Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

ma pusti ti sad prava terorista i ostale levičarske dogmičuljke

mali terorista, vojnik je skroz u Hella style

 

https://www.facebook.com/GAZA.PRSS/videos/1061445960555586/

 

najvažnije je da saznamo predistoriju kako bismo razumeli ovo divljanje

 

 

Problem je što tvoja istorija kreće od ovih klipova, a njegova iz sela koje je sada na teritoriji Izraela i koje ne može 

da poseti jer mu ne daju dozvolu.

 

 

da čujemo jesu li ponosni roditelji svojoj junačini rado puštali predškolske emisije

 

 

Ne, on gleda Arabs got talent.

 

 

jesu li ga kvalitetno školovali

 

 

Jesu.

 

 

 

 

Za kraj.

 

https://www.facebook.com/GAZA.PRSS/videos/1061891033844412/

 

Uh, zamalo da zaboravim. Nemoj da škrtariš 

 

https://donate.fidf.org/page/contribute/support-Israels-soldiers-today

Edited by Remi
Link to comment

ja sam mislio da si ti ozbiljno zainteresovan da nesto novo naucis o temi, kad mi ga i ti shuknu ko i ovaj remi. razlika je samo sto je remi odmah krenuo djonom, a ti cekao iz prikrajka. 

 

Hteo ti to da priznaš ili ne, Gaza i Zapadna Obala su kavez. A pošto Hela već pominje i Evropu, jedan dobar primer kaveza bez ograda je prikazan u filmu Mržnja. Kako je kavez nastao i kako da se neutrališe jesu teme za raspravu, ne i njegovo postojanje. Nemam problem da se raspravljam sa ostatkom planete kada mislim da sam u pravu, sačekuše ne praktikujem.    

Link to comment

Hteo ti to da priznaš ili ne, Gaza i Zapadna Obala su kavez. A pošto Hela već pominje i Evropu, jedan dobar primer kaveza bez ograda je prikazan u filmu Mržnja. Kako je kavez nastao i kako da se neutrališe jesu teme za raspravu, ne i njegovo postojanje. Nemam problem da se raspravljam sa ostatkom planete kada mislim da sam u pravu, sačekuše ne praktikujem.    

evo ja samo da priznam su gaza i zapadna obala su sranje i pravi su kavezi. krivac za to je iskljucivo drzava izrael i sasvim je normalno za ocekivati da se izraelski palestinac malo naljuti i opravdano zgazi autom neke ljude na autobuskoj stanici i onda ih dokrajci satarom. 

Link to comment

EU počinje da obeležava robu sa Zapadne obale i sa Golana, roba iz tih područja više neće moći da nosi label "Made in Israel". Logična odluka, pošto ove teritorije nisu Izrael, iako se roba iz naseljeničkih zona obeležava kao izraelska.

 

Naravno, Netanjahu je dao novi doprinos banalizovanju Holokausta, time što je rekao da ovaj čin priziva sećanja na mračne dane Evrope.

Link to comment

evo ja samo da priznam su gaza i zapadna obala su sranje i pravi su kavezi. krivac za to je iskljucivo drzava izrael i sasvim je normalno za ocekivati da se izraelski palestinac malo naljuti i opravdano zgazi autom neke ljude na autobuskoj stanici i onda ih dokrajci satarom. 

 

Pa napiši nam nešto o tim razlozima države Izrael da drži preko dva miliona ljudi u kavezu. Drugo, ajd da ti ponovim opet pitanje.

 

Da li ti misliš da postoji neka nacija na ovom svetu, koja bi mogla da trpi ovaj teror skoro 70 godina, a da ostane 100% toleranta, 

da teži samo mirnim rešenjima bez ovakvih akcija ekstremista? 

 

 

EU počinje da obeležava robu sa Zapadne obale i sa Golana, roba iz tih područja više neće moći da nosi label "Made in Israel". Logična odluka, pošto ove teritorije nisu Izrael, iako se roba iz naseljeničkih zona obeležava kao izraelska.

