Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

Ne znam, u mom ne baš toliko dugom životu sam dva puta bio na granici da udavim bankarsku službenicu, jednom medicinsku sestru i jednom izdrkanog radnika eps-a. A nisam neki nervozni tip. Sreća pa živim u varošici pa sam pošteđen donekle ovih kung fu kontrolora u gsp-u ili nindža komunalaca koji su se namnožili po Beogradu pa iako pratim njihove akcije preko tv-a i sa bezbedne distance, dođe mi da se lupam glavom o zid kad vidim kako se ponašaju.

 

To ti misliš (kao i gomila ljudi uostalom). Zapravo ne bi ubio nikoga (i ne možeš da porediš to iskustvo sa iskustvom nekoga ko je u ratu).

Link to comment

Da tačno je, svega tamo ima:

 

 

Konzentrationlager Gaza - restoran kluba Roots

 

1414ljt.jpg

 

 

Konzentrationlager Gaza - tržni centar

 

2808pkj.jpg

 

 

Konzentrationlager Gaza - olimpijski bazen

 

15s39lv.jpg

 

 

Konzentrationlager Gaza - hol The Gaza Grand Palace Hotel-a

 

vno6fk.jpg

Link to comment

Da, ima svega, pa i nezabeleženo visoka stopa dečije depresije. Verovatno ih u ovim kompleksima leče.

 

A za bazene znam, gledao sam letos Palestinske plivače na svetskom prvenstvu u plivanju.

A u vaterpolu stigli do polufinala.

Link to comment

Treba ih razumeti...

Ne, nego treba razumeti šta sam napisao. 

 

To ti misliš (kao i gomila ljudi uostalom). Zapravo ne bi ubio nikoga (i ne možeš da porediš to iskustvo sa iskustvom nekoga ko je u ratu).

 

Idi bolje i rešavaj pitanje levice. Vidiš da smo u krizi.

Link to comment

Ne, nego treba razumeti šta sam napisao. 

 

Jel sam pogrešno razumeo?

Ne znam, u mom ne baš toliko dugom životu sam dva puta bio na granici da udavim bankarsku službenicu, jednom medicinsku sestru i jednom izdrkanog radnika eps-a. A nisam neki nervozni tip. Sreća pa živim u varošici pa sam pošteđen donekle ovih kung fu kontrolora u gsp-u ili nindža komunalaca koji su se namnožili po Beogradu pa iako pratim njihove akcije preko tv-a i sa bezbedne distance, dođe mi da se lupam glavom o zid kad vidim kako se ponašaju.

 

Sad, ako uzmemo na primer da nekoga ceo život drkaju vojnici na čekpointima..........A da se za to vreme u Tel Avivu manje više super zeza po plažama, dolaze turisti, mislim, i mene stvarno čudi kako neko tamo izgubi razum i počne da ubada ljude nasumično.

Link to comment

haha

 

 

About Me Name: Carl in Jerusalem Location: Jerusalem, Israel

I am an Orthodox Jew - some would even call me 'ultra-Orthodox.' Born in Boston, I was a corporate and securities attorney in New York City for seven years before making aliya to Israel in 1991 (I don't look it but I really am that old :-). I have been happily married to the same woman for thirty-four years, and we have eight children (bli ayin hara) ranging in age from 11 to 31 years and seven grandchildren. Three of our children are married! Before I started blogging I was a heavy contributor on a number of email lists and ran an email list called the Matzav from 2000-2004. You can contact me at: IsraelMatzav at gmail dot com

Link to comment

arapskiSendvic-540x320_zpstqcvz4v7.jpg

 

 

middle-east-jeffrey-M209.jpg

 

 

gledaju gore da ih ne pogodi masina za ves

 

ma vidis da gledaju da li ih neko gadja sendvicem™  jer su ti sa sendvicima™ najopasniji, njihova rec se daleko cuje pa od njih i krecu sve te price o zlim fasistickim izraelcima koje se decenijama pricaju

 

Link to comment

da, policija im nije dala da koriste plato al akse da bacaju kamenje na jevrejske vernike pored kotela (zid placa). mislim, to stvarno opravdava bes izraelskih arapa. noz u ruku i kolji.

