Jump to content
IGNORED

No job, no money, you're f***ed


Indy

Recommended Posts

U Srbiji covek biva otpusten zato sto se ne osmehuje gazdarici u prolazu (firma moje gospoje), zato sto je nejebiv, zato sto je gazda tako resio, zato sto se pravi pametan, zato sto se zalio inspekciji rada pa ova obavesti direktora o neposlusnom radniku.
Mogu da ti kazem da se isto desava i ovde na Zapadu™, doduse ne u ozbiljnim firmama, ali ima dovoljno Mickey Mouse kompanija gde je to norma.
mlad si ti jos mozes neku skolu da zavrsis. pitanje je kako da dete ogranicim u ucenju programiranja da zna dovoljno ako mu zatreba, a da ne zaluta da kodira.
Koliko je to dete™? Ako je jos u skoli/fakultetu, neka obavezno uci da kodira, to ce mu biti "foot in the door", to ce mu biti prvobitni posao. Posle toga, ako je pametan/pametna, sky is the limit ;)
Ti gradovi umiru vec pedeset godina pa Pidsburg je kao doziveo renesansu ali opet ide dole. U Evropi se uglavnom bolje zivi na severu a sad u Merici je trend okrenuo i bolje je na Jugu manje para za garderobu manje para za zemljiste manje za grejanje zimai. ekologija.
To je bas ono sto si rekao - trend. Od kraja 19. veka do pre 20 godina, migracije su isle na industrijalizovani Sever. Sad kad se ekonomija presaltovala na usluzne delatnosti, i kad je za ono sto je ostalo od industrije postalo mnogo profitabilnije da se preseli na Jug (jeftinija radna snaga zbog nedostatka organizovanja radnika, jeftinije zemljiste, transport), sad su se svi sjatili ovde.
Link to comment
  • Replies 374
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    66

  • iDemo

    31

  • fonTelefon

    23

  • cedo

    15

Top Posters In This Topic

мексиканаца, црнаца...South will rise again!А ко има већу мобилност радне снаге у САД од Мексиканаца?Па, реците, реално.I wish I was in de land ob cotton, Old times dar am not forgotten; Look away! Look away! Look away! Dixie Land. Еј, дикси, дикси ленд...

Edited by No7
Link to comment
mlad si ti jos mozes neku skolu da zavrsis. pitanje je kako da dete ogranicim u ucenju programiranja da zna dovoljno ako mu zatreba, a da ne zaluta da kodira.
:D hvala za ovo mlad ... nisam ja developer, vec dugo ... da budem iskren, ta deca zhive bolje od mnogo svojih vrshnjaka (i ne samo vrshnjaka) ... hateovao sam odnos onoga kojemu se mozhe ka onome koji mora ... ne verujem da je ishta bolje u bilo kojoj drugoj privrednoj grani u zemljama trecega sveta
Link to comment
Odlicno. Matorci umorni od svih sranja kroz koja su prosli treba da izdrzavaju decu u naponu snage. Pre bih brao jagode™ nego sto bih to trazio od roditelja.
Ne govorim o apsolutnoj sigurnosti zaposlenja (za lezilebovice i stetocine - govnjiva motka, dabome) nego o apsolutnoj nesigurnosti zaposlenja koja izgleda postaje norma. Ne tice me se uopste sta o tome misle top CEO-i i ekonomisti, takav sistem nije za ljude i kraj.Sto se tice ove moje edipalne primedbe, ona je samo primedba, nista drugo, nisam se odredio prema tome (kada bih se odredjivao, rekao bih isto sto i ti).
Link to comment
мексиканаца, црнаца...South will rise again!А ко има већу мобилност радне снаге у САД од Мексиканаца?Па, реците, реално.
Samo se ti zajebavaj, a kad ti se ostvari san i Amerika propadne, eto tebi mobilnih™ crnaca i Meksikanaca u majcici Rusiji, pa ti vidi sta ces! cool.gif Edited by WTF
Link to comment

naravno da je sigurnost bolja od nesigurnosti, everything else being equal. ja ipak mislim da nije moguca. ne razumem kako neko ko je preziveo srbiju moze da sumnja, i veruje u deda mraza.sto se tice iluzije sigurnosti, mislim da se njeno odrzavanje ne zavrsi dobro, ni na nivou pojedinca, ni drzave.

