Jump to content
IGNORED

No job, no money, you're f***ed


Indy

Recommended Posts

  • Replies 374
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    66

  • iDemo

    31

  • fonTelefon

    23

  • cedo

    15

Top Posters In This Topic

Kad je već toliki znalac, što ne pokrene sopstveni biznis?
Mozda je u tolikim skolama naucio i onu statistiku da jedno 80% zapocetih malih biznisa propadne i ne doceka ni 2. godinu postojanja. :D(A citavih 95% novih proizvoda je mrtvorodjeno - ajd' da nisam dzabe ucio skole, da prodajem znanje na forumu).Zajebano, bre. I ja bi' pokrenuo sopstveni bizMis, ali to mi se cini jednim od ekstremnih sportova. Kao onaj Francuz sto se penje na solitere bez da se priveze.
Link to comment

Hehe, ma znam... ;) Samo primećujem nesklad između 1 napucanog rezimea i nedostatka mooda da pokrene sopstveni biznis, kad već niko neće da ga angažuje.Inače, ova kriza jeste pogodna za preduzetnike koji su sposobni da preuzmu deo tržišta od tromih, skupih i nefleksibilnih kompanija.

Link to comment
da skratim pricu.sve i da nijedan dijasporac ne salje ni cent kuci, drzava srbija je duzna da isplacuje penziju, uskladjuje tu penziju i placa zdravstvenu zastitu roditeljima dijasporaca jer su ti roditelji tu penziju i to zdravstveno osiguranje zaradili u srbiji. to su neka osnovna ljudska prava.
to jednostavno nije tacno ne postoje takva ljudska prava. dva primera pronadji ovdasnje diskusije na racun krkobabica kad su bili izbori i 75% penzija/plata i recimo slovenija ne hebe ni dva posto ta ljudska prava penzose koji su rmbacili i njima placali doprinose, a koji zive u srbiji nego mi placamo i za njih. to sto su zaradili penzionisani odavno je spiskano ako je ikad i moglo da pokrije obecana prava. ja samo ne vidim da ce sezavlacenje u moj dzep uskoro zaustaviti u srbiji svi su pomalo socijalisti. da ste vi jedini imam brdo poznanika ovde koji placaju minimalce, pausale i kukaju na skole, zdravstvo, puteve. da te cuje kakav republikanac da mu nameces takva ljudska prava odma bi te upucao.
Link to comment
Hehe, ma znam... ;) Samo primećujem nesklad između 1 napucanog rezimea i nedostatka mooda da pokrene sopstveni biznis, kad već niko neće da ga angažuje.Inače, ova kriza jeste pogodna za preduzetnike koji su sposobni da preuzmu deo tržišta od tromih, skupih i nefleksibilnih kompanija.
Ovaj clanak objasnjava deo problema. Mnoge od tih skola su samo kupovanje ulaznica. Nacices u tekstu ko su najveci poduzetnici i da li su mogli da sastave takav CV.http://www.timesonline.co.uk/tol/news/uk/e...icle5821706.ece
Link to comment
to jednostavno nije tacno ne postoje takva ljudska prava. dva primera pronadji ovdasnje diskusije na racun krkobabica kad su bili izbori i 75% penzija/plata i recimo slovenija ne hebe ni dva posto ta ljudska prava penzose koji su rmbacili i njima placali doprinose, a koji zive u srbiji nego mi placamo i za njih. to sto su zaradili penzionisani odavno je spiskano ako je ikad i moglo da pokrije obecana prava. ja samo ne vidim da ce sezavlacenje u moj dzep uskoro zaustaviti u srbiji svi su pomalo socijalisti. da ste vi jedini imam brdo poznanika ovde koji placaju minimalce, pausale i kukaju na skole, zdravstvo, puteve. da te cuje kakav republikanac da mu nameces takva ljudska prava odma bi te upucao.
dobro
Link to comment