 

ko ne zna al aksa je izgradjena na mestu drugog jevrejskog hrama, a zid placa, koji se nalazi ispod platoa al akse, je njegov zapadni zid, jedini preostali deo. al aksa i kotel su najsvetija mesta obe religije u izraelu.

 

ovaj poslednji krug sranja je poceo zbog restrikcija koristenja dzamije (ili samog platoa, ne znam tacno) koje su izraelci uspostavili posle nedavnog napada muslimanskih vernika na jevrejske. poput pocetka druge intifade, kada je arik saron usao nepozvan u krurg al akse (i time valjda dovoljno uvredio palestince da pocnu intifadu), i ovo sranje je pocelo sa navodim krsenjem prava palestinskih muslimana da obavljaju svoje verske obrede. i da je stvarno tako, ja jednostavno ne mogu da shvatim da tako nesto natera nekoga da uleti autom na autobusku stanicu punu ljudi, izadje iz auta i sekirom dokrajci povredjene. i tako svaki dan, vise puta, vec danima.

 

Zid Drugog Hrama ili zid hrama posvećenog Jupiteru? Gledah pre koju godinu jednu emisiju na Viasat History o razmiricama u vezi brda, pripremama za gradnju Trećeg Hrama itd.. pa su dali podatak da je arhitektura zida više u skladu sa Rimljanima nego sa Jevrejima. 

Link to comment

Pišeš kao da su problemi nastali juče, ni ja jednostavno ne mogu da shvatim kako neko može da gleda i snima telefonom kako umire petnaestogodišnjak 

koji je navodno vitlao nožem i ubadao ljude, uzvikuje vojnicima da ga dokrajče, a pri tom je rođen u Argentini, doseljenik je, i misli da ima pravo da živi u Palestini jer tako piše u nekoj knjizi.

 

Ne znam, u mom ne baš toliko dugom životu sam dva puta bio na granici da udavim bankarsku službenicu, jednom medicinsku sestru i jednom izdrkanog radnika eps-a. A nisam neki nervozni tip. Sreća pa živim u varošici pa sam pošteđen donekle ovih kung fu kontrolora u gsp-u ili nindža komunalaca koji su se namnožili po Beogradu pa iako pratim njihove akcije preko tv-a i sa bezbedne distance, dođe mi da se lupam glavom o zid kad vidim kako se ponašaju.

 

Sad, ako uzmemo na primer da nekoga ceo život drkaju vojnici na čekpointima, da mora da traži dozvole, koje najćešće ne dobija, da ode do groblja u neko selo gde mu je sahranjena majka, ili do mora na kraju krajeva, da ima dece koja su rođena bukvalno na par stotina metara od mora a da ne da ne znaju da plivaju, nego se nikad nisu okupala u njemu, da im ljudi umiru na istim tim čekpointima jer zbog kurcobolje Izraelaca  ne stižu na vreme do bolnice, da im čak ni zakazana operacija ili pregled ne garantuju prolazak, jednostavno mogu da procene da je bezbedbosna situacija takva da se čekpoint za taj dan zatvara i nek se jave sutra, da im se uzima zemlja i od koje žive, da im se takođe pale plantaže, da ne pričam o nelegalnim izraelskim doseljenicima, najćešće ispranim mozgovima, da se brutalno privode deca od sedam godina, da se konstantno vrše noćne racije i maltretiraju cele porodice, da ne postoji Palestinac kome neko od uže porodice nije ubijen ili zatvoren na par decenija, a često i oba slučaja zajedno. A da se za to vreme u Tel Avivu manje više super zeza po plažama, dolaze turisti, mislim, i mene stvarno čudi kako neko tamo izgubi razum i počne da ubada ljude nasumično.

prijatelju, sad ozbiljno, stvarno ne poznajes situaciju.

Link to comment

to je jedan od efekata. mada se ne bi reklo da je u pitanju bilo kakva organizacija, i ne verujem da decaci sa nozevima razmisljaju na taj nacin. licni cin, dal' je ocaj, dal' bes, dal' obicno ludilo...

 

a onaj kako se zove kuran nema nikakve veze s time jel  :fantom:

Link to comment
×
×
  • Create New...