Jump to content
IGNORED

No job, no money, you're f***ed


Indy

Recommended Posts

  • Replies 374
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    66

  • iDemo

    31

  • fonTelefon

    23

  • cedo

    15

Top Posters In This Topic

Tresko, cak i meni, tj. najtolerantnijem modu ppp-a, ovo pominjanje Tece lici na stalking. Povedi racuna. Toliko.
I meni, kao najtolerantnijoj osobi na planeti, konstantno pisanje gluposti liči na trolovanje. Pa nikom ništa.Ovo povedi računa je neka pretnja, ili šta? Povedi računa or what?
Link to comment
Ovo povedi računa je neka pretnja, ili šta? Povedi računa or what?
Nije pretnja, vec upozorenje, najavljivanje, sta god...Ne volim da brisem i vornujem, ali ako se ponovi pominjanje 'Tece', moracu da reagujem. :(
Link to comment
... cak i meni, tj. najtolerantnijem modu ppp-a ...
Stvarno, nisi se jos upisala u listu strelaca. Tresko je dzentlmen, nece mu biti tesko da se zrtvuje.

2rha7vc.jpg

PS. @Hartmann - Ruzicasta buducnost je uvek individualna. "Od nas zavisi". cool.gif Da li je "malo", to je relativna stvar (eno, neki kazi i da ih je u Americi malo... nema zemlje do zemlje Dembelije).

Link to comment

Pff, od mene malo toga zavisi...suv prosek, ambicije nikakve, planovi slabo...dobro je da sam i do sada radio :lol: . Mada sam stvarno pomislio da sam se ušančio u firmi i da me ništa neće izbaciti iz kolotečine jedno vreme. Ali guja me ujede iz potaje.Gledajući malo šire, u Srbiji se sve manje primenjuje to "od nas zavisi". Sve više se profesionalni kriterijumi i onaj spisak poželjnih osobina iz konkursa za zapošljavanje zamenjuje nekim drugim kvalitetima, npr. partijskom pripadnošću. Paradoksalno je da je ovoj zemlji u kojoj je partija bila sve i svja ponovo došlo to vreme. Jedino što imaš izbor pa možeš da biraš kome ćeš da (pro)daš guzicu. Pošto su naši političari Liga izuzetnih džentlmena postoji džentlmensko pravilo da se ne uklanjaju tuđi kadrovi koji se nakon promene vlasti zateknu u administraciji (pričam naravno o nižim nivoima), samo se dodaju svoji. To je dovelo do multiplikacije činovničkog aparata zapanjujućih razmera. Ako neko slučajno hoće da napusti službu dobija 550 hiljada dinara + ne znam koliko po godini staža. E sad ko će sve te parazite nahraniti? Pa privreda. Međutim i ta krava muzara je lipsala. Privreda je u tolikom kanalu da je to strašno, novca niđe, spominju se neka multilateralna kompenzacija na nivou države (kao što je nekoć bilo)...videćemo da li će Miška pustiti niz vodu ili neće...zajebana je to stvar, ako on ode mnoge će povući. Ako mu daš, nisi rešio stvari, samo odlažeš nešto. Kažu da je dobro što kao država nismo daleko odmakli u tranziciji pa nećemo kao država bankrotirati. Ali firme...

Link to comment
Kažu da je dobro što kao država nismo daleko odmakli u tranziciji pa nećemo kao država bankrotirati. Ali firme...
Sa svim se slažem, osim sa ovim... Država je na ivici bankrota mesecima, i ako sa MMF-om ne bude završen dil ovih dana, država će bankrotirati, definitivno... Samo, ovo se jako, jako dobro krije, i niko nema muda da to zvanično kaže, čak ni iz opozicije (doduše, njih ekonomija nešto ni ne zanima, pa možda još nisu postali svesni toga...), nego se samo provlači, koroz reči nekih ekonomista, analitičara, čuje se od "dobro obaveštenih izvora" i tako...Aovo o zapošljavanju čitavih novih garnitura... Pa o tome bi se mogle knjige napisati... U Skupštini Vojvodine se zapošljavaju ljudi, kao da rade po ugovoru o delu, i svakog meseca im se isplaćuju lepe svotice (1000e+)... I takvih nije dvoje troje... Takvih je blizu 100-ak... Formalno, nisu u radnom odnosu, kako bi se prikazalo da nema viška zaposlenih, niti udomljavanja kapartijskih kadrova, a sa druge strane parice iz budžeta odlaze... Nešto ne sumnjam da je tako i na drugim nivoima...
Link to comment

e jbg i onda zavrsi skolu, uci, muci se i zaposlis se, i trpis svakakve pritiske na poslum da bi neko ko nije knjigu procitao ali je adekvatne boje (crven,zut kakav god) lagano hiljadarku svakog meseca ubija...i nikada ali nikad, ovoj zemlji nece biti bolje dok se to ne promeni.Milosevic?Kostunica?Tadic? Imena razlicita, ali ostaje sve isto, ako si politicki adekvatan sve ti je na raspolaganju...znanje niko ne ceni i zato sto tu gde smo no oovo je samo moje "plakanje", nadao sam se da ce se nesto promeniti ali sve ostaje isto...

