Jump to content
IGNORED

No job, no money, you're f***ed


Indy

Recommended Posts

Koje je obrazlozenje?
Tehnološki višak, nova sistematizacija radnih mesta...sad ne znam da li je za mene bolji sporazumni raskid ili da mi daju otkaz kao tehnološkom višku? Dobio sam samo usmeno obaveštenje, čekam nešto napismeno. Kapiram da je sporazumni raskid gori za mene jer je to ono što mi oni nude.
Link to comment
  • Replies 374
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    66

  • iDemo

    31

  • fonTelefon

    23

  • cedo

    15

Top Posters In This Topic

Ne znam, sutra ću se raspitati kod pravnika. Ako idem na sporazumno onda valjda gubim pravo na pomoć na birou a to je valjda šest meseci ne znam koji iznos (zavisno od spreme i staža).

Link to comment

Radim u centralnom IT sektoru jedne banke u Becu. Interesantna je razlika u raspolozenju IT menadzera i nas developera. Broj ovih prvih koji puse povecao se od novembra barem duplo. Mi (tj. developeri) smo ubedjeni od strane sefa da otpustanje, a ni bilo kakve druge specijalne mere nisu predvidjene za nas. Problem je medjutim kod srednjeg menadzerskog sloja. Tu se stvarno tokom poslednje decenije nakupilo svega i ova kriza se koristi kao izgovor za ciscenje. Takodje u novembru su uvedene neke debilne mere stednje ( gasenje svetla, kompjutera i sl.), ali evo i sa 1.3 i to je vraceno u normalu.Jedino gde stvarno gori su Ukrajina i Ceska. Svakodnevno timovi odavde idu da spasavaju sto se spasiti moze. I pored toga sto bi mi putovanje u Beograd i Novi Sad jako prijalo, ipak se nadam da ce sudbina IT sektora nase banke u Srbiji biti kudikamo ljepsa nego u ove dve zemlje.

Link to comment

U dve banke ovde kao promenili su "program". Sad nista ne mozes da uradis posle 4 ili ako nemas izvod od pre sest meseci lepo idi kuci i donesi, cekanje i red bez potrebe, sluzbenice su i pre bile vecito bile nove na obuci. Programeri su kao Bugari i Indusi navodno. Ko god im je radio ne da treba da dobije nogu vec u vrelo ulje. To rasipanje platama, resursima, poslovnim prostorom, ludilo. I na kraju ce menadzamntu koji je sve to izdezorganizovao biti izgovor Svecka Kriza.

Link to comment
Ne znam, sutra ću se raspitati kod pravnika. Ako idem na sporazumno onda valjda gubim pravo na pomoć na birou a to je valjda šest meseci ne znam koji iznos (zavisno od spreme i staža).
Jel' imash neshto u vidu?
Link to comment

Hartman, može i na PM, zanima me koja je banka... Pretpostavljam, ali čisto da proverim... I nemoj sporazumno, akoi ne daju dobru lovu... Ne isplati se... Na birou dobijaš 60% od plate, ako se dobro sećam...fon Telefon, jedna je NBG odnosno Vojvođanska, a druga ?Za ove koje znam, će biti sve gore i gore, jeza me hvata... Samo me zanima ko se još upecao i kupio isto govneo od softwarea... Hipo, možda ?

Edited by radisa
Link to comment
i mene zanima gde je to pocelo???u vojvodjanskoj koliko znam planirano je ciscenje ali onog starog kadra koji je trebao jos raniej da ode...
Tek od 2010... Ne može ranije zbog kupoprodajnog ugovora sa državom... Bar tako kažu...
Link to comment

komercijalna i alfa.ovi prvi su uvek bili krs sto mozes u jednoj ne moze u drugoj filijali, zavrsis zato sam ih napustio, ovo sam svratio sa kolegom. to epidemija znaci.

Link to comment
komercijalna i alfa.ovi prvi su uvek bili krs sto mozes u jednoj ne moze u drugoj filijali, zavrsis zato sam ih napustio, ovo sam svratio sa kolegom. to epidemija znaci.
U jebo te... Znači, nije samo kod mene taj Bugarsko-Indijski krš od softvera...Ostaće 3 banke sa normalnim programima , a kod ostalih ćeš mrzeti i da pokušaš nešto da uradiš... Sve će biti sporo, za svako sranje će se pisati u Delhi, da dodaju novi modul... Brrr... A ovdašnji programeri će da sade papriku i pišu makroe za excel... E, sudbe klete...
Link to comment
Otkaz u prvom, drugom ili trecem krugu i posledice - Aus banke...
But as some banks enter their third or fourth round of redundancies, are they now being forced to axe quality staff? Have they run out of under-performers to let go? And ironically, the good bankers being laid off at the moment face a worse job market than those culled back in the first round, making it harder for them to find work. Getting chopped earlier on could be beneficial to your career. Where's the justice in that?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...