recimo, kako ce se neki 'povratnik' iz slobodnog sveta osecati u povodu toga da za posao u Srbiji (koji placa 900 eura plate mesecno) mora da nostrifikuje odredjeni dokument sa stranog univerziteta jedno 1800 mesta na rang listi ispred BU, da za to plati 1000 eura, i pritom ceka nepoznat broj meseci... a moze i da ne ceka toliko, ako se priseti davno zaboravljene vestine potezanja veza i vezica da bi se procedura ubrzala. Prosto je zapanjujuce kojom brzinom mogu i drugi planovi da postanu interesantni.
Link to comment
da li ti stvarno verujes u te podatke. to je preko 10k po porodici u dijaspori.
I, sta je tu cudno? Znaci svaka porodica u dijaspori salje u proseku $833 u Srbiju mesecno - to nije malo, ali nije ni neka velika cifra.Mislim, moj kolega koji je kao doktorant zaradjivao mizernih $1200 mesecno je svakog leta u Srbiju nosio 2-3 hiljade dolara svojima. A ima mnogo ljudi koji zaradjuju 5 puta vise. Pa ti vidi
Link to comment
I, sta je tu cudno? Znaci svaka porodica u dijaspori salje u proseku $833 u Srbiju mesecno - to nije malo, ali nije ni neka velika cifra.Mislim, moj kolega koji je kao doktorant zaradjivao mizernih $1200 mesecno je svakog leta u Srbiju nosio 2-3 hiljade dolara svojima. A ima mnogo ljudi koji zaradjuju 5 puta vise. Pa ti vidi
ma ne samo to.sad iz glave mogu da nabrojim 8 porodica (6 iz nemacke, 1 iz kanade, 1 iz uk) koji su u zadnje dve godine kupili stanove u beogradu ili novom sadu po cenama od 50-80k ?, sto je vec oko 500k ?.
Link to comment
Preterujes. Nostrifikacija diplome traje najvise sest meseci, godinu dana u retkim slucajevima.
off: da li je znano chime se tachno bave dok nostrifikuju?(mislim, ako nostrifikuju tempom kojim se sad akredituju, bob ih poziveo, nostrifikacija od godinice dana je warp speed nine :ph34r:) offov off
Link to comment
off: da li je znano chime se tachno bave dok nostrifikuju?
Mene jos vise zanima zasto nostrifikuju (ono sa cim se posao moze dobiti u vecini razvijenih zemalja bez nostrifikacije - koliko ja znam).
Link to comment
Osoba koja traži posao navodno ima sledeće veštine i zvanja:MBA Georgetown UniversityB.S. Colorado State UniversityManagement ConsultingOperations ManagementInternational BusinessProcess ImprovementConsumer Product ExperienceProduct Launch ProcessLeadership - CommunicationProven Business GrowthAnalytical Problem SolverKad je već toliki znalac, što ne pokrene sopstveni biznis?
Link to comment
zasto ne bih verovao?ti uzmi u razmatranje koliko god ti mislis da od dijaspore dospe u srbiju, pa se vrni na nesto drugo sto sam te pitao.
oces da ti ispostavimo i racun za zdravstvenu zastitu ostarelih roditelja koje placaju neradnici u ovdasnjima drzavnim i privatnim firmama? sve na konto tog pdva sumnjive velicine. kad si poslao 10K zelembaca godisnje? a za porez za promet nekretnina ce ranimo po celog jednog penzosa godinu dana, al nece ga lecimo. cuti i uzivaj dok je likova kao krkobabic.
Link to comment
Nostrifikacija ide u dva stepena. Prvi je na fakultetu, a drugi u rektoratu. Na osnovu dva primera iz okruzenja, dokumentacija ume da se uspava u rektoratu. Dobra veza ume da je instantno probudi.BTW, ne znam da li mislimo na istu komisiju za akreditaciju. Znam jednu u kojoj Protic i Vukadinovic i dalje stoluju.
pa to je sreca junachka da se uopshte stigne do rektorata. na osnovu 1 osobe iz shireg okruzenja. ni 1 oxford im nije bio dosta dobar za docentsko mesto :s_w:sto nam govori sta? povratnici su nayebali na svim nivoima. mi ne prashtamo ni letovanje u banji vrujci, a kamoli neke tamo belosvecke univerzitete! a za komisiju ne znam dal je ta. od drzavnih tela treba strepeti, ma ko u njima sedeo :ph34r:
Link to comment
oces da ti ispostavimo i racun za zdravstvenu zastitu ostarelih roditelja koje placaju neradnici u ovdasnjima drzavnim i privatnim firmama? sve na konto tog pdva sumnjive velicine. kad si poslao 10K zelembaca godisnje? a za porez za promet nekretnina ce ranimo po celog jednog penzosa godinu dana, al nece ga lecimo. cuti i uzivaj dok je likova kao krkobabic.
da skratim pricu.sve i da nijedan dijasporac ne salje ni cent kuci, drzava srbija je duzna da isplacuje penziju, uskladjuje tu penziju i placa zdravstvenu zastitu roditeljima dijasporaca jer su ti roditelji tu penziju i to zdravstveno osiguranje zaradili u srbiji. to su neka osnovna ljudska prava.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...