 

Naravno, Netanjahu je dao novi doprinos banalizovanju Holokausta, time što je rekao da ovaj čin priziva sećanja na mračne dane Evrope.

Malo o tom preduzetničkom duhu setlera i uništavanju konkurencije.

 

http://www.yesh-din.org/infoitem.asp?infocatid=740

 

http://www.yesh-din.org/userfiles/Datasheet_English_Oct%202015.pdf

Link to comment

evo ja samo da priznam su gaza i zapadna obala su sranje i pravi su kavezi. krivac za to je iskljucivo drzava izrael i sasvim je normalno za ocekivati da se izraelski palestinac malo naljuti i opravdano zgazi autom neke ljude na autobuskoj stanici i onda ih dokrajci satarom. 

 

 

Poll of British Jews finds widespread unease with Israel's policies

 

First major survey of attitudes since 2010 finds 73% think Israel’s actions in occupied Palestinian territories affects its perception among global community

 

 

The key findings of the poll include:

75% of British Jews agree that “the expansion of settlements on the West Bank is a major obstacle to peace”, and 68% have a “sense of despair” whenever new expansion is approved.

73% believe Israel’s approach to peace is damaging its standing in the world.

71% see the two-state solution as the only way Israel can achieve peace.

72% reject the statement that “the Palestinians have no legitimate claim to a land of their own”.

62% support ceding territory to achieve peace, but that falls to 50% if withdrawal is seen as posing a risk to Israel’s security.

47% see the Israeli government as “constantly creating obstacles to avoid engaging in the peace process” (32% disagreed).

 

http://www.theguardian.com/world/2015/nov/12/poll-of-british-jews-finds-widespread-unease-with-israels-policies

Link to comment

Pa napiši nam nešto o tim razlozima države Izrael da drži preko dva miliona ljudi u kavezu. Drugo, ajd da ti ponovim opet pitanje.

 

Da li ti misliš da postoji neka nacija na ovom svetu, koja bi mogla da trpi ovaj teror skoro 70 godina, a da ostane 100% toleranta, 

da teži samo mirnim rešenjima bez ovakvih akcija ekstremista? 

 

 

 

nemam ja sta da ti pisem, ti si vec sve istine ustanovio gledajuci filmice i odabrane fb stranice.

 

ovo drugo ti je super. naime, tolerantni su oko 97%, 2.8 % su netolerantni, a ostali su neopredeljeni. to je inace odlican  rezultat i po tome su lideri u regionu. teze vecinom mirnim resenjima (procentualno 89,5%), al' izraelac nece jer je rasista.

Edited by roux senyurt
Link to comment

Poll of British Jews finds widespread unease with Israel's policies

 

First major survey of attitudes since 2010 finds 73% think Israel’s actions in occupied Palestinian territories affects its perception among global community

 

 

The key findings of the poll include:

75% of British Jews agree that “the expansion of settlements on the West Bank is a major obstacle to peace”, and 68% have a “sense of despair” whenever new expansion is approved.

73% believe Israel’s approach to peace is damaging its standing in the world.

71% see the two-state solution as the only way Israel can achieve peace.

72% reject the statement that “the Palestinians have no legitimate claim to a land of their own”.

62% support ceding territory to achieve peace, but that falls to 50% if withdrawal is seen as posing a risk to Israel’s security.

47% see the Israeli government as “constantly creating obstacles to avoid engaging in the peace process” (32% disagreed).

 

http://www.theguardian.com/world/2015/nov/12/poll-of-british-jews-finds-widespread-unease-with-israels-policies

pa to i ja mislim. nego, sta kazu palestinci? ima li sa njihove strane problema?