Edited by rajka
Link to comment
"Prigrlite nesigurnost". Dodje mi da pucam u nekog ovde :frust: Ja mislio da medjusobna ispomoc i koriscenje intelekta da se napravi sistem koji bi dao sto vecem broju ljudi sto vise zdravstvene nege, obrazovanja i sigurnosti nesto cemu sva drustva teze. Izgleda sam pogresio. Wild wild west, survival of the fittest i tako ta sva visokonapredna dostignuca.
ajoooj, kako si ti pogresno shvatio! :unsure: pa naravno da su ciljevi modernih drustava ono sto si naveo, i naravno da to ne iskljucuju 'grljenje nesigurnosti'. kako ti je uopste palo na pamet da dodjes do zakljucka do kojeg si dosao? :huh: nesigurnost se odnosi na prirodu zivota,a prirodno je da se zivoti ljudi i potrebe menjaju, pa posledicno firme i gradovi, ponekad i drzave, nastaju, propadaju i umiru. neprirodno je kada neko iz beograda pokusava da zadrzi nekog na selu ili u boru, dok njemu samom ne pada na pamet da proba taj idilicni zivot na 'srpskom selu' koje, zbog 'nebrige drzave', naravno, 'propada', ali evo, on ga spasava, pisanjem, a ako mu daju zavucice i ruku u tudj dzep, da pokaze da misli ozbiljno. Edited by rajka
Link to comment
Imajte na umu da teže otpuštanje sa sobom vuče i teže zapošljavanje kada pričate o tome.
Jos jedna laz koju proturaju americke multinacionalke u oblasti medija. Jednostavno u USA su izbacili iz statstike ljude koji su digli ruku od trazenja posla jos krajem proslog veka mnogi ne rade i ne traze posao od prosle recesije. Sad je situacija najgora, kad Eurostat preracuna zvanicene podatke oni su premasili Zapadnu evropu. Nezaposlenost im je veca od vecine zemalja Zapadne Evrope osim Spanije gde je probila 20%. Da se ne upustamo sta jos neki smatraju pod real, gde sljakaju milioni ilegalnih emigranata etc. A ko nije u statistici i ne treba da zivi.
Link to comment
pa sada ti meni podmeces. nigde nisam rekla da je meni dobro, niti rekla (a ni pomislila) da mi se jebe za druge. nisam rekla (ni pomislila) da se ti zalazes za vracanje u 18. vek. cemu ovakav ton, pogotovo sto sam se u principu slozila s tobom? :o
Izvini za ostar start... ali, ono sa "bad luck" mi je izgledalo kao "jebe mi se". Moguce je da ja to samo citam tako zato sto vecina ljudi koje srecem u RL koristi "bad luck" i "don't care" kao sinonime.
Link to comment
...
Nije laž nego osnovna logika. Ako si ti poslodavac i ako imaš veće "barijere" za otpuštanje onda ćeš i više razmišljati prilikom zapošljavanja. Nije baš sve zavera.
Link to comment

Tim tonom moz da pricas sa Dinkicem ili Danicom Popovic ili tvojim gorstacima, bolje idi okolo i pricaj da u Merici padaju pecene sheve sa neba. U mnogim oblastima nece biti vise zaposljavanja, gone.

Link to comment
Ovo pod dva mi je uzasno nategnuto. Jel to neko pravilo iz ekonomskih knjiga, ekonomske istorije, ekonomskih glava ili si sama dosla do tog zakljucka?
ekonomistima se ispira mozak efikasnoscu, sto je cesto samo teoretski koncept kako bi stvari funkcionisale kada bi vazio ceo niz (cesto nerealnih) pretpostavki. dok se stabilnost okruzenja uzima zdravo za gotovo, kao nesto sto se samo po sebi podrazumeva.u realnosti, prvi prioritet pojedinaca, politicara, inzenjera... je stabilnost sistema u kome se operise. efikasnost je (tek) drugi prioritet. ili se pak u delanju pokusava uspostaviti ravnoteza ta dva prioriteta. naime, sto je sistem efikasniji, time je skloniji raspadu ukoliko i najmanja sitnica otkaze. dok ugradjivanje mehanizama koji bi sluzili kao osiguranje u slucaju kvara umanjuje efikasnost. recimo, povecavanje neravnopravnosti u drustvu, enormno ogacenje jednih i osiromasenje drugih, unosi elemente sistemske nestabilnosti. na primer, tokom Velike Depresije u SAD, Ruzvelt je imao podrsku za svoje programe i od velikih kompanija koje su pristale na jace programe pomoci sirotinji i na vecu ulogu sindikata, kako bi se odrzala drustvena stabilnost - postojao je strah da ce komunisti ojacati. pri tome, znali su i da stabilnost obezbedjuje bolju klimu za ulaganja i profit. Edited by Gandalf
Link to comment
... Zelim da sedim sa svojim mackama i pijem topli brendi i da gledam "Diskaveri" dok se ne rastope boje, ne treba mi vise od toga.
hugh_hefner_girls_next_door.jpg... sitnica.btw da pohvalim odlican topitj:)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...