to jednostavno nije tacno ne postoje takva ljudska prava. dva primera pronadji ovdasnje diskusije na racun krkobabica kad su bili izbori i 75% penzija/plata i recimo slovenija ne hebe ni dva posto ta ljudska prava penzose koji su rmbacili i njima placali doprinose, a koji zive u srbiji nego mi placamo i za njih. to sto su zaradili penzionisani odavno je spiskano ako je ikad i moglo da pokrije obecana prava. ja samo ne vidim da ce sezavlacenje u moj dzep uskoro zaustaviti u srbiji svi su pomalo socijalisti. da ste vi jedini imam brdo poznanika ovde koji placaju minimalce, pausale i kukaju na skole, zdravstvo, puteve. da te cuje kakav republikanac da mu nameces takva ljudska prava odma bi te upucao.
A jel' ti palo mozda na pamet da i ljudi koji nemaju decu (ili im deca, bozemesacuvaj, vise nisu u zivotu) takodje imaju prava na penziju? Ili njima treba oduzeti penziju jer nemaju dece koja im istu uplacuju u budzet?A dobro je poznato da penzioneri sa decom u inostranstvu zive ne od penzije nego od para koje im salju deca - pa onda te iste pare trose i, kao sto ti je lepo receno, placaju PDV.
Link to comment
CccccNije valjda da se plasite (vi casni domoljubi) malo konkurencije? :lol:
Bring it on! :P Ja lično hranim samo jedna usta, istrpeo sam i goru bedu, prazniji stomak i šuplje džepove, a ovako mlad, lud, i pun znanja, još udružen sa još par idijota spreman da grunem u privatnu inicijativu na prvu priliku. Pa da vidite kako je kad komuhnjara krene da radi kapitalizam :D Ne stidim se ni da prodajem benzin i gaće na buvljaku, bez obzira što sam overqualified. Kad je Pupin mogao da kopa kanale, što bih se ja femkao? :D E sad, to čime se ti baviš, ne znam što bi se više usrećio u Serviji nego u severnijim krajevima. Ja bih pre krizu prezimio u severnim krajevima, nego ovde. Stvarno, ne znam šta ima da se vraćaš? Nije došao prvi milion za 5 godina, pa onda ništa, vrći se doma?
Pre tog doceka sa crvenim tepihom, hlebom i solju, pojedinci se mogu suociti sa davno zaboravljenom besmislenom balkanskom birokratijom. Recimo, kako ce se neki 'povratnik' iz slobodnog sveta osecati u povodu toga da za posao u Srbiji (koji placa 900 eura plate mesecno) mora da nostrifikuje odredjeni dokument sa stranog univerziteta jedno 1800 mesta na rang listi ispred BU, da za to plati 1000 eura, i pritom ceka nepoznat broj meseci... a moze i da ne ceka toliko, ako se priseti davno zaboravljene vestine potezanja veza i vezica da bi se procedura ubrzala.
Ajte ljudi, kakve vas nostrifikacije spopale? Pa nećete, božemeprosti, valjda u Serviji da se akate sa naukom (izvini, termalka :D ), nedobog da predajete na fakultetu ili sačuvajsotono, da se zaposlite u državnoj službi? Ovaj privatni sektor, kakav god da je i koliko god da je kljakav, mnogo je bolja opcija od državnog. A koliko sam video, privatni sektor se slabo opterećuje diplomama, pa još nostrifikovanim od domaćih mudraca. što ne znači da će domaći rukovodilac- privatnik difoltno da bude nešto posebno impresioniran stranjskom diplomom, no bar se taj birokratski deo preskače.
Link to comment
Preterujes. Nostrifikacija diplome traje najvise sest meseci, godinu dana u retkim slucajevima.
Nego, u cemu je poenta 'povratne' nostrifikacije? Shvatam za one ljude cija je jedina diploma inostrana al' za ove sto vec imaju 'nashu' fakultetsku a ostale inostrane - te diplome ionako nemaju znacaja osim mozda, ako to jos negde postoji, na nekoj listi bodova za platu gde pishe "fakultetska diploma X bodova, "magistraska Y a doktorska Z"... Bodova mislim. I, naravno, ako nekome padne na pamet da se bavi pedagoshkim radom - da radi na fakultetu. Onda ulazi u igru ova prica sa 1800 (ili 1700?) mesta ispred na listi...
