April 14Apr 14 Odigrao ipak Sindarov d3. Jedva ga porodi, ima komplikovanih linija koje mogu da nastanu.Danas Judit baš nije u formi
April 14Apr 14 54 minutes ago, bradilko said:nekad sam pratio te meceve za prvaka sveta. spaski- korcnoj, karpov- kasparov, za fisera i spaskog sam bio premlad i secam se te svetske podele. novinske agencije izvestavaju, traze se neki ludi uslovi, podeljen svet na zapad istok. onda gledao ove danas, ne pricam o kvalitetu vec o okruzenju, igraju sa ekranima ispred, show program kao za izbor talenta godine. sranje u bojama. nekad se pricalo po beogradskim kafanama o sansama spaskog, korcnoja, karpova. nepogresivo je to skretalo na ideolosku matricu. kod nas i na cetniks vs partizani, ko ima bolje rakete, za koliko i koliko puta mogu amerikanci ili sovjeti da sprze svet, ma svasta je tu bilo medj dokonim kafanskim svetom moskve, mazestika ili bezistana.onda gledam tog nimana sa but plugom u buljsonu kako postaje mlada zvezda sveckog saha, vlasnike chess. com koji izgledaju kao onaj cuko sa fejsbuka.ne znam koga to vise interesuje. to je nekad bio dogadjaj koji podeli planetu.jos kad sam saznao da malo bolji komp moze da rasturi prvaka sveta. ma idi bre.Au matori, koliko los ugao gledanja. Sah je zapravo doziveo renesansu u poslednjih 10ak godina, pojavilo se mnogo youtuber (Agadmator je moja preporuka), streamera, online turnira itd., interesovanje za svetski sampionat je ogromno cak iako je Magnus odustao. Ding, pa Gukes su igrali odlicne partije, a sad se pojavio i Sindarov. Niman nije nikakva zvezda svetskog saha, samo jedan solidni sahista koji je zablistao taj turnir i Magnus je rekao teske reci, jer je bio zabezeknut da neko moze tako da odigra (posle je i sam kod Dzoa Rogana u podcastu rekao da su sah elita pomalo snobovi i tacno znaju ko kad moze da iskoci i ko kako moze da odigra, tako da mu je tu bila sumnja, iako nema nikakve dokaze, samo osecaj). Edited April 14Apr 14 by JohnnyD
April 14Apr 14 18 minutes ago, JohnnyD said:Au matori, koliko los ugao gledanja. Sah je zapravo doziveo renesansu u poslednjih 10ak godina, pojavilo se mnogo youtuber (Agadmator je moja preporuka), streamera, online turnira itd., interesovanje za svetski sampionat je ogromno cak iako je Magnus odustao. Ding, pa Gukes su igrali odlicne partije, a sad se pojavio i Sindarov. Niman nije nikakva zvezda svetskog saha, samo jedan solidni sahista koji je zablistao taj turnir i Magnus je rekao teske reci, jer je bio zabezeknut da neko moze tako da odigra (posle je i sam kod Dzoa Rogana u podcastu rekao da su sah elita pomalo snobovi i tacno znaju ko kad moze da iskoci i ko kako moze da odigra, tako da mu je tu bila sumnja, iako nema nikakve dokaze, samo osecaj).ma samo sam nostalgican. slabo pratim pa kakam. verujem ti naravno. nisam od onih koji misle u moje vreme je sve bilo naj naj pa ni u sahu.
May 12May 12 Ovaj je najveće đubre u šahovskom svetu. On je i onaj mat sa prvim redom na početnim pozicijama napravio.
June 3Jun 3 Sad sam odgledao Chess Mates na Netflixu, iznenadio sam se malo da je Nieman nastavio sa karijerom posle onog iz 2022 i priznanja da je varao on line, da li se i dalje sumnja da vara za tablom ili je generalno stekao poverenje šahovskog sveta, ako je to uopšte moguće, jednom ko vara varaće zauvek kapiram..
Create an account or sign in to comment