Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

Zid Drugog Hrama ili zid hrama posvećenog Jupiteru? Gledah pre koju godinu jednu emisiju na Viasat History o razmiricama u vezi brda, pripremama za gradnju Trećeg Hrama itd.. pa su dali podatak da je arhitektura zida više u skladu sa Rimljanima nego sa Jevrejima. 

zid drugog hrama gradjenog pre dolaska rimljana. treba pitati wiki ili onog iz jagodine

Link to comment

zid drugog hrama gradjenog pre dolaska rimljana. treba pitati wiki ili onog iz jagodine

 

Ja sam lepo pitao. I očekujem normalan odgovor. Znam da je rimski hram mlađi. Što se tiče vikipedije, trudim se da je ne konsultujem kada su u pitanju istorijske teme (jednom sam tako naleteo na podatak da je eto baš tog dana umro Gadafi - 2010. godine). 

Link to comment

Ja sam lepo pitao. I očekujem normalan odgovor. Znam da je rimski hram mlađi. Što se tiče vikipedije, trudim se da je ne konsultujem kada su u pitanju istorijske teme (jednom sam tako naleteo na podatak da je eto baš tog dana umro Gadafi - 2010. godine). 

izvini, onda ja nisam razumeo pitanje. znam da je drugi hram gradjen pre dolaska rimljana, a da su ga onda rimljani srusili posle jevrejsko-rimskog rata. 

Link to comment

izvini, onda ja nisam razumeo pitanje. znam da je drugi hram gradjen pre dolaska rimljana, a da su ga onda rimljani srusili posle jevrejsko-rimskog rata. 

 

Pa da, i u toj emisiji su rekli da jedna struja misli da je taj zid ostatak Drugog hrama a da druga misli da je zid preostao od kasnijeg rimskog. Mogu da zamislim situaciju gde posle osvajanja grada spale hram i podignu svoj a i situaciju gde da ne bi radili grube građevinske radove od nule ponovo iskoriste delove postojeće građevine za svoj hram. Ipak najjači utisak mi je bio hmm, fanatizam sukobljenih strana. Palestinci kopaju pod hramom, bacaju na gomilu sve što nema veze sa islamom dok Jevreji traže neku specifičnu vrstu crvenog govečeta koje se tradicionalno klalo, izlivaju predmete koji su potrebni za treći hram itd... 

Link to comment

"People of Aida refugee camp, we are the occupation forces. You throw stones, and we will hit you with gas until you all die. The children, the youth, the old people - you will all die. We won't leave any of you alive," the unidentified officer says.


"We have arrested one of you. He is with us now. We took him from his home, and we will slaughter and kill him while you watch if you keep throwing stones," the officer continues, referring to a 25-year-old Palestinian who was arrested on Thursday and subsequently released.


"Go home or we will gas you until you die. Your families, your children, everyone - we will kill you."


Link to comment

 

 

 

"People of Aida refugee camp, we are the occupation forces. You throw stones, and we will hit you with gas until you all die. The children, the youth, the old people - you will all die. We won't leave any of you alive," the unidentified officer says.

"We have arrested one of you. He is with us now. We took him from his home, and we will slaughter and kill him while you watch if you keep throwing stones," the officer continues, referring to a 25-year-old Palestinian who was arrested on Thursday and subsequently released.

"Go home or we will gas you until you die. Your families, your children, everyone - we will kill you."

 

Fali ovo:

Link to comment
×
×
  • Create New...