Link to comment
Pa nećete, božemeprosti, valjda u Serviji da se akate sa naukom (izvini, termalka :D )
nea nachem shinko :D(al pametni su ljudi, mogu sasobom da ponesu mezdunarodni prodzekt, pa bob da ih vidi, ko u serviji shto neke pogledava :Hail:)
I, naravno, ako nekome padne na pamet da se bavi pedagoshkim radom - da radi na fakultetu. Onda ulazi u igru ova prica sa 1800 (ili 1700?) mesta ispred na listi...
ko sto rekoh, ko zna sta rade na tim oxfordima, treba to sve detaljno isproveravati! :s_d: Edited by thermal bug
Link to comment
ko sto rekoh, ko zna sta rade na tim oxfordima, treba to sve detaljno isproveravati! :s_d:
Kod njih jos uvek vazi ono Slobina - "meni su i student i poljoprovrednik na njivi isti'... U verziji - diploma sa, ajd nek bude, Oxforda i diploma sa "Vise elektrotehnicke skole" u Zvecanu.
Link to comment
Kod njih jos uvek vazi ono Slobina - "meni su i student i poljoprovrednik na njivi isti'... U verziji - diploma sa, ajd nek bude, Oxforda i diploma sa "Vise elektrotehnicke skole" u Zvecanu.
greshish, za ovu iz zvechana znaju sta je.
Link to comment
nea nachem shinko :D(al pametni su ljudi, mogu sasobom da ponesu mezdunarodni prodzekt, pa bob da ih vidi, ko u serviji shto neke pogledava :Hail:)ko sto rekoh, ko zna sta rade na tim oxfordima, treba to sve detaljno isproveravati! :s_d:
Slaba je akcija tamo. There are over 10,000 students at the University of Oxford, of whom the vast majority are under 25 and at their mental and physical peak. However, no statistics are currently available to show us how many of them are having sex at this very moment. Nor can we guarantee how many of them will have had sex by the time you will have finished reading this article. Yet it certainly can't be very many. Why? Because they're at Oxford.It is universally acknowledged that Oxford is obsessed with sex - obsessed with not having it, that is. Countless national surveys and columns in student newspapers have many a time pointed a finger at the shameful "fact" that Oxford students get less sex than other students.Why? Because we're at Oxford. Dusty old libraries and scantily lit halls are apparently not a particularly stimulating environment. A mathmo takes refuge behind his pint of beer in the college bar. A lawyer emerges pale-faced and bleary-eyed from the shadows of the Bodleian, squinting short-sightedly at the oppressively lingering daylight. While sex at Oxford does (obviously) happen, for a breed of young and good-looking intellectuals we seem to be incredibly useless at getting out there and getting it on.
Link to comment
... a ovako mlad, lud, i pun znanja, još udružen sa još par idijota ...
Pa... ono prvo je npr. kvalifikacija koju neki nemaju. Za ludos' bih se snasao, i ovo restlo (a i za idijote).
... da se akate sa naukom...
Hebi ga, ima nas koji izgleda i nismo za bolje. :(
... Shvatam za one ljude cija je jedina diploma inostrana ...
Ja ne shvatam cak ni to, posebno zato sto to niko ne pita kad se aplicira za posal u nekim drugim zemljama koje su takodje inostrane. Evo, ako se kurdi bude vracao u Srbiju, morace da nostrifikuje i nobelovu nagradu. Sta oni znaju s kim imaju posla.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...