Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

Sveštenik čačanske crkve, u penziji pop Drago pojavio se u rijalitiju "Parovi".

 

Pop Drago gostovao je u emisiji "Upoznajte Parove", a došao je da podrži svog velikog prijatelja Zorana Manijaka.

 

 

 

pop2_1000x0.jpg

Edited by slow
Link to comment

Oko priče u NP, suštinsko je pitanje da li je to gradsko groblje ili groblje SPC.

 

Ako je groblje javno onda je to skandal. Ako nije nego je vlasništvo SPC onda je to normalna stvar.

Link to comment

Slanje policije da privodi ožalošćenu familiju pokojnika ne može nikako da bude normalna stvar

 

A grobljima inače upravljaju JKP. Nema crkva svoja privatna groblja za široku upotrebu

Ovde je problem što je mešovita sredina, pa postoje srpsko i muslimansko groblje, a ovi koriste da prisvoje sve što je srpsko

E pa neće moći, da citiram besmrtnog Djurička <_<

 

Link to comment

Pročitaj zakon o komunalnim delatnostima pre nego što pišeš tako nešto.

 

Može crkva da ima groblje u vlasništvu i ne može da poveri upravljanje nikome grad bez saglasnosti crkve.

 

Član 9: Jedinica lokalne samouprave ne može doneti odluku o poveravanju poslova sahranjivanja, uređivanja i održavanja groblja koje je u svojini crkve ili verske zajednice, bez saglasnosti te crkve ili verske zajednice

 

Ako je vlasništvo spc, neka grad izgradi groblje koje će biti gradsko. 

 

U hrvatskoj je bila frka jer lokalna spc nije dozvolila da se pravoslavni branitelj sahrani na groblju a da muna spomeniku piše da je ponosni učesnik oluje ili tako nešto. I nisu ga sahranili jednostavno.

Link to comment

Srpska pravoslavna crkva nezakonito i protivustavno je zabranila postavljanje spomenika bez krsta na groblju kod Petrove crkve, odlučilo je Gradsko veće Novog Pazara.

 

U "Gradskoj čistoći", koja gazduje grobljima, kažu da odluku razmatra pravna služba i da će "postupiti po njoj".

 

Link to comment

:rolf: :rolf: :rolf:

 
 

odlučilo gradsko veće da je nešto protivustavno

 

Aj zamisli da moja žena na silu pokuša da mi postavi krst na jevrejskom groblju. A tražim na njemu da se sahranim iako nisam jevrejin po veroispovesti jer mi je tako dunulo.

Link to comment

 

nezakonito i protivustavno je zabranila postavljanje spomenika bez krsta na groblju kod Petrove crkve, odlučilo je Gradsko veće Novog Pazara.

 

Od kad to Gradsko veće ocenjuje ustavnost i zakonitost pojedinačnih akata nedržavnih subjekata? Mene učilo da tako nešto sud radi.

Link to comment
Aj zamisli da moja žena na silu pokuša da mi postavi krst na jevrejskom groblju. A tražim na njemu da se sahranim iako nisam jevrejin po veroispovesti jer mi je tako dunulo.

 

Šta kažeš, da ova žena na silu sahranjuje i postavlja spomenik jer joj je tako dunulo?

Jbt

 

Nisu tražili da se sahrane na pravoslavnom groblju, nego na javnom groblju kojim upravlja jkp.

Edited by levi
Link to comment

Nije javno groblje, privatno je.

Tvrdis da u Srbiji moze da postoji grad u kome ne mogu da se sahranjuju pokojnici koji ne pripadaju jednoj od dve dominantne religijske zajednice? 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...