Link to comment
e jbg i onda zavrsi skolu, uci, muci se i zaposlis se, i trpis svakakve pritiske na poslum da bi neko ko nije knjigu procitao ali je adekvatne boje (crven,zut kakav god) lagano hiljadarku svakog meseca ubija...i nikada ali nikad, ovoj zemlji nece biti bolje dok se to ne promeni.Milosevic?Kostunica?Tadic? Imena razlicita, ali ostaje sve isto, ako si politicki adekvatan sve ti je na raspolaganju...znanje niko ne ceni i zato sto tu gde smo no oovo je samo moje "plakanje", nadao sam se da ce se nesto promeniti ali sve ostaje isto...
Jedno, jako kratko vreme, možda nije bilo tako... 2001, 2002... A onda se sve vratilo na staro... Partizam svugde oko nas...A znanje... To je precenjeno i bespotrebno, ima ko misli za te "uposlenike"...A recimo, i da mi ponude da radim u državnom organu, sada, glat bih otbio, čak i za veću platu... Sa takvom količinom partijskih idiota, na svim pozicijama, verovatno bih istukao nekog posle par nedelja... Pretpostavljam da je tako i sa većinom ljudi koji imaju neke ok plate i normalan život... Ko će se u kaljugu spoštati bez potrebe...I, da... Ti od 1000e+ su uglavnom srednjoškolci, koji su kao neka ispomoć poslaničkim grupma, poslanicima i tako neki nebulozni poslovi...
Link to comment
Jedno, jako kratko vreme, možda nije bilo tako... 2001, 2002... A onda se sve vratilo na staro... Partizam svugde oko nas...A znanje... To je precenjeno i bespotrebno, ima ko misli za te "uposlenike"...A recimo, i da mi ponude da radim u državnom organu, sada, glat bih otbio, čak i za veću platu... Sa takvom količinom partijskih idiota, na svim pozicijama, verovatno bih istukao nekog posle par nedelja... Pretpostavljam da je tako i sa većinom ljudi koji imaju neke ok plate i normalan život... Ko će se u kaljugu spoštati bez potrebe...I, da... Ti od 1000e+ su uglavnom srednjoškolci, koji su kao neka ispomoć poslaničkim grupma, poslanicima i tako neki nebulozni poslovi...
ZNam druze sve to, ali veruj mi da i kod privatnika ima toga. Evo kod mene u banci recimo, ima ljudi da rade de im ja ne bi dao dve ovce da cuvaju.I to rade poslove od kojih (in)direktno zavisim. Kredit ti odobrava neko ko nikad nije seo sa klijentom na sastanak, kartice izradjuju neki sto ih boli k.... za sve, i tako sve u krug.Nije to samo u drzavnom aparatu, tu je sigurno najvise izrazeno, ali ti imas i kod privatnika slicnih stvari. Zasto neko nije video neke oglase za posao tipa odeljenje za kartice, odeljenje za e-banking, pravna sluzba???? Toga nema, to se rasporedjuje na druge nacine. Jedino komercijala i to te jebe ko god stigne....LM, ja sam iz jedne manje sredine rodom, i tamo su do nedavno bili radikali na vlasti, predsednik opstine ex konobar, njegovi pomocnici najveci olos u gradu, ali se oni za 4-5 godina mandata obezbede, jbg privatne firmice, udju u razne dilove, i koliko god to bilo nemoralno i bla bla bla, razlikujemo se u startnim pozicijama ja i ta osoba, a kako li ce se tek razlikovati moje i njegovo dete???A sve ce proci, brzo se zaboravlja, i to da je on lopov,i tako to....Opet pocinjem :(
Link to comment
ZNam druze sve to, ali veruj mi da i kod privatnika ima toga. Evo kod mene u banci recimo, ima ljudi da rade de im ja ne bi dao dve ovce da cuvaju.I to rade poslove od kojih (in)direktno zavisim. Kredit ti odobrava neko ko nikad nije seo sa klijentom na sastanak, kartice izradjuju neki sto ih boli k.... za sve, i tako sve u krug.Nije to samo u drzavnom aparatu, tu je sigurno najvise izrazeno, ali ti imas i kod privatnika slicnih stvari. Zasto neko nije video neke oglase za posao tipa odeljenje za kartice, odeljenje za e-banking, pravna sluzba???? Toga nema, to se rasporedjuje na druge nacine. Jedino komercijala i to te jebe ko god stigne....Opet pocinjem :(
Nemoj biti :(, i kod mene u banci je tako... Rade ljudi posao, ni ne znaju šta rade... Postavljeni na neke položaje, ljudi bez znanja, iskutva i organizacionih sposobnosti... Ali, zato, znaju da se uvuku gde i kako treba... To je izgleda najvažnije...Ovo za krediti nemoj da spmonješ, ja sam bio na ivici da postreljam celo kreditno odeljenje moje banke... Na kraju sam glupost morao da rešavam zvanjem zamenika generalnog derektora, preko moje direktorice, koja je jedna od retkih normalnih ljudi tamo...Inače, to sam primetio da se u nekim odeljenjima zaista prima preko veza i vezica, a u nekima je krajnje pošteno... Evo, ima na infostudu oglas za Java programera, posao u NS, banka, lako će se naći i nije namešteno, jer treba neko ko zna znanje, a ne neko ko će da sedi 8 sati... Sa druge strane, moja žena traži posao, nama šanse... Dipl. pravnik sa položenim pravosudnim... Na kraju će otvoriti svoju advokatsku kancelariju, pa šta bog da, jer je svaki oglas namešten, sređen, nema potrebe da šaljete dokumentaciju... Ma, Srbija brale... :s_w: I tako... Sad sam i ja :( , a bogami i :fur:
Link to comment

Hehehe, banke...Onomad čujem od baje iz pravne službe jedne mučo grande banke kako je neki blagajnik mesecima mutio i kako mu danas svečano uručuju otkaz. Vrti glavom i čudi se:"Ne znam kako nam promaknu takvi. Pa blagajnici se zapošljavaju na preporuku". :lol:

Link to comment
To više govori o banci nego o blagajniku. Sa iole normalnijom kontrolom nema šanse da blagajnik muti dva dana a ne mesecima.
Da, da... Ako je ova banka takva, kakva li je tek ostala boranija.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...