Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

pa i nije. zivot palestinaca u, recimo, shfaramu, jafu, aku, ili haifi, nije ni priblizan onom u istocnom jerusalimu.

 

naravno, kapituliraj, predaj svoju zemlju okupatoru i ziveces happily ever after a mozda i otvoris falafel shop koji izadje u lonely planetu

 

mada je realno najbolji zivot beduina

Edited by yolo
Link to comment

naravno, kapituliraj, predaj svoju zemlju okupatoru i ziveces happily ever after a mozda i otvoris falafel shop koji izadje u lonely planetu

 

mada je realno najbolji zivot beduina

ne, bolje je obezbediti svojoj deci dzenet tako sto ce ih poslati da se raznesu bombom i posalju okupatore u dzehenom.

Link to comment

naravno, kapituliraj, predaj svoju zemlju okupatoru i ziveces happily ever after a mozda i otvoris falafel shop koji izadje u lonely planetu

 

mada je realno najbolji zivot beduina

 

A kome drugom da predaju?

Link to comment

i da je stvarno tako, ja jednostavno ne mogu da shvatim da tako nesto natera nekoga da uleti autom na autobusku stanicu punu ljudi, izadje iz auta i sekirom dokrajci povredjene. i tako svaki dan, vise puta, vec danima.

Pišeš kao da su problemi nastali juče, ni ja jednostavno ne mogu da shvatim kako neko može da gleda i snima telefonom kako umire petnaestogodišnjak 

koji je navodno vitlao nožem i ubadao ljude, uzvikuje vojnicima da ga dokrajče, a pri tom je rođen u Argentini, doseljenik je, i misli da ima pravo da živi u Palestini jer tako piše u nekoj knjizi.

 

Ne znam, u mom ne baš toliko dugom životu sam dva puta bio na granici da udavim bankarsku službenicu, jednom medicinsku sestru i jednom izdrkanog radnika eps-a. A nisam neki nervozni tip. Sreća pa živim u varošici pa sam pošteđen donekle ovih kung fu kontrolora u gsp-u ili nindža komunalaca koji su se namnožili po Beogradu pa iako pratim njihove akcije preko tv-a i sa bezbedne distance, dođe mi da se lupam glavom o zid kad vidim kako se ponašaju.

 

Sad, ako uzmemo na primer da nekoga ceo život drkaju vojnici na čekpointima, da mora da traži dozvole, koje najćešće ne dobija, da ode do groblja u neko selo gde mu je sahranjena majka, ili do mora na kraju krajeva, da ima dece koja su rođena bukvalno na par stotina metara od mora a da ne da ne znaju da plivaju, nego se nikad nisu okupala u njemu, da im ljudi umiru na istim tim čekpointima jer zbog kurcobolje Izraelaca  ne stižu na vreme do bolnice, da im čak ni zakazana operacija ili pregled ne garantuju prolazak, jednostavno mogu da procene da je bezbedbosna situacija takva da se čekpoint za taj dan zatvara i nek se jave sutra, da im se uzima zemlja i od koje žive, da im se takođe pale plantaže, da ne pričam o nelegalnim izraelskim doseljenicima, najćešće ispranim mozgovima, da se brutalno privode deca od sedam godina, da se konstantno vrše noćne racije i maltretiraju cele porodice, da ne postoji Palestinac kome neko od uže porodice nije ubijen ili zatvoren na par decenija, a često i oba slučaja zajedno. A da se za to vreme u Tel Avivu manje više super zeza po plažama, dolaze turisti, mislim, i mene stvarno čudi kako neko tamo izgubi razum i počne da ubada ljude nasumično.

Link to comment

Sad, ako uzmemo na primer da nekoga ceo život drkaju vojnici na čekpointima, da mora da traži dozvole, koje najćešće ne dobija, da ode do groblja u neko selo gde mu je sahranjena majka, ili do mora na kraju krajeva, da ima dece koja su rođena bukvalno na par stotina metara od mora a da ne da ne znaju da plivaju, nego se nikad nisu okupala u njemu, da im ljudi umiru na istim tim čekpointima jer zbog kurcobolje Izraelaca  ne stižu na vreme do bolnice, da im čak ni zakazana operacija ili pregled ne garantuju prolazak, jednostavno mogu da procene da je bezbedbosna situacija takva da se čekpoint za taj dan zatvara i nek se jave sutra, da im se uzima zemlja i od koje žive, da im se takođe pale plantaže, da ne pričam o nelegalnim izraelskim doseljenicima, najćešće ispranim mozgovima, da se brutalno privode deca od sedam godina, da se konstantno vrše noćne racije i maltretiraju cele porodice, da ne postoji Palestinac kome neko od uže porodice nije ubijen ili zatvoren na par decenija, a često i oba slučaja zajedno. A da se za to vreme u Tel Avivu manje više super zeza po plažama, dolaze turisti, mislim, i mene stvarno čudi kako neko tamo izgubi razum i počne da ubada ljude nasumično.

 

Treba ih razumeti...

Link to comment
×
×
  • Create New...