Link to comment

 

Da li ti misliš da postoji neka nacija na ovom svetu, koja bi mogla da trpi ovaj teror skoro 70 godina, a da ostane 100% toleranta, 

da teži samo mirnim rešenjima bez ovakvih akcija ekstremista? 

 

 

Ipak postoji određen napredak. Sa olimpijaca su prešli na čakijanje...

Link to comment

 

nemam ja sta da ti pisem, ti si vec sve istine ustanovio gledajuci filmice i odabrane fb stranice.

 

ovo drugo ti je super. naime, tolerantni su oko 97%, 2.8 % su netolerantni, a ostali su neopredeljeni. to je inace odlican  rezultat i po tome su lideri u regionu. teze vecinom mirnim resenjima (procentualno 89,5%), al' izraelac nece jer je rasista.

 

Pa realno posle onog tvog da Izraelski Arapi imaju ista prava kao Izraelci, i plus joše neke pogodnosti kao na primer da ne moraju u vojsku da idu,

najbolje bi bilo da si, ne prestao da pišeš, nego da si ugasio nalog. 

 

Istina je da su Izraelci napravili državu na krvi i zločinu. To je jedina i prava istina. 

 

Ovo drugo, niko te nije pitao za brojke, već, ma znaš i sam, ali neću da se ponavljam niti insitiram jer bi opet dobio neki treći odgovor.

Doduše možda bi bilo vredno pročitati to, mada teško da bilo šta može zaseniti biser o jednakim pravima.

 

Ipak postoji određen napredak. Sa olimpijaca su prešli na čakijanje...

 

Da li se i ovo može nazvati napretkom https://electronicintifada.net/blogs/ali-abunimah/israel-executes-palestinian-hospital-room

Edited by Remi
Link to comment
 @Remi - Istina je da su Izraelci napravili državu na krvi i zločinu. To je jedina i prava istina.

E da - po tome su fakat jedinstveni.

U istoriji (da ga 'ebeš) nema ni jednog jedinog primjera da je država stvorena na krvi i zločinu.

 

 

Link to comment

Pa realno posle onog tvog da Izraelski Arapi imaju ista prava kao Izraelci, i plus joše neke pogodnosti kao na primer da ne moraju u vojsku da idu,

najbolje bi bilo da si, ne prestao da pišeš, nego da si ugasio nalog. 

 

Istina je da su Izraelci napravili državu na krvi i zločinu. To je jedina i prava istina. 

 

Ovo drugo, niko te nije pitao za brojke, već, ma znaš i sam, ali neću da se ponavljam niti insitiram jer bi opet dobio neki treći odgovor.

Doduše možda bi bilo vredno pročitati to, mada teško da bilo šta može zaseniti biser o jednakim pravima.

 

Da li se i ovo može nazvati napretkom https://electronicintifada.net/blogs/ali-abunimah/israel-executes-palestinian-hospital-room

hajde opet da ponovim: izraelski arapi imaju ista zakonska prava kao i njihovi jevrejski sugradjani. 

Link to comment

 

Istina je da su Izraelci napravili državu na krvi i zločinu. To je jedina i prava istina. 

 

e pa nije bas tako jednostavno. drzavu su napravili u ratu koji su pobedili fair and square, nisu pali oni sa marsa i okupiarali neciju zemlju, radilo se o njihovom opstanku, da su izgubili rat verovatno bi bili proterani ili u najboljem slucaju ziveli u arapskoj drzavi i bili bi tretirani gore nego sto danas oni tretiraju palestince

Link to comment

Pa jel pričamo ovde o jedinstvenostima raznih država ili čemu?

Ne znam šta si sa ovim gore htio reći, ali u onom prvom postu implicite se akcentira nekakva unikalnost nastanka Izraela (krv i zločin).

Mislim, nije da mi ne pada bar jedna stvar po kojoj su Izraeci jedinstveni. Tebi?

Ne, ne pada mi na pamet ni jedna stvar.

Link to comment
×
×
  • Create New...