Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

Bilo bi sjajno da se javi neko ko redovno ili makar cesto odlazi na liturgije pa da kaze da li pomenute tarife vaze i za takve parohijane.

Medju ljudima koje poznajem nema takvih, a malo ko se nije vjencao u crkvi u posljednjih 20 godina.

Ako se neko pojavi u crkvi pet puta u zivotu jer bi da mu se odradi svadba, krstenje, sahrana onda ga i treba raspaliti po dzepu.

Link to comment

Bilo bi sjajno da se javi neko ko redovno ili makar cesto odlazi na liturgije pa da kaze da li pomenute tarife vaze i za takve parohijane.

Medju ljudima koje poznajem nema takvih, a malo ko se nije vjencao u crkvi u posljednjih 20 godina.

Ako se neko pojavi u crkvi pet puta u zivotu jer bi da mu se odradi svadba, krstenje, sahrana onda ga i treba raspaliti po dzepu.

Link to comment

Ako se neko pojavi u crkvi pet puta u zivotu jer bi da mu se odradi svadba, krstenje, sahrana onda ga i treba raspaliti po dzepu.

 

vrlo hriscansko razmisljanje  :wacko: kamo briga za gresnike, stado™, razumevanja za zlabosti, nek onaj koji je bez greha baci prvi kamen, itd...?

Link to comment

vrlo hriscansko razmisljanje  :wacko: kamo briga za gresnike, stado™, razumevanja za zlabosti, nek onaj koji je bez greha baci prvi kamen, itd...?

Pa prvo materijalna baza, pa onda duhovna nadgradnja.

Link to comment

Bilo bi sjajno da se javi neko ko redovno ili makar cesto odlazi na liturgije pa da kaze da li pomenute tarife vaze i za takve parohijane.

Medju ljudima koje poznajem nema takvih, a malo ko se nije vjencao u crkvi u posljednjih 20 godina.

Ako se neko pojavi u crkvi pet puta u zivotu jer bi da mu se odradi svadba, krstenje, sahrana onda ga i treba raspaliti po dzepu.

 

Pa ja mislim da je to klasika za Srbiju, ljudi su kod nas dosta umereno religiozni, slave se slave i to oko svadbi, krštenja, sahrana se dešava sa svešštenicima, posti se na Krstovdan, ko je malo religiozniji posti još neke postove, i to je to.

Sad što ga treba više raspaliti po džepu ne vidim logiku.

Link to comment

vrlo hriscansko razmisljanje  :wacko: kamo briga za gresnike, stado™, razumevanja za zlabosti, nek onaj koji je bez greha baci prvi kamen, itd...?

knjiga kaze da su neredovne ovce pastiru draze ^_^

Link to comment

Bilo bi sjajno da se javi neko ko redovno ili makar cesto odlazi na liturgije pa da kaze da li pomenute tarife vaze i za takve parohijane.

Medju ljudima koje poznajem nema takvih, a malo ko se nije vjencao u crkvi u posljednjih 20 godina.

Ako se neko pojavi u crkvi pet puta u zivotu jer bi da mu se odradi svadba, krstenje, sahrana onda ga i treba raspaliti po dzepu.

Evo moj kum je u Batajnici redovan na liturgijama, bio čak i "domaćin slave" jedne godine i da i njemu su tražili istu kintu kao i ostalima. To što je on ćutke platio to je druga stvar.

I to što pričaš za ove što retko idu dih treba odrati je obična glupost.

Pisao sam već o slučaju da opelom pred kremaciju.

Ma, obični hoštapleri i drumski razbojnici...

Link to comment

Podrzavam ako ce time da ogade religiju narodu. Koliko uspevaju u tome nisam siguran.

 

Gresis! Ovo moze da ih samo priblizi narodu, a ne da okrene narod od njih. Isto kao sto, na primer, u politici dobru prodju u narodu cesto imaju najgore bitange.

Link to comment

Pa ja mislim da je to klasika za Srbiju, ljudi su kod nas dosta umereno religiozni, slave se slave i to oko svadbi, krštenja, sahrana se dešava sa svešštenicima, posti se na Krstovdan, ko je malo religiozniji posti još neke postove, i to je to.

Sad što ga treba više raspaliti po džepu ne vidim logiku.

Ne, ljudi kod nas nisu umjereno religiozni nego su religiozno vrlo neuki (bar ove generacije sto nisu imale vjeronauk u skoli), a neumjereno licemjerni (vidi pod slavim Sv. Nikolu uz prasetinu, postim tako sto jurim po gradu posni slag, posne kolace i cokoladu, da i postim i zderem, postujem crveno slovo tako sto ne ukljucujem ves masinu...)

Logika je da ako vec pravis cirkus i Crkvu shvatas kao usluznu firmu koju po potrebi iznajmis da bi dogadjaj koji organizujes imao i duhovnu notu, to iznamljivanje i platis. 

 

Ma, obični hoštapleri i drumski razbojnici...

:cry:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...