Jump to content
IGNORED

No job, no money, you're f***ed


Indy

Recommended Posts

Ja sam u gasno/mašinskom sektoru... i mogu reći da se ne piše dobro. Projekata je bilo do zadnjih 3-4 sedmice. Od tada sve polako staje. Kad je krenula ona nestašica zemnog gasa, činilo se da će TNG projekti procvjetati. Nešto je i krenulo ali odjednom stade. Sve... Cijena samog gasa je pala, veći projekti stopirani, malo ko se usuđuje raditi neki veći posao, a od ovog manjeg se ne živi. Nemam pojma sta i kako dalje. Niko nema nikakav plan ni viziju izlaska iz svega ovoga.

Link to comment
  • Replies 374
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    66

  • iDemo

    31

  • fonTelefon

    23

  • cedo

    15

Top Posters In This Topic

Jebiga, odlaze poslovi, ljoskava standard...Bice zanimljivo videti kako ce prеlazak iz jedne u drugu klasu uticati na promenu "ideologije" pojedinaca... Bas me zanima moze li neko ko je ostao bez posla i nade jos uvek da brani "slobodu trzista" i slicna kukavicja jaja...Istorija kaze da to malo ko moze...

Link to comment
Da li je tvoja kompanija na spisku onih koja ce dobiti pomoc od vlade (ako je Americhka), i da li je istina da one koje dobijaju injekciju ce morati da koriste domaci repromaterijal?Jesu li ti drugari ispunjavali uslove, ili i tamo mozhe onako kao shto ne treba tj. mozda sam te pogreshno prochitao :D ?
Nije Amerika nego Francuska. Amerikanci nemaju brze vozove tako da moraju preko drugih da idu.Da li firma dobija pomoc od drzave? Pa ne direktno i ne u parama. Moja firma je filijala od SNCF-a i RATP (pariski metro). Kada nam trebaju kvalifikovani ljudi u domenu metroa ili zeljeznice samo zovnemo njih i dobijemo svjetske strucnjake.Ovo za drugove sam napisao samo da bih rekao da i dalje zaposljavamo a i oni su ispunjavali sve uslove.
Link to comment
Nije Amerika nego Francuska. Amerikanci nemaju brze vozove tako da moraju preko drugih da idu.Da li firma dobija pomoc od drzave? Pa ne direktno i ne u parama. Moja firma je filijala od SNCF-a i RATP (pariski metro). Kada nam trebaju kvalifikovani ljudi u domenu metroa ili zeljeznice samo zovnemo njih i dobijemo svjetske strucnjake.Ovo za drugove sam napisao samo da bih rekao da i dalje zaposljavamo a i oni su ispunjavali sve uslove.
Jel' ovo N znaci da pomoc od drzave dobijate u Naturi ili kako? U strucnjacima?
Link to comment
Jebiga, odlaze poslovi, ljoskava standard...Bice zanimljivo videti kako ce prеlazak iz jedne u drugu klasu uticati na promenu "ideologije" pojedinaca... Bas me zanima moze li neko ko je ostao bez posla i nade jos uvek da brani "slobodu trzista" i slicna kukavicja jaja...Istorija kaze da to malo ko moze...
Lako je verovati u slobodu kad sve ide pozitivno.
Link to comment
Jel' ovo N znaci da pomoc od drzave dobijate u Naturi ili kako? U strucnjacima?
SNCF : Soci?t? Nationale des Chemins de fer Fran?ais RATP: R?gie autonome des transports parisiensNama trebaju strucnjaci jer proizvodimo samo dokumente i papire :).
Link to comment
SNCF : Soci?t? Nationale des Chemins de fer Fran?ais RATP: R?gie autonome des transports parisiensNama trebaju strucnjaci jer proizvodimo samo dokumente i papire :).
Ma sve je to OK, i papiri su proizvodnja, nego ja sam te pitao kako to sa ovim N ne dobijate pomoc od drzave. A uz to ste, kako kazes, filijala te iste N firme.
Link to comment

Recimo da nismo u govnima kao automobilska industrija ili kao banke.Firma je privatna (50% pripada bankama a 50% SNCF i RATP) i stvorena je kako bi SNCF i RATP mogle da rade u inostranstvu (nije bas tako jednostavno ali da ne duzim).Ako gubimo pare onda otpustamo kao i sve privatne firme.Prednost firme su odlicni strucnjaci koji su radili na projektima brzih vozova u francuskoj a takvih u svijetu nema mnogo. A sada ulazimo u novu eu gdje je taj vid transporta u modi (+ metroi + tramvaji) tako da za sada jos ne vidimo krizu. Ocekujemo da ce kriza i nas pogoditi ali ne u tolikoj mjeri kao ostale. Dok je drzava kao sto su Saudijska Arabija (vozovi + brzi vozovi + metro), Katar (monorail) i Emirati (metro dubai + monorail dubai + monorail abu dabi), mi smo na konju.

