Jump to content
IGNORED

šah je šah


Quizmaster

Recommended Posts

Karpov manje više poentirao. Karlsen se baš zajebava sa otvaranjima u poslednje vreme. Kao Fišer svojevremeno. Kao da mu je dosadilo da igra po udzbeniku i posle mu đavo kriv. Mali je bio čisto bolji od 5. poteza. Baš je nategnuta ova hajka.

Poslato sa ELS-N39 pomoću Tapatoka

  • Hvala 1
Link to comment

mislim da bi carlsen bio ok sa porazom, nije ni prvi ni poslednji, ali komentar neimanna nakon partije mu se sigurno nije svideo.

 

ili je stvarno mislio da je ovaj varao. videcemo kada se bude javio, ako uopste dodje do toga. pre ili kasnije ce igrati turnir i sigurno ce biti pitan...

Edited by 189-
Link to comment

Mene kopka sto Hikaru stalno prica kako su mu mnogi pričali da ovaj vara ali nikad nije u to verovao... Mislim Hikaru je svakakav, ali to je dosta interesantna stvar...

 

Ima kod njega od jutros zanimljiva prica o varanju generalno i kako se to radi na visokom nivou, valjda i primer sa olimpijade...

 

Mislim ja da oni svi imaju neke indicije, ali nema dokaza... 

Link to comment
Niman je po nekim analizama igrao osetno bolje od svog proseka kad mu je to trebalo za norme da postane velemajstor i na turnirima koji su strimovani uživo tj. u realnom vremenu, bez zakašnjenja na internetu.
 
Quote

Twitter user ATL_Kings posts a table of Hans' results in the US between 2019 and 2020, showing a strong correlation between Hans' performing much better when there are live DGT games. The tweet and accompanying chart:

 

Quote

FM Andrii Punin uploads a video analyzing "suspicious" games that Hans has played in the past year, in particular, with reference to his average centipawn loss (ACPL). One of the observations--among many--is that in tournaments where Hans was between 2450 and 2550 Elo, i.e. between 2018 and 2020, his ACPL is around 20 or 23 (depending on the Stockfish version), which is basically normal for IM, but in the tournaments where he got his second and third GM norms, his ACPL was respectively 3 and 7~9, denoting a high level of play.

 

Explanation here: 

https://www.reddit.com/r/chess/comments/xbfpm0/comment/inzdfqr/?utm_term=40632217587&context=3&utm_medium=comment_embed&utm_source=embed&utm_name=f2df9294-321c-11ed-9e49-329972a59a5f

and video here:

 

 

 

 

https://www.reddit.com/r/chess/comments/x6xdk0/the_whole_hans_niemannmagnus_carlsen_withdrawal/

Edited by vememah
Link to comment
On 15.9.2022. at 0:36, vememah said:

 

Сјајна партија. И фино објашњена количина узбуђења када је неко на домаку победе над много јачим играчем. (срце виче: "побеђујем, да ли је могуће да побеђујем, шта ако испустим победу, шта ако ово, шта ако оно..." )

Link to comment

Sve teorije su pobijene, barem sto se tice varanja na ovom turniru, ili one koje je neko postovao gore kako igra bolje kad ima prenosa. Danas igraju ponovo na nekom online round robin  eventu.

Edited by Fins fleet
Link to comment
3 hours ago, radisa said:

Ok, Magnus ga ne voli i moguće da nešto zna, ali nema dokaza... Biće zanimljivo ovo pratiti...

 

verovatno. a i realno gledano, bilo bi bas glupo da nakon svega odigra normalnu partiju kao da se nista nije desilo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...