Link to comment
Recimo da nismo u govnima kao automobilska industrija ili kao banke.Firma je privatna (50% pripada bankama a 50% SNCF i RATP) i stvorena je kako bi SNCF i RATP mogle da rade u inostranstvu (nije bas tako jednostavno ali da ne duzim).Ako gubimo pare onda otpustamo kao i sve privatne firme.Prednost firme su odlicni strucnjaci koji su radili na projektima brzih vozova u francuskoj a takvih u svijetu nema mnogo. A sada ulazimo u novu eu gdje je taj vid transporta u modi (+ metroi + tramvaji) tako da za sada jos ne vidimo krizu. Ocekujemo da ce kriza i nas pogoditi ali ne u tolikoj mjeri kao ostale. Dok je drzava kao sto su Saudijska Arabija (vozovi + brzi vozovi + metro), Katar (monorail) i Emirati (metro dubai + monorail dubai + monorail abu dabi), mi smo na konju.
Ma ne ispitujem ja tebe o firmi u kojoj radis, nego mi 'smeta' sto kazes da je sNcf (obrati paznju na ono N, nadam se da barem tebi ne moram posebno da je skrecem, posto vidim poznajes zeleznice) 'imuno' od drzavne pomoci.Da drzavne pomoci nije bilo (pomoc je blaga rec) ne bi bilo ni brzih vozova ni bilo cega slicnog. Em je zeleznica sistem u kome se bez drzave ne moze, dobrim delom, em je Francuska postala vodecau toj oblasti bas (da ne kazem iskljucivo) zahvaljujuci angazovanju drzave - od dugorocne politike razvoja, do svega ostalog.Finte za inostranstvo su finte (pozeljne i dozvoljene, naravno) ali i sam kazes da ste OUR SNCF-a i da otpustate kao i sve privatne firme...Sto znaci da niste privatna firma. Ili na nesto nisam dobro razumeo?A drago mi je da niste u govnima (mislim na bilo koga ko je na bilo koji nacin u poslu sa zeleznicama) kao automobilska industrija.Mozda to bude (dobrodosla) kolateralna posledica krize. Ali to je vec druga prica.
Link to comment

Ma shvatio sam sta si zelio da kazes.Bez jake pomoci drzave ne bi bilo brzih zeljeznica u francuskoj, kao i u njemackoj a mislim i u japanu.I zahvaljujuci tome francuska je postala vodeca zemlja u toj oblasti. Naravno ne treba zaboraviti ni japance ni njemce koji isto imaju kvalitetne brze vozove ali na su bazirani na drugacijem konceptu. Dosta o tehnici.

Link to comment
Ma ne ispitujem ja tebe o firmi u kojoj radis, nego mi 'smeta' sto kazes da je sNcf (obrati paznju na ono N, nadam se da barem tebi ne moram posebno da je skrecem, posto vidim poznajes zeleznice) 'imuno' od drzavne pomoci.Da drzavne pomoci nije bilo (pomoc je blaga rec) ne bi bilo ni brzih vozova ni bilo cega slicnog. Em je zeleznica sistem u kome se bez drzave ne moze, dobrim delom, em je Francuska postala vodecau toj oblasti bas (da ne kazem iskljucivo) zahvaljujuci angazovanju drzave - od dugorocne politike razvoja, do svega ostalog.Finte za inostranstvo su finte (pozeljne i dozvoljene, naravno) ali i sam kazes da ste OUR SNCF-a i da otpustate kao i sve privatne firme...Sto znaci da niste privatna firma. Ili na nesto nisam dobro razumeo?A drago mi je da niste u govnima (mislim na bilo koga ko je na bilo koji nacin u poslu sa zeleznicama) kao automobilska industrija.Mozda to bude (dobrodosla) kolateralna posledica krize. Ali to je vec druga prica.
Radi se o osnovnom postulatu kapitalizma - efikasnost, bilo u kini, srbiji, ameriki, ili francuskoj. znas kolike su pare sprzene na amtrek kako god da se sad zove ili na srpske zeleznice i ne funkcionise bilo da pravi gubitke bio da je ocajza putnike, a u francuskoj funcionise i kao i edf jedna od najvecih i najuspesnijih firmi na starom kontinentu. optimalna kombinacija podrska velikog sistema i fleksibilnost za rukovodstvo i vece plate za vrhunske strucnjake. ko sedmica na lotou. a ne sabani kao dinkic da ti unistavaju i ono malo sto vredi.
Link to comment
Koje je obrazlozenje?
To je, mahom, nebitno - osim ako nema nekih zgodnih razloga za da se firma tuzi - al' je to zametno i, kad saberesh i oduzmesh advokate, obicno bez veze.Ono sto se broji je - za koje vreme covek ima pare da se 'pokrije' bez stalnih prihoda - sa normalnim i oshtrim restrikcijama troshenja - i tako to. Finansijki plan plus plan akcija - ono - klinicki i bez ocajavanja.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...